WAT IK VROEGER WILDE WORDEN ZEELAND 9 Visserman Niek Beeke (24) uit Wolphaartsdijk vangt iedere week grote hoeveelheden vis op Nederlandse en Belgische wateren. Het was zijn droom om vliegtuigmonteur te worden. donderdag 9 juni 2016 Joanne Karkdijk Wat had je graag willen wor den? Vliegtuigmonteur was altijd mijn droombaan. Als scholier had ik een bijbaantje op vliegveld Mid den-Zeeland. En ik spaarde vliegtuig jes, die staan er trouwens nog steeds. 2 Waarom wilde je dat? Vliegtuigen fascineren me. Het feit dat je als mens iets kunt maken wat kan vliegen, vind ik bij zonder. En ik vind het leuk om din gen uit elkaar te halen en weer in el kaar te zetten. 3 Waarom is het niet gelukt? Het theoretische gedeelte van de opleiding was te moeilijk. Na een jaar ben ik daarom met de op leiding gestopt. 4 Wat heb je allemaal gedaan om die droom toch te verwe zenlijken? Ik oefende avonden lang wiskunde- opdrachten, samen met mijn vader. Maar toch bleef ik onvoldoendes ha len. Een leraar zei een keer dat ik ge woon stom was. Dat was niet leuk, nee. 5 Vind je het jammer dat je droombaan niet doorging? Ik vond het toen heel jammer. Maar toch heb ik me er al snel bij neergelegd. Ik heb er alles aan ge daan om vliegtuigmonteur te wor den, maar het is niet gelukt. 6 Denk je nog weieens aan je droombaan? Nee, eigenlijk niet. Soms zie ik nog wel eens een vliegtuig overko men waar ik zelf aan gesleuteld heb, dat is wel leuk. Wat doe je nu voor werk? Ik ben visserman. 8 Ben je blij met je werk? Ja, heel blij! Ik vind het een prachtig beroep, je hebt veel vrijheid. Er is geen regelmaat, geen uur is hetzelfde. Ook het op zee zijn vind ik mooi, ook als het slecht weer is. 9 Waaruit haal je de meeste voldoening? We leven van de zee. Ik voel me voldaan wanneer we aan het eind van de week de opbrengst van onze vangst horen bij de visafslag. En ik vind het een mooi idee dat we op een zo duurzaam mogelijke ma nier onze vis vangen. Heb je je droom helemaal opgegeven? Ja. Ik heb er vrede mee dat het niet is gelukt om vliegtuigmonteur te wor den en ben heel blij met de baan die ik nu heb. Niek Beeke proeft van zijn jeugddroom: aan vliegtuigen sleutelen op vliegveld Midden-Zeeland. „Het feit dat je als mens iets maakt wat kan vliegen, vind ik bijzonder, foto lex de meester Fascinerend om iets te laten vlieaen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44