Enquête over beleid tegen armoede En weer 1,5 miljoen dieper in de min kk WALCHEREN 7 Bewoners verpleegafdeling Nieuw Sandenburgh koesteren hun kuikentjes Bewoners van het Veerse Rozenhof zijn in de ban van hun kuikentjes. Een vertederend project op de verpleegafdeling. De kuikentjes vrolijken de bewoners op. Dat is echt mooi om te zien Stop kalkaanslag! Jos Hendriks (links) voert de kippen onder toeziend oog van onder anderen Bram Ovaa (links zittend), Dekker (rechts zittend), Linda Sandee (achter staand) en Lau Jobse naast Linda, foto lex de meester Met zijn verweerde wijsvinger aait Bram Ovaa (84) voorzichtig het kopje van een geel-bruin kuikentje. Rustig zit het pluizenbolletje in zijn hand palm. 'Leuk', zegt Bram. Even la ter glimlachend; „fijn voelt het. Dit is de oudste hoor. Uit het eer ste ei." Bram woont op de verpleegafde ling voor ouderen met dementie, Rozenhof, van zorg- en verpleeg- centrum Nieuw Sandenburgh in Veere. Daar wonen sinds twee we ken ook vier kuikentjes. Cochin kriel-kuikentjes, uitgebroed door Catootje. Een vertederend project waar de Rozenhofbewoners dage lijks van genieten. Poes Micha woont er trouwens al langer, sa men met haar bazinnetje. De le vende zwart-witte knuffel wan delt al een jaar of drie op het ge makje over de afdeling en laat zich gewillig aaien. Linda Sandee, assistente zorg en welzijn: „Kippen houden was een idee van een oud-collega van ons. Wij zijn daar vorig jaar mee aan de slag gegaan. Er zijn nu drie kip pen. Omdat de verzorging door fa milie van bewoners en vrijwilli gers gedaan wordt, kunnen we dit doen. Het is zo mooi om te zien hoe bewoners reageren. Als ze bij voorbeeld verdrietig zijn en ze kunnen even naar de kuikentjes, zie je ze opknappen." De hoogbe jaarde Wilhelmina Dekker straalt. De 94-jarige begint al snel een praatje met het kuikentje in haar hand: „lij bent een mooi kuiken tje. Je wordt straks een mooie kik ker." 'Kikker?' vraagt Linda. „Ja", antwoord Wilhelmina ferm, „een kikker. Maar je hebt wel een mooi snaveltje hoor. Nee, niet pikken, dat mag niet." Een glimlach ver schijnt op haar gezicht. „Wat ga je nu doen. Slapen, eten? Of ga je naar mama?" De oude dame geniet zichtbaar en gaat helemaal op in haar praat je met het donzen bolletje. Mid delburger Jos Hendriks is dage lijks in Rozenhof te vinden. „Ja, 365 dagen per jaar. Voor mijn vrouw. Ik wil het hier ook een beetje huiselijk voor haar maken. Het idee van die kippen sprak me dan ook direct aan. Iets eigens, ge zelligs. Vorig jaar heeft de burge meester tijdens NL Doet samen met een ambtenaar een kippen hok getimmerd. Maar ja, een leeg hok schiet niet op. Dus moesten we op zoek naar kippen. Rustige exemplaren. Ik heb er geen ver stand van, maar Andre Pouwer, een buurtbewoner heeft zelf kip pen. Hij adviseerde deze. Ze zijn rustig, makkelijk tam te maken." Lachend: „Hij is onze kippendes- kundige. Hij komt ook eens per week even kijken." „Ik haal de mest weg", zegt Lau Jobse (73). „En ik voer ze ook. De kleintjes zijn heel zacht. En wel lief ook. Ik heb altijd beesten in m'n leven gehad. Vroeger was ik paardenknecht." Hij staart in de verte. Even 'ver loren' in het verleden. Dan focust zijn blik zich weer op een geel kleintje: „Jij bent best een mooi kuikentje hoor." „Kijk nou, zes volwassenen staan gebogen over een minibeest- je", glimlacht een bewoonster in het voorbijgaan. „Lief hoor. Maar we eten ze straks gewoon op." meer nieuws zie: pzc.nl www.koppejanallround.nl 06-24500292 Walchenaren die met armoede te maken hebben, kunnen via een enquête de komende weken hun oordeel geven over het ar moedebeleid van de drie gemeen ten. Het gaat om een digitale vra genlijst die wordt toegestuurd aan een geselecteerde groep cliënten. De enquête maakt deel uit van een grote evaluatie van het ar moedebeleid op Walcheren. Het onderzoek wordt uitgevoerd door het landelijke Kenniscen trum Welzijn, Inkomen en Zorg (KWIZ). Dat gaat ook Walcherse organisaties interviewen die be trokken zijn bij het armoedebe leid. Alle vragen zijn opgesteld in overleg met de Walcherse ad viesraden voor armoedebeleid, de Sociale Cliëntenraad Walche ren en de gemeenteraden. Naast deze kwalitatieve oordelen brengt KWIZ tevens in beeld hoeveel mensen gebruikmaken van regelingen om armoede te gen te gaan. De enquêtes en in terviews beginnen deze maand. De resultaten van het onderzoek worden in november verwacht. Vlissingen heeft in de eerste drie maanden van dit jaar ander half miljoen euro meer uitgege ven dan volgens de begroting de bedoeling was. De begroting 2016 staat nu negen miljoen eu ro in de min. Dat ondanks een vijf ton hoge re uitkering uit het Gemeente fonds en een meevaller van tach tig mille omdat Veere en Schou- wen-Duiveland voortaan meebe talen aan belastingkantoor Sabe- wa. Dat staat in de kwartaalrap portage waar de gemeenteraad donderdag over vergadert. Een cao-loonsverhoging, extra geld voor het tekort van leer- werkbedrijf Orionis (2,4 ton), geld dat eerst te weinig was toe gewezen aan minimabeleid (85.000) en nog zo'n bedrag aan 'diversen' zijn daar mede debet aan. Maar vooral een niet gehaal de bezuiniging op organisatie kosten van ruim een miljoen. Dat komt doordat het college op vrijvallende arbeidsplaatsen in het gemeentehuis toch mensen heeft aangesteld voor het extra werk dat bezuinigen meebrengt. dinsdag 7 juni 2016 'Ohh, wat is die lief eej' Annemarie Zevenbergen Linda Sandee, Zorgstroom het echtpaar Wilhelmina en Adri Met een Kinetico waterontharder Bel nu voor een vrijblijvende offerte -Geen kalkaanslag -Snel geplaatst -Onderhoudsvrij -Zuinig in gebruik Vraag naar de G RATIS montage actie! Maurits Sep Middelburg Claudia Sondervan Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35