26 Bondscoach Danny Blind is naar veel dingen benieuwd tijdens het EK. België gunt hij succes. EK VOETBAL EURD2016 Aanwinst Filip kan spelen Roemenië kan in de openingswedstrijd morgen tegen Frankrijk toch beschikken over Steliano Filip. De verdediger (22) van Dinamo Boekarest liep maandag een enkelblessure op, maar trainde gisteren alweer mee met de groep. „We kunnen hem opstellen", zei assistent-trainer Viorel Moldovan na de training in Orry-la-Ville. Tah alsnog naar EK Jonathan Tah (foto) is toegevoegd aan de selectie van Duitsland. De verdediger (20) van Bayer Leverkusen neemt de plaats in van Antonio Rüdiger. De verdediger van AS Roma liep dinsdag een scheur op in de voor ste kruisband van zijn rechterknie tijdens de eerste training in Evian-les Bains. Van Basten in EK-elftal Marco van Basten (foto) is opgenomen in het EK-elftal aller tijden dat de UEFA met 3,5 miljoen fans samenstelde. Ook verkozen: Gianluigi Buffon, Paolo Maldini, Franz Beckenbauer, Carles Puyol, Philipp Lahm, Andrés Iniesta, Andrea Pirlo, Zinedine Zida- ne, Thierry Henry en Cristiano Ronaldo. Quote van de dag Waardevol Hartaanval wee pouleduels van Frankrijk li ve in het sta dion. Twee groepswedstrij den van Zwe den. Daarna tot aan de finale het toernooi vol gen thuis voor de buis. Zo ziet het EK-menu van Danny Blind eruit. Wat we gaan zien op het eerste EK met 24 landen? „Voor al de eerste weken een hoop re kenwerk nu de nummer drie in de poule ook nog doorgaat", vreest onze bondscoach. „Dat is een heel andere insteek dan dat je zegt: je zorgt maar dat je bij de eerste twee eindigt." Blind: „Iets waar ik dus geen voorstander van ben. Een EK moet gaan om kwaliteit. Als je met 16 speelt, is er meer kwali teit dan met 24. Daarbij: je haalt in mijn ogen ook de magie een beetje weg. Los van ons eigen fa len nu met Oranje; hoe bijzon der is het nog als bijna heel Europa voortaan naar het EK gaat?" „Duitsland, Spanje en Frankrijk. Het beste spelersmateriaal heb ben Duitsland en Spanje. Maar er zijn twee toernooien in Frank rijk gehouden en die hebben de Fransen allebei gewonnen. Dat is geen garantie, maar wel een factor die altijd meespeelt. Daar achter zie ik een rijtje outsiders met Portugal, Italië, hopelijk Bel gië. En misschien Engeland. Maar ja, bij Engeland moet ik het toch allemaal maar weer zien bij een toernooi. Tegen ons speelden ze laatst met 70 pro cent van hun basisteam en dan speelt er niet een potentiële EK- winnaar." „Hopelijk geweldig doen. Dat gun ik ze wel. Maar ik noemde ze net in het rijtje outsiders en toch moet ik het allemaal nog zien gebeuren. Net als met Enge land. België heeft de potentie om een dark horse te zijn in de race. Ik zie echter nog altijd een gebrek aan écht geloof in eigen kunnen. Ze moeten ook zélf de diepe overtuiging hebben dat het kan. Twee jaar geleden op het WK zijn ze gestrand tegen Argentinië in de kwartfinale en daar was ik toen niet door ver rast. Twee jaar verder zou nu twee jaar zelfbewuster moeten zijn. Jongens als Jan Vertonghen, Toby Alderweireld, Thomas Ver- maelen, die ken ik al vanaf de jeugd bij Ajax. Hun zelfbewust zijn is zeker gegroeid, maar het kan nog veel meer. Eden Hazard is qua talent net zo goed als Ar jen Robben. Maar de présence van Robben heeft-ie niet." „Het zal een voortzetting wor den van de trend die al langer zichtbaar is. Er wordt wel met drie spitsen gespeeld, maar het is niet meer klassiek: centrumspits, vleugelspits links, vleugelspits rechts. Nee, er staan drie aanval lers en de twee aan de zijkant spelen tussen de linies, komen naar binnen, trekken weg. Er zit veel meer variatie, afwisseling en dynamiek in het flankspel dan voorheen. Met backs die er overheen komen. Als er 4-3-3 wordt gespeeld, is het op die ma nier. Frankrijk doet het zo met Antoine Griezmann en Dimitri Payet. Dat zijn halve buitenspe lers. Het vraagt heel veel oriënta tie en communicatie voor een te genstander om dat te bespelen. Daarom is 5-3-2 of 3-5-2 populair geworden, als zeg maar een 'te- gensysteem'. Wat we ook zeker gaan zien is het alsmaar stijgen- „Noord-lerland op een EK, je denkt aan een grap. Die competitie is te vergelijken met de achtste klasse." donderdag 9 juni 2016 FRANCE ROEMENIË DUITSLAND NEDERLAND Daniel Sturridge weet hoe Engeland suc cesvol kan zijn op het EK in Frankrijk. „We kun nen dit toernooi niet winnen als er problemen ontstaan door onze ego's." Arek Milik dingt mee naar de prijs voor het grootste EK-talent. Spelers die geboren zijn na 1 januari 1994 doen mee. De prijs is nieuw. Bondscoach Martin O'Neill en Roy Keane hebben hun contracten nog voor het EK ver lengd bij de Ierse bond tot het WK van 2018. José Mourinho heeft met Eric Bertrand Bailly zijn eerste aanwinst voor Manchester United binnen. De 22-jarige verdediger komt voor 38 miljoen over van de Spaanse sub topper Villarreal. International Patrick van Aanholt (25) heeft zijn con tract bij Sunder land met vier jaar verlengd. De 25-jarige linksback speel de al 69 wedstrij den voor de club en scoorde daar in vijf keer. U Oud-voetballer Stephen Keshi is op 54-jarige leeftijd overle den aan een hartaanval. De Nigeriaans ex-international en -bondscoach speelde lange tijd in België bij Lokeren en later Anderlecht. tr o o. 'Hazard heeft présence van Maarten Wijffels Rotterdam Een EK met 24 landen is... Als favorieten zie ik... De Belgen gaan het.... Dé speltrend van dit EK wordt... —Analist Kenneth Pérez

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29