Dubbelslag voor Arjen Ontdek de Achterhoek Nieuwe operatiekamers ADRZ 17 °C Moet de straat nog op? Nog 300 arbeidsplaatsen op het spel Verkoop van netwerkbedrijf Enduris dreigt nu minister Kamp de kerncentrale niet wil helpen. Walcheren In Uit&Thuis Voetbal Awards zeeland 14 Arjen de Koeijer is de grote winnaar bij de Delta vreest het verlies van maximaal nog eens 300 ba nen, omdat minister Henk Kamp (Economische Zaken) weigert de kerncentrale Bors- sele te helpen. Daardoor moet mogelijk netwerkbedrijf En duris worden verkocht. Op dit moment voert Delta al een reorganisatie door waar bij 200 banen verdwijnen. Ver der staat een aantal commer ciële bedrijfsonderdelen in de etalage, waardoor in het slecht ste geval nog 300 banen verlo ren gaan. Nu kan Enduris daar bijkomen. „Dat kan twee- tot driehonderd banen kosten", zegt directeur communicatie Mirjam van Zuilen van Delta. Kamp schreef gisteren aan de Tweede Kamer dat hij het niet nodig vindt de kwakkel ende kerncentrale de helpen de hand toe te steken. Vrijdag al had hij laten weten dat die geen verlies leidt, omdat de ei genaren Delta en RWE ver plicht zijn de atoomstroom te gen kostprijs af te nemen. Dat is juist een van de oorza ken waardoor Delta in de pro blemen zit. De stroomprijs is laag en de komende jaren moet er dus geld bij de kern- Toekomst van de kerncentrale moet verzekerd worden centrale. Die hangt als een mo lensteen om de nek van het energiebedrijf. Het idee is daarom de kerncentrale in een zelfstandige stichting onder te brengen. Daarvoor moeten honderden miljoenen euro's op tafel komen. Niet alleen moet de nabije toekomst van de kerncentrale verzekerd wor den, er moet ook jaarlijks geld in een fonds om na sluiting in 2033 de ontmanteling te kun nen betalen. De provincie en gemeenten lijken bereid garant te staan voor een lening van 200 mil joen euro, mits het Rijk zich ook garant stelt. Dat weigert Kamp. Van Zuilen: „Eigenlijk zegt hij tegen Zeeland: met het netwerkbedrijf hebben jul lie middelen genoeg om zelf je problemen op te lossen." Volgens het dagelijks provin ciebestuur is een oplossing voor Delta niet mogelijk zon der het Rijk. Kras.nl/51924 of bel 0900-96977ocPg Goes Het Admiraal De Ruyter Zieken huis in Goes krijgt compleet nieu we operatiekamers. Niet alleen komen er meer zodat de wacht lijsten korter worden. Ook wordt de veiligheid voor patiënten be ter door nieuwe apparatuur en één en dezelfde inrichting. De zes nieuwe operatiekamers vervangen de vier huidige. Deels komen de nieuwe ok's in het ge bouw van het ziekenhuis, deels in nieuwbouw naast het zieken huis. In het nieuwe complex ko men ook ruimtes voor opslag van materialen, een pauzeruimte en een kantoor. In een verbouwde bestaande vleugel komen slui zen, verkoeverruimtes, kleedka mers en opslag van apparatuur. De bouw begint eind volgende maand en wordt in februari 2017 in gebruik genomen. Siemens voorziet de operatiekamers van de nieuwste apparatuur. Kosten: 10 miljoen euro. Siemens wordt eigenaar en het ADRZ huurt de ruimtes en apparatuur. De direc ties van ADRZ en Siemens zijn dat overeengekomen. Patiënten gaan veel merken van de vernieu wing, aldus woordvoerder Dick Bosscher. „We kunnen meer doen, in een sneller tempo." Ook wordt het veiliger doordat alle operatiekamers exact hetzelf de worden ingericht. „Vroeger wilden sommige artsen dat be paalde spullen op een bepaalde plek lagen. Dat is in het nieuwe complex voorbij. Alles staat en ligt overal op dezelfde plek." Nieuwsmedia Regisseur Quentin Tarantino noemt haar één van de sensueelste vrouwen van deze planeet... Greta Gerwig is te bewonderen in de romantische film Maggie's plan. Adrie de Bil uit Dreischor is 94 jaar en blaast nog altijd zijn partijtje mee in muziekvereniging Crescendo. Maar al lopend spelen gaat niet meer. Wie volgt hem op? Jongelui zijn moeilijk te porren voor marcheren in een 'apenpakkie'. 'Meer banen weg bij Delta' Ernst Jan Rozendaal Middelburg »P3 ZEELAND 2 Maak prachtige wandel- of fietstochten in de natuurrijke omgeving en ontdek deze Nederlandse wijnstreek. 4-sterren boetiekhotel aan de voet van de Lochemse Berg Inclusief ontbijtbuffet, wifi en parkeren 4jw£ Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Jeffrey Kutterink donderdag 9 juni 2016 De PZC is onderdeel van Vandaag geregeld zon pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 134 7 11688 5 5 5 5 30 •ZEELAND 2 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1