Korfballers Tjoba flikken het weer in de herkansing Zorgen om Duiven vliegen Van de Goor |erug vanuit België 13 EDEGEM De toestand van motor crosser Jeremy van de Goor uit Vlissingen is nog steeds zorgwek kend. Zijn vader Mykel: „Wij heb ben een gesprek met de arts gehad en het is een kwestie van de lange adem. Om de druk op zijn herse nen zo laag mogelijk te houden is hij in een nog diepere coma ge bracht. De arts liet verder weten dat het nog wel enkele weken kan duren voordat een poging wordt gedaan om hem te laten ontwa ken." Van de Goor verblijft sinds za terdag 28 mei op de intensive care van het Universitair Ziekenhuis Antwerpen in Edegem. Hij kwam op die dag tijdens een clubcross in Rilland ernstig ten val en liep daarbij hersentrauma op. Het zit voor de duivensportlief hebbers niet mee op de mid- fondconcoursen. Het weer zit alsmaar tegen. Afgelopen weekend stond een vlucht uit Fontenay sur Eure op het programma. Er werden voor die vlucht nog wel 4245 duiven ingekorfd door 329 liefhebbers, maar uiteraard had een aantal melkers op veilig gespeeld en niet ingekorfd vanwege de slech te weersvoorspellingen. Het slechte weer boven West-Europa hield aan tot en met afgelopen weekeinde. Door de Afdeling werd besloten van Fontenay sur Eure terug naar St. Just Cimetiere te rijden. Maar ook daar kon niet gelost wor den. Nadat Roye nog even in beeld was, werd besloten door te rijden tot in Menen. Daar wer den de duiven zondag om 14.45 uur gelost. De duiven kwamen over het algemeen redelijk goed naar huis. Volgens het reglement wordt bij een lossing in België (in plaats van Frankrijk) geen Sa menspel- en Afdelingsconcours gehouden. In de verenigingen werd wel een uitslag gemaakt. Komend weekeinde staan Ar- genton en de laatste vitesse- vlucht uit Roye op het program ma. Tjoba blijft overgangsklasser. In Et ten-Leur wonnen de Bevelanders afgelopen weekeinde de beslis singswedstrijd van KCR uit Rid derkerk met 17-14. Symbolisch voor het seizoen bleek Tjoba ook in deze wedstrijd het beste be waard te hebben voor het laatst. Op neutraal terrein van ELKV in Etten-Leur kruiste Tjoba de de gens met KCR uit Ridderkerk, de nummer zeven uit overgangsklas se B. Een tegenstander met een oude bekende aan het roer: voor malig Tjoba-coach Bram van Geffen. Waar Tjoba al weken toe leefde naar deze beslissingswed strijd kregen de Ridderkerkers vo rige week pas dat verdict. In de laatste reguliere speelronde ver loor KCR van Vriendenschaar, waardoor de veilige zesde plaats uit de handen glipte en alsnog een onverwachtse 'finale' ge speeld moest worden. Met de scorende mannen Den nis Broerse en Jurgen de Kunder verrassend in de korfzone gepos teerd, nam Dirk Sercu een tac tisch risico bij zijn laatste kunstje als Tjoba-coach. Het pakte goed uit. De meeste rebounds werden gewonnen, waardoor de angel vroegtijdig uit de KCR-aanvallen werd gehaald en Tjoba een over wicht had. Dat was koren op de molen van de talrijk naar Etten- Leur afgereisde supporters. Zowel op groen-wit Bengaals vuur als vo caal won het Zeeuwse publiek het op punten van het Ridderkerkse vak, dat stilletjes de 11-8-voor- sprong voor Tjoba halverwege on derging. Na rust liep de thermometer op tot 26 graden. Dat speelde beide ploegen parten. De productie van Tjoba stokte, waardoor KCR na driekwart wedstrijd op 12-12 kwam. Een korte fase van span ning en verkramping volgde. De 13-12 werkte bevrijdend. Dat was het moment om Dirk-Jan West maas in te brengen. Hij gaf met zijn ervaring de ploeg een boost. Vooral Dennis Broerse, inmiddels in de punt van de aanval beland, onderscheidde zich met belangrij ke treffers. Tjoba kwam op drie punten voorsprong. „Toch bleef waakzaamheid geboden", zei Ser cu, die met twee minuten op de klok nog niet zeker van zijn zaak was. De vrees bleek ongegrond. Op het verlossende laatste fluitsignaal zorgde een mengeling van opluch ting en trots tot een uitbarsting van vreugde. Net als in de zaal stel de Tjoba in een extra krachtme ting een langer verblijf in de over gangsklasse veilig. PIXAR JvLUJJtj Kijk voor meer spelletjes op pzc.nl/speelplezier dinsdag 7 juni 2016 Marcel Buijsse Vlissingen JaapJan Ritsema Etten-Leur Scores Tjoba: Dennis Broerse 4, Demi Mondeel en Patrick de Bruine 3, Manon Braam en Robin Harinck 2, Anoek Braam, Sharon Goedege- bure en Jurgen de Kunder 1. bergt zijn fluit op Rini Bruijnooge genoot vooral van zijn jaren op het hoogste amateurniveau. Toen had de Wemel- dingenaar echte assistenten, foto mechteld jansen u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42