Groot onderhoud: tunnel deze week twee keer dicht 'Bezitter van kinderporno had veel geluk' Veilig douchen én blijven baden? 0 Brigitte is een Franse, hulpvaardige engel SENZUP 4 ZEELAND Een inwoner van Noord-Beveland heeft heel veel geluk gehad dat pas op Schiphol in 2015 ontdekt werd dat hij kinderporno op zijn laptop had. De man kwam terug van een verblijf in Thailand. „Daar ben je nog niet jarig als ze je daar mee betrappen", zei officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk giste ren tijdens de rechtszaak tegen J R. (75). Justitie kwam erachter dat de Bevelander kinderporno op z'n computer had nadat zijn vrouw de politie tipte. Ze was door hem mishandeld en vertelde tegen agenten dat hij vaak op zijn com puter naar porno en kinderporno keek. De man erkende tegenover de rechters dat hij inderdaad naar por no keek. Maar beslist niet naar kin derporno. „Ik hou van vrouwen met alles erop en eraan." Tijdens het zoeken naar porno op internet zou de kinderporno 'automatisch zijn meegekomen'. De man beweerde dat hij die kin derporno, 'zodra ik zag wat het was, direct weggooide'. „Ik moet dat niet. Ik huiver ervan", zei hij tegen de drie rechters. Suijkerbuijk wees erop dat de man zocht met behulp van de zoekwoorden als 'tiener' en 'jong'. „Dan loop je dus het risico dat je kinderporno binnen krijgt." Hij eiste tegen de man een voorwaar delijke celstraf van vier maanden, een werkstraf van 180 uur en een celstaf van één dag. Die ene dag omdat het OM voor het bezit van kinderporno altijd een celstraf moet eisen. De man vroeg zelf om vrij spraak. Hij benadrukte enkele ma ken dat hij de kinderporno niet met opzet had gedownload. Advo cate Jeanine Jansen zei dat de man momenteel veel in Thailand woont en dat een werkstraf dan niet praktisch is. Suijkerbuijk vindt dat voor het bezit van kinderporno geen geld boete geëist kan worden. En hij snapt dat een werkstraf vervelend is als je liever in Thailand zit. „Maar het bezit van kinderporno moet gewoon bestraft worden." Hij stelde ook vast dat de man doorgegaan is met het downloa den van porno nadat hij ontdekte dat hij op die manier ook kinder porno binnenhaalde. Door zijn laptop mee te nemen naar Thai land en terug had R., aldus de offi cier, zich ook schuldig gemaakt aan uit- en invoer van kinderpor no. Uitspraak 20 juni. Er moet veel gebeuren aan de Westerscheldetunnel. Het elektri sche systeem wordt volledig nage zien. Daarvoor moet eerst de spanning eraf waardoor de tun nelbuizen wel dicht moeten voor het verkeer. „We maken van de gelegen heid gebruik om meer werkzaam heden uit te voeren", legt woord voerder Ingo de Moor uit. „We in specteren het asfalt op de tunnel weg en op het tunnelplein en doen waar nodig reparaties. We kunnen nu ook maaien op plaat sen waar we normaal gesproken niet bij kunnen en we controle ren de lichtmasten." Omdat de stroom van het hele systeem is afgezet, wordt in de We nemen de gelegenheid om meer werken uit te voeren tweede nacht alles uitvoerig ge test. Alle mogelijk scenario's en calamiteiten worden uitgepro beerd. „Het is een test die we jaarlijks doen. Het is uiteraard voor som migen vervelend", zegt De Moor. „Daarom hebben we de mensen al twee weken van tevoren ge waarschuwd." Waar mogelijk is rekeningen gehouden met reizigers. „Vanwe ge het wisselen van de nachtploe gen hebben we er voor gekozen de tunnel in de tweede nacht om 23.45 uur te sluiten." Zelfstandig en vitaal! Frankrijk: daarbij denk je toch aan zon en warmte. Zeker in juni. Maar afgelo pen weekeinde had ik nog geen zonnetje gezien. Elke dag regen, mist en kou. Maar, beloven ze: het wordt beter. Bovendien maakt de ontvangst in sommige dorpen alles meer dan goed. Zo als in Hergnies, waar ik eigenlijk alleen maar terechtkom omdat de overnachtingslocaties in het naburige Saint Amand les Eaux te duur zijn. Leon Desmenez, die de titel 'Adjoint Directeur Gé neral Culture-Sports' draagt, komt me persoonlijk ophalen en brengt me naar het cultureel cen trum. Dat heeft een mooie schouwburg en filmzaal - een beetje zoals het Ledeltheater in Oostburg. Michel Meresse (de 'Conseillier Municipal Délégué', bij ons een wethouder) ontvangt me daar met veel egards en een dik pak informatie over de streek: ze zien zichzelf hier als de culturele hoofdstad van de re gio. De videogroet van burge meester Annemiek Jetten, die ik overal kan laten zien, valt erg in de smaak. Die zullen ze over brengen. Al net zo vriendelijk is Brigitte, de gastvrouw van mijn B&B. Ze maakt het fietsenhok 4\ Van Sintepier naar St. Pierre Peter de Lijser (78) uit Bres- kens reist in zijn scootmobiel van Nieuwvliet (Sintepier) naar Saint-Pierre-la-Mer in Zuid-Frankrijk. Hij doet ver slag, ook via pzc.nl/scootmobieltour leeg zodat ik de accu's van mijn 'paard' (zoals ik mijn scootmo biel noem) droog kan opladen. Het avondmaal en het ontbijt hoefik niet te betalen, en ze geeft me een regenbroek mee. Die was ik zelf vergeten, stom. Ik hoop nog veel van zulke hulp vaardige mensen tegen te ko men. Dan kan het slechte weer me niks schelen. Vive la France! dinsdag 7 juni 2016 De Westerscheldetunnel gaat vanavond en morgenavond in beide richtingen dicht, foto lex de meester Emile Calon Middeklburg De komende twee nachten gaat de Westerscheldetunnel in beide richtingen dicht voor onderhoud. Komende nacht ge beurt dat tussen 20.30 en 04.00 uur, in de nacht naar don derdag van 23.45 tot 04.00. Guido van der Heijden Terneuzen Ingo de Moor, woordvoerder Veilig douchen in bad en heerlijk blijven baden. Het kan met het baddeurtje van senZup. Binnen 1 dag plaatsen we het deurtje in uw eigen bad en dan hoeft u nooit meer over de hoge badrand te stappen. Kijk op www.senzup.nl voor meer info en andere oplossingen. O 100% waterdicht, 5 jaar garantie O Past in ieder bad O In één dag geplaatst Voordeliger dan een inloopdouche Benieuwd naar de mogelijkheden? Onze adviseur vertelt u graag meer over de mogelijkheden tijdens een vrijblijvend advies bij u thuis. Of vraag de gratis brochure aan. GRATIS BROCHURE OF THUISADVIES? BEL 0800 - 0468 zelfstandig vitaal U bent bij ons ook aan het juiste adres voor o.a. driewielfietsen, sta-op stoelen, comfortbedden, scootmobielen, rollators en rolstoelen. Bel 0800 - 0468 voor de gratis brochure of ga naar www.senzup.nl Oosteinde 6, 2991 LG Barendrecht Tel. 0800 - 0468 www.senzup.nl Klantenvertellen.nl: 8,5 r BESTAANDE SITUATIE NIEUWE SITUATIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32