Meer mensen in de bijstand Vogelkijkpoort op buitendijks fietspad 6 BEVELANDEN EN THOLEN „De gevolgen van de economische crisis waren in Zeeland later merk baar dan in de rest van Nederland. In de beginjaren van de crisis steeg het aantal uitkeringen in Ne derland, terwijl het hier stabiel bleef. Dat geldt ook voor het her stel van de economie en dus het aantrekken van de werkgelegen heid. Deels is dat te verklaren doordat sectoren die sterk in Zee land vertegenwoordigd zijn, zoals transport en recreatie, wat achter lopen in de ontwikkeling van de arbeidsplaatsen. Daar komt nog bij dat in de zorg, de sector waar in Goes de meeste mensen werk zaam zijn, de budgetten de afgelo pen jaren zijn gekort." „In Zeeland zijn veel mensen op straat komen te staan door het fail lissement van Zalco en Therm- phos en de sluiting van de Philip Morrisfabriek in Bergen op Zoom. De mensen die het niet is gelukt een baan te vinden, hadden eerst nog recht op een WW-uitkering, maar komen nu ook in de bijstand terecht. Dat blijkt ook uit de analy se van de cijfers." „Op de Bevelanden werken we heel goed samen met woningcor poratie RWS Wonen en R&B Wo nen om de aan ons toegewezen aantallen asielzoekers met een ver blijfsvergunning te huisvesten. Daarin doen we het beter dan ge middeld. Dat vertaalt zich ook in het aantal uitkeringen. In 2015 zijn 196 mensen gehuisvest, dat resul teerde in 83 extra uitkeringen. We doen wat we kunnen om deze mensen aan een baan te helpen, maar we verliezen ook de andere doelgroepen met een bijstandsuit kering niet uit het oog." „De WSW, de Wet Sociale Werk voorziening, hield per 1 januari 2015 op. Dat betekent dat de Betho vanaf vorig jaar ook geen nieuwe mensen meer kon aannemen. Ook een deel van de jongeren die voorheen in aanmerking kwamen voor een Wajong-uitkering, komt nu in de bijstand terecht." „We doen er alles aan om te voor komen dat mensen in de bijstand belanden. Meer dan de helft van al le aanvragen, wordt afgewezen. Dat is behoorlijk meer dan de veer tig procent die we als doel hadden gesteld. Dat is best iets om een beetje trots op te zijn. Deze men sen worden niet aan hun lot over gelaten, maar naar een vorm van werk of bijvoorbeeld naar een op leiding in combinatie met studiefi nanciering begeleid." „Ondanks de crisis is de jeugd werkloosheid stabiel gebleven in Zeeland. Om dat voor elkaar te krijgen hebben we bijvoorbeeld Europese fondsen aangeschreven en veel geïnvesteerd in begelei ding en stageplekken voor jonge ren in het praktijk- en speciaal on derwijs. Daardoor hebben jonge ren meer kans op een baan." Op de dijk langs de Oosterschel- de, tussen Krabbendijke en Yerse- ke, is deze week een vogelkijk poort geplaatst. Fietsers en andere bezoekers worden geïnformeerd waarom het gebied is afgesloten. Ze hebben daarnaast zicht op de vogels en het droogvallende schor. De vogelkijkpoort is één van de informatiezuilen die Rijkswater staat, de Provincie Zeeland en Wa terschap Scheldestromen plaatsen langs de dijken van de Wester- schelde en de Oosterschelde. Ze willen de buitendijkse fietspaden - in totaal ruim 230 kilometer - aantrekkelijker maken voor fiet sers en wandelaars. De laatste ja ren is negentig kilometer extra be schikbaar gekomen. Niet alle fietspaden zijn toegan kelijk, zoals routes die langs waar devolle rustplaatsen van vogels lei den. Op die plaatsen worden fietsers geïnformeerd over het gebied, over verdronken dorpen, fietsmo- gelijkheden en vogelsoorten. IN DE REGIO Wandeling vanuit Hof Cruninghe Vakbondscafé over vakantierecht Lezing over Google Foto WEERWORKSHOP MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 7 juni 2016 Joeri Wisse Goes Het aantal mensen in de bijstand op de Bevelanden is vorig jaar met tien procent toegenomen. Landelijk steeg het aantal uitke ringen in 2015 met slechts drie procent. Volgens André van der Reest, voorzitter van de Beve- landse afdeling Werk Inkomen en Zorg (WIZ), zijn daar vier oor zaken voor aan te wijzen. 1. De Zeeuwse economie loopt achter 2. De grote faillissementen zijn nu merkbaar 3. De Bevelanden lopen voorop in het huisvesten van statushouders 4. Geen nieuwe werknemers naar de Betho Als de gemeenten niets hadden gedaan, was de instroom nog veel hoger geweest. Van der Reest noemt twee redenen waar om het aantal uitkeringsgerech tigden op de Bevelanden niet verder is gestegen in 2015. 1. WIZ De Bevelanden is effectief aan de poort 2. Jeugdwerkloosheid is niet verder toegenomen Cornelleke Blok Vlissingen De gemeente Reimerswaal houdt vanmiddag om 14.00 uur een voorjaarswandeling vanuit zorg centrum Hof Cruninghe in Kruinin- gen. Qua afstand valt er te kie zen uit een wandeling over circa 1,5 tot 2 kilometer, een van 3,5 tot 4 kilometer of een wandeling van ongeveer 6 kilometer. Vooraf gaand is er fruit, na afloop koffie, thee of fris. Het evenement is ook open voor deelnemers die slecht ter been zijn of helemaal niet kunnen lopen. Aanmelden is niet nodig en deel name is gratis. GOES FNV Midden-Zeeland houdt woensdag een vakbondscafé over vakantierecht in Goes. Er wordt aandacht besteed aan de vakantiewetgeving, de verval en verjaringstermijnen en de mo gelijkheid om de verjaring van op gespaarde vakantiedagen te voorkomen. Ook wordt uitleg ge geven over vakantierechten tij dens ziekte en ziek worden tij dens vakantie. De informatieavond vindt plaats op om 19.30 in Hotel Terminus, Stationsplein 1, in Goes. De toe gang is gratis. Computerclub HCC houdt van avond van 19.30-22.00 uur haar maandelijkse bijeenkomst in het dorpshuis Ons Dorpsleven te 's-Gravenpolder. Walter Meer beek houdt een lezing over het thema Google Foto. Deze nieuwe dienst van Google komt in de plaats van Picasa3, waarvan Google heeft aangekondigd er mee te gaan stoppen. GOES Opening 'Steunpunt Eigenz Goes' Steunpunt Eigenz Goes houdt woens dagmiddag 8 juni de officiële opening aan de Joseph Luns- laan in wijkgebouw Goes-Noord. Het steunpunt on dersteunt mensen met een beperking in hun eigen omge ving. De opening be gint om 15.00 uur. Toegang is gratis. De opening van Steunpunt Eigenz Goes wordt georga niseerd door Stich ting Zuidwester. GOES Nieuwe expositie in het Stadskan toor In het Stadskantoor van de gemeente Goes vindt een nieu we expositie plaats die de hele maand juni te bezichtigen is. Op de expositie wor den werken van fo tograaf Wim van den Berge getoond. De expositie is van maandag tot en met vrijdag te zien. Om 09.00 uur gaan de deuren open en om 17.00 uur sluit de ex positie. De toegang is gratis. POORTVLIET Schuurfeest PJZ Tholen en Sint Philipsland houden een schuurfeest op zaterdag 11 juni in Poortvliet. Bezoekers zijn van af 20.30 uur wel kom aan de Bitter- hoekseweg in Poort vliet. DJ Peer staat tot in de late uurtjes achter de draaitafel. De entree bedraagt 5 euro voor niet-le- den en is gratis voor leden en donateurs. KWADENDAMME Natuurmonumenten houdt zaterdag 11 juni een workshop over het weer in Kwadendamme. Weeramateur Dieter Pientka heeft jarenlang zijn eigen weer station gehad en demonstreert welke metingen allemaal ver richt kunnen worden in het veld. Hij leert de deelnemers hoe de hygrometer (luchtvochtigheid), barometer (luchtdruk) en anemometer (windsnelheid) afgelezen worden en welke con clusies daaraan kunnen worden verbonden. Boswachter en stormchaser Paul Begijn (foto) vertelt over het observeren van wolken en gebruikt hierbij voorbeelden uit het verleden. Deelnemers leren hun eigen weersverwachting te maken. De workshop vindt plaats om 10.30 in het Infopunt Zwaakse Weel aan de Zwaaksedijk 5 in Kwadendamme. De activiteit duurt, inclusief 4,5 kilometer wandelen, ongeveer 2 uur. Le den van Natuurmonumenten betalen 7 euro, niet-leden 9 eu ro. Stevige schoenen en een verrekijker zijn een pré. Aanmel den via www.natuurmonumenten.nl/agenda. ARCHIEFFFOTO MARIEKE MANDEMAKER BORSSELE Troyeweg 1,18.30 uur - Avondvierdaagse. GOES Grote markt, 09.00 -16.00 uur - Week markt; De Spinne, 09.30-11.30 uur- Spreekuur Maatschap pelijk werk; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open atelier schildersgroep; Erasmuspark, 14.00 uur - Activiteiten voor senio ren, waaronder schilde ren, biljarten en internet café. 'S-GRAVENPOLDER Jeugdsoos Chaperon, Egelantierstraat 11, 18.15 uur - Avondvier daagse. HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5, 13.00-17.00 uur - Maan delijkse Bingo Heinkenszand Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur - Gratis sporten onder professio nele begeleiding in de Beweegtuin, de training bestaat uit balans, sou plesse en coördinatie. 'S-HEER HENDRIK SKINDEREN Heer Hendrikhuis, Te Werfstraat 18, 09.30-11.30 uur-Digi taal inloop- en advies- punt voor ondersteu ning bij gebruik bijvoor beeld iPad, Tablet, Lap top of Mobiele telefoon. KAPELLE C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt. KRABBENDIJKE Kantine Ijsbaan, Nieulan- destraat 39,18.30 uur - Avondvierdaagse. KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur- Weekmarkt; 'Ons Dorps huis', Berghoekstraat 3, 14.00-16.30 uur-'Kom uitje huis middag', spel letjesmiddag voor senio ren; Zorgcentrum Hof Cruninghe, Langeviele 41-43,14.00 uur - Voor jaarswandeling in groepsverband over af standen variërend van 1,5 tot 6 kilometer. OVEZANDE Dorpshuis Trefpunt, Burg. Andriessenstraat 1,18.00 uur - Avondvier daagse. RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, Hoofdweg 45, 13.45-17.00 uur - Koers- bal en Biljart voor senio ren. WEMELDINGE De Wemel, Dorpsplein 1, 20.00 uur - Line Dance les door East River Line Dancers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68