14 ZEELANI PRIJZEN ZEEUWSE VOETBAL AWARDS In bioscoop CineCity worden de scheidsrechter, speler, trainer, club en pechvogel van het jaar in het zonnetje gezet. Arjen de Koeijer ontvangt ook de trofee als winnaar van het PZC Topscorersklassement. Tien lopers in team van ambassadeurs Kerkhove begint goed op gras Belgische zege in de Lepraloop Minnaard Zeelandia M Tien Zeeuwse hardlopers zijn samenge bracht in één team, het zogenaamde Atle- tenteam Runnersworld Goes. De lopers - al lemaal mannen - komen uit verschillende regio's, verschillende disciplines en verschil lende leeftijdsklassen. Ze zijn uitgedost in blauw-witte tenues. Het team bestaat uit Pa trick de Vos, Crum van de Linden, Erwin Adan, Frank Houweling, Job de Feijter, Lau rent van Nieuwenhuijze, Michel Velkers, Ra mon van de Grift, Ronnie Overgaauw en Sven Vermeulen. Hoofdsponsor Runners world ziet het gezelschap als ambassadeurs van de loopsport. Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierikzee won gisteren in het Engelse Surbiton in de eerste ronde van een 50.000 dollartoernooi. Ze versloeg de Amerikaanse Maria Sanchez met 7-6 6-4. De Schouwse is in Surbiton als derde ge plaatst. Haar volgende tegenstandster is de Argentijnse Catalina Pella. In de voorstad van Londen wordt er op gras gespeeld. Ook volgende week doet Kerkho ve nog mee aan een 50.000 dollartoernooi op gras. Aansluitend is Wimbledon. Bij dat Grand Slamtoernooi zal ze kwalificaties spe len. Kristof Declerck uit Koksijde was gistera vond de verrassende winnaar van de Lepra loop over 10 kilometer door de duinen en over het strand van Oostkapelle. Halverwe ge de loop ten bate van het Leprafonds was al duidelijk dat Declerck de race zou win nen gezien zijn ruime voorsporng op Arjo Verhage, Rene den Hollander, Martijn Blom- maert en Janathan Boon. Arjo Verhage moest het evenals vorig jaar met de tweede stek doen. Annemieke Hannewijk pakte weer een overwinning mee bij de vrouwen in 48.06. voor Eveline Hoosemans. Zaal 1 van bioscoop Cinecity is met ruim tweehonderd bezoe kers goed gevuld. Het Zeeuwse Voetbal Gala blijkt te leven onder de voet balliefhebbers, alleen moet er wel ruimte voor discussie zijn. Want discussie is er altijd, eerst over de genomineerden en daar na over de winnaars. Tijdens het gala dat door CTV Zeeland is georganiseerd in sa menwerking met deze krant, wordt overigens niet alleen over genomineerden en winnaars ge discussieerd. Het gaat, vooral tij dens de pauzes, uiteraard ook over Pim van Kampen. De flam boyante presentator van CTV Voetbal is iedere week onder werp van gesprek in kantine, langs de lijn en op sociale media. Het is in CineCity deze avond niet anders. Van Kampen heeft de presentatie in handen, samen met Ramona van Zweden. Wat opvalt en waar velen zich aan sto ren: Van Kampen laat vrijwel nie mand uitpraten. Net als vaak op televisie het geval is. Als Gérard de Nooijer de prijs voor de beste trainer van het jaar aan Kees Westerweele van FC Axel heeft overhandigd en ant woord wil geven op een vraag, kapt de presentator hem af. „Hé Pim, laat me nu even uitpraten." De Nooijer, komend seizoen hoofdtrainer van FC Dordrecht, heeft kort daarvoor al met een knipoog advies gegeven aan Wes terweele. „Je kunt deze prijs nu nog inleveren, Kees", zegt De Nooijer. Waarom? „Omdat de trainers die hem in de voorgaande jaren hebben gewonnen daarna alle maal zijn gedegradeerd. Diederik Hiensch met Kloetinge, Daan Ei kenhout met Zeelandia Middel burg en ik met Goes." Wester weele houdt zijn gewonnen schaal stevig vast en zegt: „Ik ga de uitdaging graag aan." Kampioen De awards worden uitgereikt nadat een zes man sterk panel een seizoen lang punten heeft uitgedeeld. Alexander van Keu len, kampioen met MZC'11, is niet genomineerd. Michel Leon- hart en Cees Houtepen, kam pioen geworden met respectieve lijk RCS en Serooskerke, ook niet. Het is voer voor discussie, want de wel genomineerde John Karelse heeft het toch helemaal niet zo top gedaan met Goes? Quote van de dag 'Ik ben gecharmeerd van Tom. Hij is een aanspeelpunt, balvast, loert slim op steekpasses en kan zelf een kans creëren' donderdag 9 juni 2016 Een verkiezing geeft altijd voer voor discussies Marco Minnaard moet bij zijn de buut in het Crite rium du Dau- phiné veel werk verrichten voor Enrico Gasparot- to, de kopman bij Wanty-Grou- pe Gobert. Die Italiaan werd gis teren naar de ne gende plaats ge loodst in de der de etappe van de Franse ritten koers. De We- meldingse wiel renner kwam zelf op achter stand binnen. Hij werd 132ste en staat nu 103de in het algemeen klassement. Najim Boughma- ri (foto) speelt volgend voetbal seizoen bij Zee landia Middel burg. Daarmee volgt hij het spoor van Robin de Pagter. De twee speelden al samen bij GPC Vlissingen, dit seizoen bij Terneuzen en nu ook in Middel burg. Met hen en Joost de Kubber (Vlissingen), Mahboeb Rahimi en Davy Ernest (Dauwendaele) aan staat de tel ler nieuwelingen op vijf. ATLETIEK TENNIS Barry van der Hooft Vlissingen I Vanaf 18.00 uur wordt van avond op CTV Zeeland een verslag uitgezonden van de uitreiking van de Zeeuwse Voetbal Awards. Deze uitzen ding wordt elk uur herhaald. De materiaalman sinds jaar en dag van eerst Zierikzee en daarna MZC'11 poseert trots met de schaal die hoort bij de titel club van het jaar. - Frangois Gesthuizen, de trainer van FC Oss over Zeeuwse aanwinst Tom Boere (foto)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51