58.50 4 dgn Gladbeck**** 'Bijstellen na eindtoets' 6 NI OZCAN AKYOL omdat ze alleen met 'hun eigen soort' omgingen, aangemoedigd door de Nederlandse overheid, die voor mijn vader en zijn fabrieks- vrienden een theehuis subsidieer de en mijn moeder naar zwemles voor Turkse vrouwen stuurde. De ze ideeën kwamen vast uit een goed hart, maar heel bevorderlijk voor de integratie én acceptatie was het allemaal niet. DENK poogt nu het falende in tegratiebeleid van weleer, dat voor al was gericht op het niet ver vreemden van de oorspronkelijke roots, nieuw leven in te blazen, al leen weten zij donders goed wat het resultaat zal worden. Ergo: een kwaadaardige en bijna nihilistische houding. Het doet me vaak pijn om te zien dat veel jongens en meisjes met mijn achtergrond zich terecht achtergesteld voelen, maar tegelij kertijd niet beseffen dat zij zelf een cruciale rol hebben in het op eisen van hun Nederlanderschap. Dat kan op veel manieren, door constructief debat en vermenging met alles wat er al is, maar afzet ten en in isolatie opereren, mid dels een eigen politieke partij, zal geen enkele kloof overbruggen, laat staan voor verdraagzaamheid zorgen. Iedereen heeft recht op zijn eigen politieke opportunis me, ook de demagogen van DENK, daar hebben we immers onze prachtige democratie voor. Dat gevestigde partijen het echter ooit zover hebben laten komen, is een onvergeeflijke fout. Anderen gaan daar nu van profiteren. En de grote verliezers? Dat is iedereen die écht voor saamhorigheid strijdt. ledereen heef recht op zijn eigen politieke opportunisme Student Auke van Eijsden sprak de vrouw vrijdagavond aan op station Ede-Wageningen. De vrouw was volgens hem erg ver ward en was op zoek naar De Riethorst, een kliniek voor psy chische zorg in Ede. De student belde de politie, nadat hij al eer der had gepoogd De Riethorst te bellen. In het gesprek dat volgde liet de vrouw weten dat ze ernsti ge problemen had en last van de monen. Ze moest behandeld wor den, anders wist ze het niet meer, sprak ze uit. In het opgeno men gesprek bevestigt de vrouw uit Bennekom te komen en 'weg gestuurd' te zijn bij een hulpver leningsinstantie waar ze opgeno men was. Toen de politie arriveerde, bleek een van de agenten de vrouw te herkennen. Van Eijsden vertelt: „De vrouw kwam op mij over als zwaar in de war. Toen ik wegfietste, dacht ik nog: ik hoop dat ze haar niet alleen laten." Toen de student een dag later hoorde dat een vrouw zichzelf bij de muziektent op het Van Sloten- plein in brand had gestoken, schrok hij enorm. „Ik heb de poli tie gebeld, maar ze wilden vanwe ge de privacy de identiteit van de vrouw niet vertellen." De vrouw overgoot zichzelf za terdagmiddag in brand, nadat ze volgens getuigen eerst houtskool en wasbenzine bij een super markt had gekocht. Daarna stak ze zichzelf in brand in de muziek tent in het centrum van het dorp. Veel mensen waren getuige van de gruwelijke zelfverbran ding. Net als de jeugdspelers van w Bennekom. Zij waren op weg naar een toernooi in Ede, maar gingen eerst nog wat eten op het plein. De vrouw kwam op mij over als zwaar in de war De politie kon gisteren niet in gaan op het verhaal. Ook zorgin stelling Pro Persona, eigenaar van de Riethorst, wilde geen reactie geven. Burgemeester Cees van der Knaap bevestigt dat de 51-jari- ge vrouw 'heel verward' was. Ze was bekend bij de hulpverlenen de instanties. „Hoe dit dan toch kon gebeuren, wordt nu uitge zocht." Van der Knaap zocht gis teren de winkeliers op aan het Van Slotenplein. De burgemees ter woont zelf ook in Bennekom. „Ik weet hoe druk het in het dorp is op zaterdag. Je weet dus ook hoe veel mensen dit raakt. Het raakt mij ook. Het is ook niet iets wat je verwacht in een dorps gemeenschap als deze." Het winkelpersoneel is ge schokt, zegt hij. Volgens de eige naar van bloemenzaak Lindhout, die vlakbij de muziektent ligt, zijn zijn medewerksters de schok nog niet te boven. Dertig getui gen van de zelfverbranding heb ben contact gehad met Slachtof ferhulp Nederland, ook begelei ders en ouders van spelers van de voetbalclub. De vraag die op ieders lippen ligt: Hoe heeft dit kunnen gebeu ren? „Hoe primitief ook, zelf moord is ook een vorm van com municatie", zegt psychiater Bram Bakker. Iemand die depressief is en denkt dat de wereld beter af is zonder hem of haar, doodt zich zelf meestal zonder getuigen. „Bij deze vrouw zat kennelijk woede of krenking. Het heeft iets van een wraakactie." Van der Valk| 3 dagen Texel O 3 dagen kust diner www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 7ocpg Middelbare scholen zouden meer rekening moeten houden met een bijgesteld advies voor brugklas sers na de eindtoets. Uit een peiling van de Algeme ne Vereniging voor Schoolleiders (AVS) blijkt dat een aantal leerlin gen die door die toets een hoger schooladvies krijgt, niet op dat ni veau geplaatst kan worden. De klassen op de middelbare school zitten dan bijvoorbeeld al vol. Uit eindelijk beginnen zij op een la ger niveau aan het middelbare on derwijs dan waar ze volgens de toetsresultaten geplaatst zouden moeten worden. De verplichte eindtoets heeft de aloude cito-toets vervangen. Ouders van groep 8-leerlingen krijgen nu voor de eindtoets een voorlopig schooladvies en schrij ven hun zoon en dochter in bij een middelbare school. Door de re sultaten van de eindtoets kunnen de resultaten naar boven bijge steld worden. Een leerling met - aanvankelijk - een havo-advies kan dankzij de eindtoets een vwo-advies krijgen. „Het gebeurt geregeld dat zo'n leerling vervolgens niet meer op de vwo-afdeling van een middel bare school geplaatst kan wor den", legt AVS-voorzitter Petra van Haren uit. „Vooral door orga nisatorische zaken. De klassen zijn al ingedeeld. En in sommige krimpregio's is het ook zonder de ze bijstellingen al een hele puzzel om alle schooltypes toegankelijk te houden. Voor de leerlingen zou het fijn zijn als het voortgezet on derwijs meer flexibiliteit toont bij de herplaatsingen." Uit de peiling onder 525 school leiders blijkt dat 65 procent van hen leerlingen op school heeft die dankzij de eindtoets een ander ad vies krijgen. De AVS heeft eerder dit jaar overigens een verzoek bij staatsecretaris Dekker ingediend of de eindtoets van 2017 eerder mag worden afgenomen. Reden hiervoor is dat er in de periode van week 16 tot 19 te veel vrije da gen en feestdagen vallen. De nieuwe politieke bewe ging DENK wil ons een spiegel voorhouden, want er zouden grondige problemen in Nederland zijn, een verandering is gewenst. Daarom profileert de partij zich als verlosser van etni sche minderheden, die het afgelo pen decennium, mede door reli gieus gedreven aanslagen, steeds meer in het verdomhoekje zijn te rechtgekomen. Gisteren liet een sympathisant van DENK in deze krant weten dat er niet langer een verschil mag bestaan tussen Piet en Ali, twee denkbeeldige figuren die symbool staan voor de verscheurdheid van het land. Ik vraag me af of de persoon die deze drijfveer formuleerde, de iro nie van haar eigen boodschap be grijpt: een natie raakt juist verder verdeeld als iedereen zijn eigen club begint, zonder enig histo risch besef, dat eerdere fouten kan voorkomen. Als ik naar mijn eigen ouders kijk, moet ik concluderen dat ze nooit Nederlands hebben le ren spre ken, dinsdag 7 juni 2016 Column Kloof Vrouw die zichzelf in brand stak, was op zoek naar hulp Niek Opten Leon van Wijngaarden Bennekom/Ede De vrouw die zichzelf zaterdag middag in het centrum van Ben- nekom in brand stak, was een dag eerder op zoek naar hulp. In de nacht van zondag op maandag overleed de vrouw in het Brandwondencentrum in Beverwijk. —Auke van Eijsden, student Bloemen bij de muziektent waar de verwarde vrouw zichzelf in brand stak. foto herman stover Voor maar: - r. IV-;. WdiiÉtó,'*-.! mj-m' si Zomerdeal! Direct aan een park en net over de grens in 3 nachten in 4* Van der Valk Hotel Gladbeck (7,8) 3 keer uitgebreid ontbijtbuffet Gratis parkeren, wifi en een fles water op de kamer Aankomsten t/m 12 sept. Betaal pas bij aankomst! 3* Hotel Brasserie Rebecca (8,0) 2 nachten incl. ontbijtbuffet Incl. fietskaart van Texel j-q 50 Gratis wifi en parkeren 3 w Duitsland nabij Essen. 4* Fletcner Hotel Carlton (7,8) 2 nachten incl. ontbijtbuffet 1 keer 3-gangendiner Gratis wifi en parkeren Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid exclusief reservedngskosten en toeristenbelasting Jeroen Schmale Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6