O De Kam houdt vorm vast 12 ZEELANE Tom de Bonte van Goes naar Kloetinge Leroy Jagesar blijft maar winnen Poppe grijpt naast wildcard challenger De scheidsrechter uit Wemeldinge stopt na 31 jaar, maar hij koestert zijn herinneringen. SCHEIDSRECHTER AFSCHEID A Minnaard Tom de Bonte speelt volgend voetbalsei zoen voor Kloetinge. De Brabantse spits komt over van Goes, waarvoor hij afgelopen seizoen vier keer scoorde in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Na Xander van der Poel (Yerseke), Thijs van den Dries (Goes) en Jannick Rentmeester (Luctor'88) is hij de vierde aanwinst voor Kloetinge. Julian Nieuwland gaat naar Bruse Boys. Hij is de aanvoerder van De Jonge Spartaan At uit Middelharnis. Karter Leroy Jagesar was ook in de derde Belgian Max Challenge de sterkste rijder. De Middelburger vertrok in het Duitse Ker- pen vanaf pole position, maar in de eerste race werd hij de baan afgereden. Jagesar knokte zich toch nog naar de tweede plaats. In de tweede race startte hij vanaf plek twee, pakte snel de koppositie en stond die niet meer af. De derde race werd vanwege het slechte weer afgelast. Omdat Jagesar de meeste punten bij elkaar had gereden, won hij ook de derde Belgian Max Challenge. Tennisster Donnaroza Gouvernante uit Bre da heeft in Kapelle een wildcard verdiend voor de kwalificaties van de Driekleur Chal lenger Zeeland, het 25.000 dollartoernooi dat eind juni in Middelburg gehouden wordt. De zestienjarige Brabantse was bij het Caps- Nobel Kapelle Open in de finale te sterk voor de Vlissingse Shura Poppe, die twee jaar ouder is. De setstanden waren 4-6 6-2 7-6. Claus Voor de medewerkers van de KNVB zal het even wen nen zijn. Vanaf volgend voetbalseizoen hoeven ze de naam van Rini Bruijnooge niet meer op een wedstrijdformulier te zetten. 31 jaar lang reisde de scheidsrechter uit Wemeldinge het hele land door om zijn wedstrijdjes te fluiten, maar nu heeft hij besloten ermee te stoppen. „Het was een mooie tijd", blikt de 65-jarige scheidsrechter terug op zijn lange loopbaan. Vooral de twee seizoenen waarin hij actief was als scheidsrechter op het hoog ste amateurniveau hebben veel in druk op hem gemaakt. „Daar stond wekelijks een hoop publiek langs de lijn en er werd tenminste echt gevoetbald. Bovendien kreeg je dan officiële assistenten en dus geen clubgrensrechters. Dat floot veel makkelijker." Bruijnooge had er bijna alles voor over om een goede scheids rechter te zijn, en vooral om ook echt iedere week te fluiten. „Ik had eens een ontsteking en kreeg daar voor medicijnen van de dokter", le pelt hij één van zijn vele herinne ringen op. „Dat weekend moest ik naar Kozakken Boys, een mooie club waar je niet snel nee tegen zegt. Maar volgens de dokter was fluiten geen probleem. Tijdens het duel ging ik echter knock-out. Om dat mijn vervanger vervolgens een zweepslag opliep, moest de wed strijd later uitgespeeld worden. Dat restant mocht ik toen gelukkig zelf fluiten." Twee seizoenen lang hield hij de spelers van grote clubs als Hoek, Kloetinge, Kozakken Boys en Excel sior Maassluis in het gareel. Maar toen kwam daar abrupt een einde aan. „Ik heb mezelf in vrij korte tijd opgewerkt naar het hoogste ni veau, maar degradeerde na twee sei zoenen ook al weer uit die boven ste groep", vertelt hij. En vooral de manier waarop dat ging, was erg zuur. „Ik werd beoordeeld met een acht. Als ik dat op school haalde, was mijn moeder altijd heel erg Zeeuwse Voetbal Awards blij. Een mooi cijfer dus, volgens mij. Maar het was blijkbaar niet vol doende om in de hoofdklasse actief te blijven." Dat was niet de enige keer dat Bruijnooge werd teleurgesteld door de rapporteurs van de KNVB. Zo floot hij eens een wedstrijd bij Vo- lendam, waar voormalig topscheids- rechter Jan Keizer een bestuurs functie bekleedde. „Hij vond dat ik die wedstrijd fantastisch floot", ver telt de afzwaaiend arbiter. „Maar toen ik een tijdje later het rapport van de KNVB kreeg opgestuurd, schrok ik me een hoedje. Het was allemaal zó slecht. Ik ben dan ook in beroep gegaan en dat rapport is uiteindelijk geseponeerd." Maar het zijn vooral de mooie herinneringen aan zijn tijd als scheidsrechter die Bruijnooge koes tert. En de KNVB is hém ook niet vergeten. Na zijn laatste wedstrijd, het duel tussen DFS en Noad'67 van 14 mei in de derde klasse B van het zaterdagvoetbal, werd hij flink in het zonnetje gezet door de voet balbond. Hij werd toen gehuldigd en kreeg de eretitel Scheidsrechter van Verdienste. „Ik had erg veel zin in die wed strijd en had me voorgenomen om geen kaarten uit te delen. Maar he laas liep het anders. Ik heb in de slotfase vier kaarten moeten trek ken, waarvan één rode", vertelt Bruijnooge. „Maar wat er na afloop gebeurde, was prachtig. Ik werd echt in het zonnetje gezet, een enorme verrassing. Zelfs mijn vrouw was erbij, waar ik niets van af wist." En zijn vrouw zal er niet heel rouwig om zijn dat haar man nu stopt met fluiten. „Want ze is wel eens kwaad op me geweest, hoor. Omdat ik in het weekend vaak weg was." Maar ook nu hij is gestopt, is de inwoner van Wemeldinge niet van plan achter de geraniums te gaan zitten. „Nu ga ik op zaterdag eens lekker bij Wemeldinge naar het voetbal kijken. En daarnaast heb ik nu ook meer tijd voor mijn andere grote hobby: wielrennen." Bij de toestelfinales voor de turn sters in de regio Zuid-West-Neder land viel ook de organiserende ver eniging VTV in de prijzen. In sporthal Baskensburg in Vlissin gen won VTV vier gouden en drie bronzen medailles. Charlotte de Kam hield haar goede vorm vast, met een eerste plaats op brug (13.850) en vloer i5-45o). Op balk werd ze derde (13.000). Goud was er ook voor Noor van Putten in haar categorie op vloer (14.350) en Noemi Hen- drikse op brug (14.200). Met brons voor Myrthe Jellema op vloer (14.650) en Britt Willems op sprong (11.050) haalde VTV goede resultaten. Amy Quakkelaar van Olympia Kapelle haalde zilver op vloer (14.200). Brons was er voor Noa van Boven op balk (12.850). Nicole Boogert haalde eveneens brons op brug (10.600). MTV Middelburg had succes met Indy Felius op sprong (13.850) en Alyssa Rigters, die derde werd op balk (11.500). EMM Terneuzen haalde met Acelya Sevik twee keer goud op brug (13.600) en balk (15.000). Se vik haalde ook twee keer zilver op sprong (13.975) en vloer (13.650), terwijl clubgenote Miret Elassal op dit toestel brons haalde (13.050). De turnsters van Voor waarts uit Axel wonnen goud, zil ver en twee keer brons. Fleur Lu- casse pakte op balk de eerste plaats (11.450), Sophie Buyck haal de zilver op vloer (11.650), terwijl het brons voor Danitsja Goethals was op balk (12.850) en voor Pris- cilla Goethals op sprong (11.050). Bij het bondskampioenschap in Tilburg kwamen drie turnsters van Turnschool Zeeland in actie. Brons was er voor Moira Jozwiak (totaalscore 54.067 punten) in de meerkampfinale bij de jeugd, ni veau N2. Bij de toestelfinales werd Jozwiak vijfde op vloer en zesde op sprong. Daniek Witlox turnde een meerkampfinale bij de jeugd eerste divisie. Zij behaalde met 45-584 punten een tiende plaats. Daarnaast turnde zij een toestelfi nale op balk waar ze achtste werd. Bij de junioren in de eerste divisie eindigde Frederique Snijders met 45.583 als zeventiende. Bij de toe stelfinale op sprong werd ze zeven de, op brug achtste. dinsdag 7 juni 2016 0E-WIT.Ni VOETBAL KARTEN TENNIS Nikita van den Ouden uit Rilland is in Alme- re tweede geworden bij sprinttriatlon. Ze kwam uit in de klasse vrouwen 16+. Na 750 meter zwemmen, 20 kilometer fietsen en 5 ki lometer hardlopen finishte ze in 1.16.46 uur. Voetbalvereniging Rillandia, net gepromo veerd naar de derde klasse, heeft drie spelers aangetrokken: Laurent en Vincent Roeland (Krabbendijke) en Robin van Bavel (VVC'68). Steven Seedo is de eerste trainer van FC de Westhoek, de club die is ontstaan uit DFS en Renesse. Deze zal komend seizoen begin nen in de vierde klasse van het zaterdagvoet bal. Seedo is een voormalig zaalvoetbalinter national. Hij was de afgelopen seizoen trainer van Hansweertse Boys. Megan Arens uit Kruiningen is bij het NK wielrennen in Reeuwijk nationaal kampioen geworden bij de meisjes 9 jaar. Elena van der Veken uit Sint Jansteen won bij de achtjari gen. Quinty van de Guchte uit Driewegen is bij wedstrijden in België twee keer negende ge worden. Dat was in Berlare en Herselt bij wie lerwedstrijden voor junior-vrouwen. Rectificatie: Op de foto bij het verslag van de voetbalwedstrijd Oostkapelle-Tholense Boys stond gisteren niet Amine El Bekkaoui, maar Ralph Namrit. Wielrenner Mar co Minnaard uit Wemeldinge heeft de eerste etappe van het Critérium du Dau- phiné prima door staan. De rit naar Saint-Vulbas ein digde na 186 kilo meter in een massasprint en de Zeeuwse cou reur van Wan- ty-Groupe Go- bert werd 116de in dezelfde tijd als de Franse winnaar Nacer Bouhanni. Minnaard staat in het klasse ment 108ste. l Tafeltennisser Jonathan Claus van TTC Middel burg is tweede van Nederland geworden in Pan- ningen. Als eni ge Zeeuwse spe ler in alle klas sen hield hij zich knap staande bij de pupillen. Twee aanwins ten van TTC Mid delburg bereik ten het podium in andere leef tijdsklassen: Ar jan Huiden werd tweede bij de ju nioren en Elwin Huiden won bij de kadetten. Zij spelen na de zo mer in het eer ste van TTCM. ■E o a Rini Bruijnooge Daniel Vervelde Wemeldinge Woensdagavond worden in Vlissingen de Zeeuwse Voet bal Awards uitgereikt, een ini tiatief van CTV Zeeland en de PZC. In CineCity worden de club van het jaar, de trai ner van het jaar, de Zeeuws topscorer en de scheidsrech ter van het jaar in het zonne tje gezet. Vandaag aandacht voor Rini Bruijnooge, één van de genomineerde scheidsrechters. Janny Vermeule Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62