n m 'Wt 12 ZEELANI De Jager sluit aan bij selectie Twente Sterk optreden van Nieuwenhuis Spits van Yerseke kan heel slecht tegen zijn verlies. Hij is bloedfanatiek en dat is één van de redenen dat hij dit seizoen 41 keer heeft gescoord. Twaalf openingsgoals TOPSCORER ZEEUWSE VOETBAL AWARDS Minnaard Ruben de Jager mag bij de start van de voor bereiding op het nieuwe seizoen aansluiten bij de eerste selectie van FC Twente. De aan valler uit Lewedorp speelde afgelopen sei zoen in Ai en de beloften. FC Twente, dat nog steeds niet weet of het straks in de ere divisie of de Jupiler League uitkomt, begint op 20 juni aan het nieuwe seizoen. „Ik mag sowieso de eerste drie weken meetrainen", zegt De Jager. „Ik moet me laten zien en hoop er daarna natuurlijk bij te blijven." ROOSENDAAL Jeanine Nieuwenhuis stelde bij de observa tiewedstrijd voor Young Riders in Roosen daal nadrukkelijk haar kandidatuur voor een plaats in het dressuurteam voor het EK. De jeugdinternational uit Serooskerke stuur de TC Athene in de landenproef met 73,99 procent naar de overwinning. In de indivi duele proef eiste het duo met 74,34 procent de zege op. In de kür op muziek was de com binatie met 75,025 procent de beste. Marjo lein van Kerckhoven uit Ossenisse werd met Lockefeer's Sampras tweede in Para gra de 3 (68,77) en twee keer derde (66,99 en 68,00). Thamar Zweistra uit Schore liep met Hexagons Denzek in de Prix Saint George naar de zesde plaats en werd in de Interme diaire I vierde (66,97 en 69,65 procent). .c ■F'- IJzendijke Risk, monopoly, mens erger je niet, Arjen de Koeijer speelt het niet meer. Hij kan zo slecht tegen zijn ver lies dat een spelletje de sfeer aar dig kan verzieken. Het speelbord heeft regelmatig het luchtruim ge zien als de dobbelstenen hem dwars zaten. „En er komen woor den uit die niet zo netjes zijn", weet hij. Hoe lastig die eigenschap in hui selijke kring kan zijn - of hilarisch voor zijn vrienden die hem bij een potje Fifa altijd zo ver probe ren te krijgen om de controller door de huiskamer te smijten - op het voetbalveld profiteren hij en zijn ploegmaats bij Yerseke ervan. Want zonder die winnaarsmenta liteit had hij dit seizoen geen 41 doelpunten gemaakt. Door vijf goals op de slotdag te gen MZVC evenaarde hij zijn to taal van een seizoen eerder. „Na tuurlijk wil ik altijd de meeste goals maken, maar ik had niet ge dacht dat ik er weer zo veel zou maken. Het wordt steeds moeilij ker. De tegenstanders gaan steeds meer op je letten. Ze zetten een mannetje op me om me uit te schakelen en rugdekking erach ter." „Continu op m'n donder zitten. Als ik wil aannemen, een tikje te gen mijn enkel of kuit geven. Dat gebeurt nu ook al regelmatig en daar erger ik me wel eens aan. Als je wordt ingespeeld, weet je al 'daar komt-ie weer'. Maar als ik scoor en die onderlinge één-op- éénstrijd win, geeft dat voldoe ning." „Ik heb niet veel kansen nodig om te scoren. Je krijgt altijd wel twee of drie kansen per wedstrijd, daarvan moeten er één of twee in. Zeeuwse Voetbal Awards Dat is scherpte. Dat heb ik altijd gehad. Bijna altijd eigenlijk, want tussen mijn zeventiende en negen tiende was ik het even kwijt. Ik kwam in het eerste en moest op de flanken spelen. Als ik voor het doel kwam, ging ik nadenken en lukte het niet." Jaimy van Bloppoel zette hem weer terug op de plaats waar hij groot gebracht was: in de spits. „Toen ben ik echt gaan scoren." Met rechts, met links, met z'n kop, intikkers, afstandsschoten, één-op-éénduels; één unique sel ling point heeft de 25-jarige spits niet. Nou ja, toch wel eigenlijk: scoren, heel veel scoren. De teller loopt stiekem al richting de 200 doelpunten in de competitie. „Ik ben niet het type dat na de training nog voor zichzelf bezig is. Mijn techniek is niet zo goed en ik ben zo stijf als een plank. In de zo mer begin ik wel eens met oefe ningen, maar daarvoor heb ik hele maal het geduld niet, joh. Ik train mSm woensdag 8 juni 2016 ENSCHEDE In Oostkapelle vindt vanavond de acht ste editie van de Lepraloop plaats. De deel nemers starten om 19.30 uur bij strandpa viljoen de Lage Duintjes in Oostkapelle en kunnen voor 5 of 10 kilometer kiezen. Het inschrijfgeld van de door Hans Corbijn ge organiseerde loop gaat volledig naar de Le prastichting. De B2 van JVOZ speelt zaterdag de fina le van de nacompetitie tegen TSC B1. De winnaar van het duel promoveert naar de vierde divisie. Het duel wordt waarschijn lijk om 14.30 uur bij Meto in Hoogerheid ge speeld. JVOZ B2 eindigde in de hoofdklas se als tweede achter kampioen RBC B1. In de nacompetitie versloeg het achtereen volgens GJS B1 en FC Engelen B1. n In de tweede etappe van het Critérium du Dau- phiné moest Mar co Minnaard 6.42 minuten toe geven op de Spaanse ritwin naar Jesus Her- rada. De wielren ner uit Wemeldin- ge kwam als 81e binnen. De etap pe kende een pit tige finale, met een 6,8 kilome ter lange slot klim. In het alge meen klasse ment staat Min naard nu 84e, op 8.58 minuten van leider Alber to Contador. De voetbalsters van IJzendijke maken zich op voor een lange reis. Zaterdag spelen ze in Gro ningen de return in de nacompeti tie tegen de vrou wen van Oranje Nassau. Daar voor moet IJzen dijke een reis van liefst 375 ki lometer maken. Het eerste duel in IJzendijke ein digde zaterdag in een 1-0-over- winning voor de ploeg van trainer Guust van de Vel de. De winnaar van het tweeluik promoveert naar de hoofdklasse. ■E o a De Koeijer is zo Rudy Boogert Yerseke Hoe zou jij jezelf het scoren pro beren te beletten? Met 41 doelpunten is Arjen de Koeijer dit seizoen winnaar geworden van het PZC-topscorersklasse- ment. Met 12 van die 41 doelpunten opende hij de score voor zijn club Yerseke. soort doelpunt thuis uit totaal verschil naar 1 goal 8 16 (waarvan openingsgoals) (4) (12) verschil naar 2 goals 5 6 11 verschil naar 3 goals 4 4 8 verschil naar 4 goals of meer 5 1 6 tot alen 22 19 41 PZC/bron Rudy Boogert Waarom win je die strijd zo vaak? Vanavond worden in Vlissin- gen de Zeeuwse Voetbal Awards uitgereikt, een initia tief van CTV Zeeland en de PZC. In CineCity worden de speler, club, trainer, topsco rer, scheidsrechter, pechvo gel, doelpunt en voetbal vrouw van het jaar in het zon netje gezet. Vandaag aan dacht voor Arjen de Koeijer, de winnaar van het PZC-top- scorersklassement. Wat doe je om nóg beter te wor den? I--Z Teun Rentmeester (midden, rood shirt) is één van de vijf spelers van Goes die geselecteerd zijn voor het Zeeuws elftal, foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67