22 SHOW CULTUUR COLUMN ANGELA KIJKT TV Vanavond begint Guus Meeuwis (44) aan de elfde editie van zijn concertreeks 'Groots met een Zachte G' in Eindhoven. Ter gelegenheid daarvan elf prangende vragen aan Nederlands populairste stadionartiest. Ik zou dolgraag weer een grote hit hebben. We doen daar alles aan 11 VRAGEN AAN „Ik aarzelde niet omdat ik geen zin meer had, maar omdat ik wil de weten of iedereen er nog het zelfde over dacht. In 2006 hadden we nooit kunnen bevroeden dat we tien jaar later met vier uitver kochte stadions zouden zitten. „Ik heb heel het team bijeenge roepen en gevraagd: zijn er nog ideeën genoeg? Dat werd een vol mondig 'ja' bij iedereen. Dat gaf mij zo veel vertrouwen dat we het nu ook niet meer per jaar bekij ken. We gaan gewoon door tot we erbij neervallen. Met één voorbe houd: wat ik niet wil, is dat mijn laatste concert halfvol is omdat ik te lang ben doorgegaan. Dat mo ment wil ik per se voor zijn." „We gebruiken elf, het gekkenge tal dat in Brabant veel waarde heeft, als thema. In de loop der ja ren hebben we een hoop ideeën verzameld van het kaliber 'dat kun je in een stadion eigenlijk niet maken'. Die hebben we alle maal erbij gepakt en een deel daar van voeren we nog uit ook. Het wordt een blije, opgewekte, gekke show. Misschien niet cool of hip, maar waarschijnlijk wel erg leuk." „Ik weet niet eens wanneer het toernooi precies begint! We doen er niets aan in het stadion. Dat komt puur uit mezelf. Ik heb ook niet naar die laatste oefeninter lands gekeken. De uitzwaaiwed strijden van andere landen! Hou toch op zeg. Die hadden we toch moeten weigeren? Gewoon lekker op trainingskamp of desnoods pro beren binnen te komen bij de Co- pa America, maar niet aantreden tegen Polen of Oostenrijk. En dan nog winnen ook." „Dat is een gemene vraag. Die twee zijn gelukkig onvergelijk baar, maar ik denk dat het zo zit: de concerten hier in het Philips Stadion zijn onvergetelijke mo menten in het jaar, die shows in L'Olympia zijn onvergetelijk in mijn loopbaan. Dat minutenlange applaus voor Youp. Je zag alles van hem afvallen. Dat soort momen ten is ontzettend de moeite waard om goed in je herinneringen te be waren." „We zijn ermee bezig, ja. De ge sprekken lopen. Na vorig jaar gaat dat gemakkelijker: we hebben een goede indruk achtergelaten. Nu is het vooral een kwestie van de agenda's van Youp, mij en vooral die van het drukke theater te laten aansluiten. Maar de kans bestaat dat dat eind 2017 gaat lukken." „Dat blijkt van niet. Zolang de za len gevuld zijn en albums op 1 bin nenkomen, gaat het goed. Neemt niet weg dat ik dolgraag weer een grote hit zou hebben. We doen er alles aan. Dat het niet lukt, ligt denk ik vooral aan de manier waarop de hits nu worden gecon sumeerd. Dat is voornamelijk een zaak van kinderen. Ik snap dat die eerder Justin Timberlake beluiste ren dan Guus Meeuwis. Een jaar of tien, vijftien terug gebeurde hetzelfde met de generatie Frank Boeijen. Die had het ook niet meer volledig voor het zeggen, omdat er bijvoorbeeld jonge hon den uit Tilburg voorbijkwamen. Maar ook die komen een keer aan de beurt. Maar ik geef niet op, hè. Soms kan de kwaliteit zo onont koombaar zijn dat je er toch door heen komt. Kijk maar naar Mag Ik Dan Bij Jou? van Claudia de Breij." „Daar hoef ik geen vrije dag voor op te nemen, hoor. Dat lukt me binnen een uurtje. Ik kon al best aardig koken, maar ik heb een paar keer bij Dick afgekeken hoe het echt moet." „Adele in Ziggo Dome. Geweldig, vond ik. Ze had zelfspot en zong fantastisch. En ik kijk zeer uit naar dinsdag, Bruce Springsteen op het Malieveld. Even kijken hoe de grote meester het doet." „Geen idee. Ik heb me voorgeno men zonder vooropgezet plan de eerste rondes in te gaan. Word ik de goedlachse Brabander, de su- perfanatieke prestatiecoach of de geharnaste routinier? Ik moet er net zo ingroeien als de kandida ten. „Ik vind het heel jammer dat A- nouk niet meedoet dit jaar. Zij bel de me deze winter met goede ver halen. Mede dankzij haar ben ik weer gaan praten over meedoen. De redenen voor haar pauze zijn begrijpelijk: het geven van nieuw leven is belangrijker dan een car rière." „Met Jeroen van Koningsbrugge en Linda de Mol dat programma maken, blijft een feest. We heb ben ons lot aan elkaar verbonden. Dat heet loyaliteit. Als één van ons ophoudt, stoppen we alle maal." „Mijn opkomst. Elke avond weer. Dan krijg je zo veel indrukken in één keer te verwerken. Je scant de menigte voor je: wat is de stem ming? En ik bekijk mezelf én de band: zijn we scherp? Dat duurt een minuutje, twee hooguit. En dan zijn we vertrokken." Quote van de dag 'Ik vind Esther een mooi, slank vrouwtje' On-Nederlands. Dat is het woord dat bij mij opkwam tij dens het eerbetoon - pardon, saluut - van DWDD gistera vond aan Mart Smeets. Mooi woord trouwens, saluut. Maar on-Neder- lands dus. Al gebiedt de eerlijkheid me te zeggen dat ik ook uit het buitenland zo snel geen voorbeelden kan oplepelen van een dergelijke show. Het is toch vaak een bos ro zen voor de scheidende presentator aan het einde van de laatste uitzending, een verras singsvideo, een zwaai en that's it. Net zoals het ook al zo on-Nederlands is om daar als feestvarken te gaan zitten en je de loftuitingen te laten welgevallen. Wat hebben alle Mart-haters weer eens lekker kunnen foeteren op die ijdeltuit Smeets. Al leen al dat pedante 'neuh' op de constate ring van Matthijs dat het eigenlijk ongelofe lijk was dat hij als beginnend journalistje achter de NOS-microfoon werd gedropt op de Spelen van 1972. Ik schreef het bij zijn laatste Amstel Gold Race ook: ik hou van Mart. Hij kan in een paar woorden een wedstrijd tot leven wek ken, voor mij als leek. En die woorden spreekt hij uit zijn hoofd, in feilloos Neder lands, zonder hapering, zonder eh's, com pleet met komma's en punten op de juiste plekken. Wie nog twijfelt over zijn vakman schap moet het fragment uit 1998 terugkij ken dat DWDD uit de oude doos trok. Mart krijgt over zijn koptelefoon de opdracht van de regie om een samenvatting van drie mi nuten in te spreken. Hij zit in de berm, tus sen mensen, bladert wat in zijn notitieblok en is precies na 180 seconden klaar. Wie doet het hem na, van de huidige generatie die met de autocue is vergroeid? Hij deed het gisteravond ook ter plekke aan de tafel. Wat hij zei over Dafne Schippers, zijn commentaar bij het fragment van de strompelende atleet die door zijn vader naar de finish werd geholpen - de tranen rolden over mijn wangen. Vanzelfsprekend bleef het bedrog van 'zijn' Lance Armstrong niet onbesproken, dé kras op zijn blazoen. 'Een lui' noemde Mart de Amerikaan gisteravond. Om daar na toch weer iets positief over de mens Lan ce te zeggen. Het was on-Nederlands op alle fronten. Maar terecht, voor Neerlands beste, wiens pensioen veel te vroeg komt. Valpartij tijdens musical Utrecht Speciale prijs voor acteurs tv-series donderdag 9 juni 2016 BODYGUARD Stefan Raatgever 1. Je twijfelde een jaar terug nog over het doorgaan met 'Groots'. Nu kondigde je al een twaalfde reeks aan. De twijfel is weg? 2. Wat maakt deze elfde editie anders dan alle anderen? 3. Om het jaar combineerde je jouw concerten met de wedstrij den van het Nederlands elftal op de grote voetbaltoernooien. Wat doe je tijdens het EK voetbal nu Oranje niet meespeelt? 4. Is jouw hoogtepunt van dit jaar niet al geweest? De twee concer ten in Parijs met Youp van 't Hek als gast waren zinderend. 5. Staan Youp en jij er volgend jaar weer samen? 6. Jouw laatste top 10-hit is in middels ruim vijfjaar geleden: Nergens Zonder Jou. Zorgelijk dat het sindsdien niet meer is ge lukt? ih 7. Hoe goed maak je inmiddels zelf de parelgortrisotto met as perges uit het kookboek dat je met chef-kok Dick Middelweerd op de markt gaat brengen? 8. Wat is het laatste concert dat je zelf bezocht? 9. Je debuteert in het najaar als coach bij The Voice. Niet naast Anouk, maar naast Waylon. Ver hoogt dat je kansen op de winst? 10. Ga je door met Ik Hou van Hol land? 11. Wat wordt de komende dagen voor jouw het spannendste mo ment? —Boer Zoekt Vrouw-boerin Bertie is nog steeds heel gelukkig met haar vriendin, die ze tijdens het programma ontmoette. Een abrupt ein de van de musi cal The Body guard dinsdaga vond in Utrecht. Bodyguard Tony (Zjon Smaal) viel met Fletcher (Julio Gomes) van het podium. De schade bleef beperkt tot een bloedneus. TELEVIZIER Acteurs en actri ces in Nederland se tv-series krij gen een eigen publieksprijs bij de uitreiking van de Gouden Tele- vizier-Ring op 13 oktober. Stem men voor de bes te hoofdrolspe ler in een come dy, drama- of po litieserie kan van af 24 augustus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24