Veere wil garanties in fusie woningcorporaties WALCHEREN 7 EETTAFEL IN DE COMBINATIE Koken met kinderen goed voor het hart van de keukenprinses Kookworkshops schieten als paddestoelen uit de grond. Bij @de eettafel gaat het net wat meer om ontspanning en gemoedelijkheid. Bike» ttacit nieuwsgierigheid genoeg om op te draven. Alle dames namen va ker aan een kookworkshop deel. Het beviel meestal wel, maar de combinatie van zelf een gerecht met een twist leren maken, idee ën opdoen en lekker ongedwon gen samen koken, vonden ze meestal niet. Dat ze dat plezier in @de eetta fel wel vinden, is ook eigen ver dienste, prijst Mary-Jane. „Ik hoef bijna niets te doen. Ik zie gesmeer de samenwerking tussen dames die elkaar nooit eerder zagen. Fan tastisch." Barri is ook zeer tevre den over de kookprestaties van de dames. Cornelia en Yvonne, die samen het hoofdgerecht klaarmaakten, zijn kritischer dan de anderen, die hun creatie met smaak verorbe ren. „De saltimbocca is te lang doorgegaard", vindt het gelegen heidsduo. De risotto is 'te pappe rig' naar Cornelia's smaak. De ove rige dames roemen de 'bite' van de groene asperges in de met Par mezaanse kaas gemengde rijst. Cornelia's kritiek is te wijten aan recente ervaringen bij topkok Julius Jaspers. Die leerde haar in korte tijd zoveel dat ze zelfs in de prijzen viel tijdens een kookwed- strijd. Maar uiteindelijk is het vaak net als bij kinderen. „Als ze zelf meehelpen in de keuken, eten ze beter en meer dan anders." In haar eigen Sou- burgse keuken kookt Mary-Jane Barri ook geregeld met kinderen uit Vlissingen en Oost- Souburg. Vaak jeug digen, die moeite hebben met eten of het aanknopen van sociale contacten. Na aanvankelijke aarzeling durven de meeste kinderen steeds meer, als ze het eten zelf klaar maken. „De eerste keer dat een kind zijn bord leeg eet of in de keuken uit de pan staat te smikke len, maakt je hart een sprongetje." Mannen melden zich nog niet aan voor kookwork- shops. Mary-Jane, die haar eigen bie ren brouwt, hoopt dit najaar toch een clubje enthousiast te maken de scepter in de keuken te zwaaien. „Dan ma ken we een echt mannengerecht." Bietentaartje met geiten kaasmousse klinkt al lek ker. Maar ook als je het gerechtje niet benoemt, krijg je er al trek in. „Je kunt al genieten van de kleu ren. Alleen van de kleurencombi natie - het rood van de bieten en het wit van de geitenkaas samen op het bladerdeeg, afgedekt met een fris groen spinazieblaadje - krijg je al zin in eten", legt Mary- Jane Barri uit, terwijl zes dames het water in de mond loopt. Mary-Jane gaf deze week de eer ste kookworkshop van @de eetta fel in open wijkschool De Combi natie in Vlissingen. De hal van de brede school - waar onder meer ook de mediatheek, Porthos en het consultatiebureau hun domici lie hebben - is nou niet echt de be sloten huiskamer waarin de Sou- burgse haar eettafel wilde neerzet ten. „Maar ik heb ook wat ruimte in een keuken nodig waar zes tot tien mensen elkaar niet teveel in de weg lopen. En de locatie moet makkelijk bereikbaar en toeganke lijk zijn." De zes dames - twee vriendin nen van Mary-Jane moesten op het laatste moment afzeggen - die de eerste keer komen opdraven, hebben @de eettafel allemaal op facebook gevonden. Suzan en Elianne zijn samen gekomen, maar Sarijke, Mariska, Yvonne en Cornelia hadden aan de eigen 24,50 p p. www.hoteldeleugenaar.nl De voorgenomen fusie tussen de woningcorporaties Zeeuwland op Schouwen-Duiveland en Woonburg op Walcheren mag geen nadelige gevolgen voor de Veerse huurders of de gemeente hebben, stelt de gemeente Veere. Zij staat achter de fusieplan nen maar wil de zekerheid dat de kostenbesparing die dit ople vert (t miljoen) ook echt ten goe de komt aan de huurders door huurmatiging of-verlaging en in vesteringen in energiebesparen de maatregelen die de woonlas ten verlagen. Veere gaat ervan uit dat Woonburg de huidige prestatieafspraken nakomt. Om dat er werkgelegenheid ver dwijnt door dubbeling van func ties en het afstoten van de onder houdsdienst vraagt Veere na drukkelijk aandacht voor Veerse aannemers als het gaat om onder houdswerk. Dat wordt straks uit besteed. Ook hoopt Veere dat het leegkomende pand van Woonburg in Koudekerke snel een nieuwe gebruiker krijgt, om leegstand te voorkomen. De nieu we organisatie betrekt straks het kantoor van Zeeuwland in Zie- rikzee. De gemeente stelt ruim tes in haar gemeentehuis be schikbaar voor klantgesprekken. donderdag 9 juni 2016 Kleuren (s)maken lekkerder Mary-Jane Barri (links) laat Cornelia, naast haar, zien hoe ze de gaarheid van de 'saltimboccasschnitzels' moet controleren. Yvonne (rechts) kijkt mee, terwijl Sarijke (naast Yvonne) geconcentreerd doorwerkt aan het voorgerecht, foto ruben oreel René Hoonhorst HOTEL BRASSERIE MMMMMaandmenu Juni Kipcocktail met nootjes Zeewolf met paprikasaus en lamsoren Pudding van vanille en aardbeien Op vertoon van deze advertentie ontvangt u 2,00 p.p korting op ons maandmenu. LEKKER ANDERS EN PUUR GENIETEN Leo Joosse Tweewielers Dorpsplein 14 4363 AC Aagtekerke info@leojoossetweewielers.nl Tel. (01 18) 581 306 Annemarie Zevenbergen Domburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42