ZEELAND 5 Summerfest trekt 2500 bezoekers naar Cadzand-Bad Zonaanbidders en lekkerbekken kregen gisteren alles waar ze op hoopten tijdens Summerfest. Vlissinger (41) ontslagen van vervolging We houden van lekker eten en gaan daar heel Europa voor door Ik laat veel producten uit de streek zien aan bezoekers Man opgepakt voor aanranding Cel en therapie Middelburger 112 NIEUWS De geuren die opstijgen van het terrein van de strandkerk in Cad zand-Bad, zijn om te watertan den. Noé Agosti en Esther Kalfs- vel uit Sas van Gent geven gehoor aan de lokroep van de kipkluifjes en staan te genieten. Met felge kleurde parasolletjes en strand stoelen om hen heen, wanen ze zich even op vakantie. Ook al is het gewoon maandag. „Alsof je even in een ander wereld bent", zegt Esther. Een terrein in zomerse sferen, dat is ook precies de missie van Stichting Inspired Events. De tweede editie van het eetfestijn, dat vorig jaar Foodfest heette, draagt dit jaar daarom de naam Summerfest. Gelukkig voor de or ganisatie en vele bezoekers die een kaartje hebben gekocht, is er naast lekker eten, drinken en mu ziek ook volop zon. „Het is zelfs uitverkocht, verspreid over de dag komen er in totaal 2500 be zoekers", zegt Mark Labruyere van Inspired Events. Samen met Petra Gorthmanns, Iman Soom- ers, Charlotte Pillen en topkoks Sergio Herman en Syrco Bakker vormt hij het kloppend hart van de stichting. Vorig jaar vond het evenement in de duinen plaats, dit jaar is de strandkerk in Cadzand-Bad het stemmige decor. De galerij van de kerk leent zich uitstekend voor alle kraampjes met lekker nijen, kookboeken en zelfs kle ding en sieraden. Alsof je een ge- zellige markt in Spanje bezoekt. En wie wil afkoelen in het mini- zwembad, kan nog even een biki ni op de kop tikken. Op de binnenplaats van de strandkerk zitten bezoekers op pallets, zitzakken of houten ban ken. Jan Jansegers uit Hasselt zit met zijn vriendin en zoontje te genieten van de omgeving. „Het is supermooi gedaan allemaal. We houden van lekker eten en gaan daar heel Europa voor door", vertelt hij. Marleen en Eric uit Izegem smullen van een tostada: Een kruising tussen een taco en een tosti. Marleen draait het kunst werkje met pulled pork rond op haar hand voor ze een hapje neemt. Sjaak Oosterling uit Bres- kens staat ook op Summerfest, na mens de gemeente Sluis. Hij laat West-Zeeuws-Vlaamse streekpro ducten zien. „En mensen kunnen hier ook koekjes van Verduijn uit Eede proeven." Proeven en nieuwe smaken ont dekken is belangrijk maar wie iets wil leren over eten, is op Summerfest ook aan het goede adres. Gedurende de hele middag worden koks of kenners op het ge bied van eten en drinken geïnter viewd en er worden demonstra ties gegeven. Daarnaast zijn er ook bijzonde re kruiden aan te schaffen voor thuis. De Kruidenwereld van Cook Herb uit Schoten is een oase van rust. Wim Maes heeft meer dan zeshonderd soorten kruiden, adviseert en levert on der meer aan restaurants. „Zo leeft de struikbasilicum uit Kreta veel langer dan gewone basili cum", vertelt hij. De plant met kleine blaadjes wordt veel door Nederlandse koks gebruikt. „In Griekenland heeft bijna iedereen deze in huis staan. Maar daar wordt hij niet gegeten: voor de dinsdag 7 juni 2016 De 41-jarige Vlissinger S. P. te gen wie een celstraf van 112 da gen waarvan 75 voorwaardelijk was geëist voor het aanvallen van een medebewoner met een mes, is gisteren door de rechtbank in Middelburg ontsla gen van rechtsvervolging. P. was begin maart vorig jaar bezig met het snijden van worst toen hij onenigheid kreeg met een medebewoner. De rechtbank was van oordeel dat - gezien de hele situatie - P. uit noodweer had gehan deld. Daarop volgde dus ont slag van rechtsvervolging voor een poging tot toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. Vakantiegevoel op een doordeweekse dag Sophie Stockman Cadzand-Bad Door de zomerse aankleding, waanden bezoekers zich op een tropische bestemming, fotos peter nicolai —Jan Jansegers Sjaak Oosterling Jan Jansegers kwam met zijn vriendin en zoontje van Hasselt naar Cadzand-Bad, voor het lekkere eten. Grieken is het een heilige plant." GOES De politie heeft gistermiddag een 46-jarige man opgepakt voor aanranding in het bos aan de Elvis Presleylaan in Goes. Rond 14.15 uur kreeg de politie een melding dat een meisje door een man was aangerand. De melder gaf een omschrij ving van de man door. Agenten gingen naar de bewuste loca tie en troffen rond 14.25 uur in de bossen een man aan die vol deed aan de omschrijving van de getuige. Hij is aangehouden en voor verder onderzoek naar het politiebureau in Goes ge bracht. Zijn woonplaats is nog onbekend.De politie is op zoek naar mensen die meer over het incident weten. Mensen met meer informatie kunnen con tact met de politie opnemen via 0900-8844 of het Politie WhatsApp-nummer 06 -1220 7006. MIDDELBURG De 23-jarige Middelburger A. A. is gisteren vrijwel conform de eis veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van vier maanden en opname in een inrichting. De proeftijd die hij kreeg opge legd was echter drie jaar in plaats van de gevraagde twee. A. is drank- en drugsverslaafd, heeft een psychotische stoor nis, is zwak begaafd en moet sterk verminderd ontoereke ningsvatbaar worden geacht. A. stal medio november eind- vorig jaar in Goes twee blikjes energiedrank en had 25 juli vo rig jaar zijn ouders bedreigd en zowel zijn zus als zijn vader mishandeld. A. kreeg ruzie met zijn zus en gooide een schoen tegen haar hoofd. De zus belde haar vader, die kwam en kreeg wat klappen. Vervolgens dreigde hij zijn ouders 'kapot te maken'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33