bolderwzin. uJ België tast in het duister over de oorzaak van de botsing tussen twee treinen in de buurt van Namen zondagavond. Zelfs stakend personeel van de spoorwegen wordt beschuldigd. 4 NI TREINBOTSING BELGISCH SPOOR A Burgemeester Francis Dejon van het Waalse plaatsje Saint-Georges spreekt van apocalypti sche beelden. Een pas- sagierstrein met 40 in zittenden knalde met hoge snelheid, vermoedelijk 100 kilome ter per uur, op een goederentrein met 2.800 ton kalksteen. Daarbij vielen drie doden. „De eerste wagon werd volledig opengereten, dat geeft een idee van de impact", aldus Dejon. Hij vraagt zich af wat er met de trein bestuurder, één van de dodelijke slacht offers, kan zijn gebeurd: „Als hij al heeft geremd, dan pas op het laatste mo ment." Onderzoek van zowel justitie als de spoorwegen dat nog weken, zo niet maanden kan duren, moet uitwijzen hoe de twee treinen op hetzelfde spoor konden belanden en de één op de ander kon inrijden. Spoorwegbeheerder Infrabel bevestig de gisteren al snel na het drama getuige nissen van omwonenden dat er eerder op de avond een blikseminslag op tech nische installaties van het spoor was ge weest, maar de seininstallaties zouden op het moment van de botsing alweer normaal hebben gefunctioneerd. Eén van de opties die Infrabel nadruk kelijk niet uitsluit is sabotage door sta kend spoorwegpersoneel. Spoorbedrijf en vakbonden liggen, vooral in Fransta lig België, al weken met elkaar over hoop, met een reeks reguliere en wilde stakingen als gevolg. „De afgelopen we ken hebben we regelmatig voorwerpen op de rails gevonden", aldus Joel Bouf- fioux van Infrabel op de Franstalige pu blieke tv. Christian Martin, secretaris van de Franstalige spoorbond, vindt dat een 'gewaagde veronderstelling', die 'van weinig respect getuigt voor zowel de slachtoffers als het spoorpersoneel dat straks de trein moet bergen'. Hij ver wijt de overheid een veel te trage invoe ring van automatische spoorbeveili- ging, die volgens hem pas in 2025 is vol tooid. Tot een versnelde invoering werd besloten in 2010, toen bij een botsing tussen twee passagierstreinen vlakbij Buizingen negentien doden vielen. Op praktisch dezelfde plek van zondaga vond, pal langs de Maasoever, botste ook in 2008 al een passagierstrein op een goederentrein. Toen vielen veertig gewonden. Bij het treinongeval zondag avond vielen 27 lichtgewonden, die in een veldhospitaal en een naburig kloos ter werden opgevangen. Negen zwaar der gewonden werden naar diverse zie kenhuizen overgebracht. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8 dagen Boedepest en omgeving 10 dagen Istrië Opatija 8 dagen Cérardmer Vogezen 10 dagen De mooiste eilanden van Istrië Kroatië 8 dagen Kufstein en omgeving 'Light All-Inclusive' dinsdag 7 juni 2016 Wilde speculaties over Frans Boogaard Saint-Georges-sur-Meuse 27 Bij het treinongeluk zondagavond rakten 27 mensen licht gewond. Negen mensen waren er ernstiger aan toe, één van hen was gisteren nog in kritieke toestand. Er vielen drie doden, onder wie de machinist. A Luchtfoto van de ravage. Koning Filip en minister-pre sident Michel bij de ramp plek. Onderzoek door experts. FOTO'S EPA/BELGA PHOTO v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 13 juni /II juli8 aug 5 sept/3 okt Vertrekdata: 2 7 juni 11, 25 juli 22 aug 5,19 sept 3,17 okt Vertrekdata: 18 juni 16,30 juli 13, 27 aug 10 sept/10 okt Vertrekdata: 27juni11,18, 25 juli 15, 22,29 aug/12,19, 26 sept etc. Vertrekdata: 16 juli 13 aug 10 sept 3 okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4