Foto by the Sea St i 22 °C Gebroken hart bestaat echt Geen Oranje- Hup België! SPECIAL Ouders vast na dood van baby HAVENDAG Toezegging van NS-topman Roger van Boxtel EK VOETBAL Vanaf 2018 mogelijk een intercity die in ochtend- en avondspits alleen de grote Zeeuwse stations aandoet en een boemeltje voor alle stations. Walcheren Een strandscène waar je naar blijft kijken. Fotograaf Ruden Riemens maakte deze foto voor de komende editie van Film by the Sea. De vrouw in de deuropening staat centraal op de officiële filmposter, die gisteravond werd onthuld. zeelands Het hart kan stukgaan dooreen traumatische ervaring (maar het heelt ook weer) Wat zijn de kansen van de Rode Duivels? Vandaag bij deze krant! MIDDELBURG De ouders van de baby die twee weken geleden over leed, zijn gisteren aangehouden. De politie en het openbaar minis terie begonnen na het overlijden van het kind een onderzoek. Het gezin woonde in Middelburg, maar verbleef sinds kort in de ge meente Veere. Op maandag 23 mei kreeg de po litie een melding dat een baby was opgenomen in het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam. Het jongetje had zwaar lichame lijk letsel. Het vermoeden bestond dat er sprake was van kindermis handeling. De politie nam een aan gifte op en stelde een onderzoek in. Het kindje is dinsdag 24 mei overleden in het ziekenhuis in Rotterdam. Omdat vermoed werd dat de doodsoorzaak niet natuur lijk was, werd in opdracht van de officier van justitie sectie verricht door het Nederlands Forensisch Instituut. De politie heeft tot nu toe enkele getuigen gehoord. Met de aanhouding van de ouders on derzoekt de politie of en op welke manier zij bij deze zaak betrokken zijn. De NS gaat de mogelijkheid on derzoeken om vanaf 2018 tijdens de spits weer intercity's in Zee land te laten rijden. Die toezeg ging deed president-directeur Roger van Boxtel gisteren tijdens een bezoek aan het provinciehuis in Middelburg. Er zijn twee varianten die wor den bekeken. De eerste lijkt op een terugkeer naar de situatie van voor 2012, maar dan uitslui tend tijdens de ochtend- en de avondspits. Dat betekent het ene half uur een intercity die wellicht alleen de stations Vlissingen, Mid delburg, Goes en Bergen op Zoom aandoet en het andere half uur een stoptrein tussen Vlissin gen en Roosendaal. De andere va riant die wordt bekeken is dat tij dens de spits een van de huidige 'intercityboemels', zoals Van Box tel ze noemde, in Zeeland wordt gesplitst. Het ene deel rijdt dan als een intercity, het andere deel als een stoptrein. „Dat doen we niet in de dal uren", aldus Van Boxtel. „We zijn een bedrijf en onze exploitatie moet sluitend zijn. We zijn niet in staat te rijden als het niet ren dabel is." Tot dusver stond de NS op het standpunt dat een terugkeer van de intercity - een wens van Goes, Middelburg en Vlissingen - zou betekenen dat de kleine stations moeten sluiten, omdat die niet minder dan twee keer per uur mogen worden bediend. De NS en de provincie gaan sa men kijken of de trein door Zee land tijdens daluren meer passa giers kan vervoeren. „Overdag zijn die treinen te leeg", verklaar de Van Boxtel. „Hoe kunnen we toeristen die nu met de auto naar Zeeland komen meer met de trein laten reizen? Daar gaan we samen concepten voor ontwikke len. Misschien kunnen we rond om thema's en evenementen gro te groepen verleiden de trein te nemen." De extra wachttijd van bijna vijf minuten in Roosendaal vanaf medio december, als de dienstre geling voor 2017 ingaat, gaat niet van tafel. Daarvoor is de samen hang in de dienstregeling te groot, legde Van Boxtel uit. „Als ik die vijf minuten er voor de Zeeuwse reizigers uithaal, creëer ik waar schijnlijk op een ander traject pro blemen." Gedeputeerde Harry van der Maas vindt dat 'teleurstellend'. 18JUNI OPEN ZEELAND 2016 TERNEUZEN& VLISSINGEN Nieuwsmedia r r- J j - 4 v .<u. 'FCTTÓ RUDEN RIEMEN6 Studie naar een échte intercity tijdens de spits Ernst Jan Rozendaal Middelburg 09.00-16.00 UUR Damen Shiprepair Vlissingen Portaal van Vlaanderen Terneuzen woensdag 8 juni 2016 De PZC is onderdeel van Droog met zon pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 133 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1