Honderden mensen met laag inkomen krijgen vakantie aangeboden 'Hoger loon ongepast' 3 SALE deSp!in,ter UI Start SALE dinsdag 7 juni 2016 Marjolijn hoopt dit jaar met vier van de vijf kinderen weer op vakantie te mogen. Vlnr: Keano (4), Hayley (8), Marjolijn, Liam (2) en Luca (9). Vanwege de leeftijdsgrens mag Mikyla van 16 niet meer mee. foto lex de meester euro moet Marjolijn aanbeta len om op vakantie te kunnen gaan. Maar ze heeft het graag over voor een onvergetelijke reis met haar kinderen. Theo Giele Vlissingen Via de Gemeenschappelijke Rege ling de Bevelanden kunnen gezin nen op Noord- en Zuid-Beveland met een inkomen rond het bij standsniveau in aanmerking ko men voor een weekje vakantie. De gemeente Kapelle vindt dat wat karig, want alleen de huur van de vakantiewoning is gratis. De reis- en overige verblijfskos ten moeten de deelnemers zelf betalen. Kapelle biedt dit jaar tien gezinnen daarom een totaal pakket via de Stichting Weekje Weg. Vervoer naar de Veluwe is geregeld, de deelnemers krijgen een welkomsdiner en een barbe cue, evenals de kaartjes voor het zwembad, fietsenhuur en een dagje naar een pretpark. Minima in de andere vier Beve- landse gemeenten kunnen kie zen uit een vakantiewoning bij Arnhem, Valkenswaard, Kaats heuvel en Hoek (Marina Beach). In totaal maken 71 gezinnen ge bruik van het aanbod. Op Walcheren is de Stichting Va kanties Minima Walcheren ac tief. Dit jaar gaan gezinnen (130 tot 140 personen) uit de drie Wal- cherse gemeenten naar Vakantie park Prinsenmeer in het Brabant se Asten. Alleenstaanden en echt paren, totaal 49 personen, kun nen een week naar Hambachtal in Duitsland. Deze vakanties zijn geheel verzorgd, maar niet hele maal gratis. Bij de gezinsvakan ties wordt een eigen bijdrage ge vraagd van 50 euro per ouder en 25 euro per kind vanaf 5 jaar. De reis naar Hambachtal kost 175 eu ro eigen bijdrage per persoon. De kosten van de vakanties worden niet alleen gedekt uit subsidie van de gemeenten en eigen bij drages. Tal van sponsors en va kantieparken dragen hun steen tje bij. De andere gemeenten bieden dit soort gratis of goedkope vakan ties niet aan. Wel zijn er minimaregelingen waarmee een deel van een vakan tie of bijvoorbeeld een school kamp betaald kan worden. Ernst Jan Rozendaal Den Haag De Tweede Kamerfractie van de SP vindt het 'moreel verwerpe lijk' dat diverse Zeeuwse toezicht houders in de zorg hun eigen ho norarium het afgelopen jaar dras tisch hebben verhoogd. Naar aan leiding van een publicatie in de PZC heeft Kamerlid Renske Leij- ten daarover vragen gesteld aan het kabinet. De Wet Normering Topinko mens (WNT) heeft de salarissen in de publieke sector aan banden gelegd, maar er ook voor gezorgd dat leden van de raad van toe zicht juist beter mogen worden betaald. Per 1 januari 2015 kun nen hun maximale vergoedingen worden verdubbeld. Diverse instellingen in Zeeland hebben daar meteen gebruik van gemaakt. Bij Tragel Zorg, Ter SP stelt vragen over gestegen honorarium van toezichthouders in de Zeeuwse zorg Weel, ZorgSaam, Stichting Zuid wester en het Zuidwest Radiothe rapeutisch Instituut zijn de bezol digingen van de toezichthouders royaal gestegen, soms met 60 pro cent. De toezichthouders, die zelf de hoogte van hun honorarium bepalen, wijzen er op dat hun ta ken de afgelopen jaren zijn ver zwaard. De SP gaat niet mee in die rede nering. Leijten wil weten of het kabinet de royale verhoging van de vergoeding 'ook moreel ver werpelijk' vindt en had voorzien bij de invoering van de WNT. „Vindt u dit gepast?" Leijten wil een overzicht waar uit blijkt of er extra geld uit zorg premies, maar ook uit budgetten voor onderwijs en huuropbreng sten, naar de vergoeding van toe zichthouders is gegaan. Kijk voor het laatste nieuws ook op: pzc.nl waaj^jbr alle 1Lschoenen 12.00 uur een keer echt op vakantie mega merken - - met hoge korting! Neem eens een kijkje in één van onze winkels en laat u verrassen of bestel op onze webshop! www.desplenterschoenen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31