Hollandse avond Zeeuwland verlengt contract met Schouwse onderhoudsbedrijven SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Wandelings langs scheepswerf en zicht op de stad bij inbegrepen De aanleg van een parkeerterrein voor 335 auto's moet bezoekers weer door de Zuidhavenpoort de stad in lokken. Omwonenden en direct belanghebbenden worden volgende week geïnformeerd Het voormalige Onderdakterrein wordt met dat eraan grenzend één grote parkeerplaats Stop kalkaanslag! ■*Ml| STADSENTREE HAVENPOORT ZIERIKZEE Noordhavenpoort Zierikzee. Langs deze kant moeten mensen straks meer de stad in lopen Wie Zierikzee met de auto bin nenrijdt vanuit de richting Goes of Bruinisse, heeft weinig te zoe ken in de zuidoostelijke flank van de monumentenstad. Tenzij het ritje naar het bedrijventerrein of de wijk Malta voert. Het histori sche centrum lonkt bepaald niet langs die kanten dus rijdt alles via de noordkant de stad in. Dat gaat veranderen! De achterdeur moet weer de hoofdingang van weleer worden, kijkt de gemeente Schouwen-Dui- veland met een schuin oog naar de 'Gouwe-tijden'. Daarmee wordt gelijktijdig ook de N59 ont last, is de veronderstelling. Het terrein van voormalig sport centrum Onderdak aan Groene Weegje oogt zelfs in de vrolijke voorjaarszon mistroostig. Na de sloop van beide sporthallen en het zwembad is een rommelig gat achtergebleven. Eigenlijk is die he le hoek weinig uitnodigend. Dat kan anders, bedacht het gemeente bestuur. Zodra installatiebedrijf Saman (aan de Julianastraat) ver huist naar het nieuwe pand in het Business Pare aan de Ruigendijk- weg, gaat het huidige gebouw te gen de vlakte. Op het terrein van Onderdak en het naastgelegen oude Zeeuwland/IPZ komen ver volgens 335 parkeerplaatsen. Vanaf dat plein wordt een wandelroute aangelegd, die de bezoekers via de Julianastraat naar de Vissersdijk voert en zo langs het water via de Zuidhavenpoort naar het cen- De installatiebedrijven Saman en Steutel in Zierikzee en de aannemers Boogert in Ooster- land en Jumelet in Bruinisse doen ook de komende twee jaar het onderhoud van de huurhui zen van Zeeuwland. De directies van de vier bedrij ven en Zeeuwland hebben giste- trum. De nieuwe stadsentree is Havenpoort gedoopt. Gemeentelijk projectleider Kees Paauwe verwacht dat in het eerste kwartaal van 2017 met de aanleg kan worden begonnen. Verloopt alles volgens planning, dan wordt de nieuwe stadstoegang halverwe ge volgend jaar in gebruik geno men. Het is het eerste grote hoofd stuk uit het meerjaren Masterplan Zierikzee dat daadwerkelijk in de praktijk wordt gebracht. De uit voering vergt een investering van zo'n twee miljoen euro, aldus Paauwe. Van de aanvankelijk inge tekende winkels, grenzend aan ren de contracten ondertekend. De afspraken gelden voor twee jaar. Medio volgend jaar moet de fusie van Zeeuwland met het Walcherse Woonburg een feit zijn. Volgens Zeeuwlanddirec- teur Antoine de Ceuster 'ligt het niet voor de hand' dat de Schouwse bedrijven onder houdswerk voor het gefuseerde bedrijf gaan doen. „Woonburg heeft zijn eigen relaties op Wal- cheren, zoals wij die op Schou- wen-Duiveland hebben." Saman, Steutel, Boogert en Ju melet werkten al voor Zeeuw land, dat het onderhoud en de reparatie van huurhuizen sinds 2024 uitbesteedt. Personeel van de bedrijven krijgt een workshop klantgerich te communicatie, omdat Zeeuw land hecht aan 'efficiënte en toe gewijde dienstverlening'. het terrein van bouwcentrum Es- selink, is voorlopig afscheid geno men. Dat wordt nu dus samen met het Onderdakterrein één gro te parkeerplaats. Ook de verplaat sing van het busstation van het Sas naar de rand van dat parkeer terrein, staat even in de koelkast, zegt Paauwe. De nieuwe weg van af de rotonde bij het Business Pare wordt doorgetrokken tot aan de bocht voorbij 's-Heer Lauwen- dorp. De gemeente bespreekt de plannen volgende week met de di rect omwonenden. Op 23 juni volgt een openbare 'inloopbijeen komst'. ZONNEMAIRE In Café Bommen- ede in Zonnemaire wordt op zon dag t2 juni een Hollandse avond gehouden met livemuziek. Zanger Ronnie Snipperdag is vanaf 17.00 uur te horen in het ca fé. Hij begeleidt zichzelf op gitaar. Interactie met het publiek is zijn handelsmerk. Entree is gratis. Cafe Bommen- ede is te vinden op de Dijk van Bommenede 50. www.koppejanallround.nl 06-24500292 dinsdag 7 juni 2016 Stadsentree Havenpoort wordt voordeur Zierikzee Julianastraat Vanaf het nieuwe parkeerterrein moet de entree tot het centrum van Zierikzee een echte binnenkomer worden. Marcel Modde Zierikzee Ton van den Nouweland Zierikzee Kees Paauwe, projectleider Met een Kinetico waterontharder Bel nu voor een vrijblijvende offerte -Geen kalkaanslag -Snel geplaatst -Onderhoudsvrij -Zuinig in gebruik Vraag naar de GRATIS montage actie!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61