Knuffelen met een kuikentje Waar kun je parkeren bij Rosada? 'Born in Antwerp' Enige vrije basisschool groeit flink Kinderen kunnen niet meer aangemeld worden voor het nieuwe schooljaar. „We moeten wekelijks ouders teleurstellen." Het onverwacht grote succes van outletdorp Rosada zorgt voor parkeerproblemen Industrieel ontwerper Axel Enthoven promoot Antwerpen Een glimlachje breekt door op het gezicht van Wilhemina Dekker als ze voorzichtig een kui kentje over z'n kopje aait. 'Nee, niet pikken hoor', zegt ze tegen het geel-bruine pluizenbolletje. De bewoners van de verpleegafdeling van het zorg en verpleegcentrum Nieuw Sandenburgh in Veere zijn vertederd door de nieuwe bewoners. Dagelijks bewonderen zij 'hun' grut. De Vrije School Zeeland (VSZ) in Middelburg barst uit de voegen. Terwijl veel Zeeuwse basisscho len kampen met dalende leerling aantallen, krijgt de enige vrije ba sisschool van de provincie de laat ste tijd zo veel nieuwe aanmeldin gen dat een leerlingenstop is inge voerd voor komend schooljaar. „We moeren wekelijks ouders te leurstellen", zegt directrice Elisa beth Steinmeijer. De VSZ groeit al jaren: vijf jaar geleden telde de school nog 160 leerlingen, nu zijn dat er 240. Sinds 1 oktober verwelkomde de school 25 nieuwe kinderen. „Nu zitten we vol", zegt Steinmeijer. „Alleen in de huidige groep 3 kunnen er nog enkele leerlingen bij. En kinderen die nu twee jaar zijn, kunnen zich ook aanmelden. We willen geen klassen waar meerdere leerjaren bij elkaar zitten. En in het huidige ge bouw passen niet meer kinderen." De leerlingen van de VSZ wonen voornamelijk op Walcheren en de Bevelanden, maar ook in Zeeuws- Vlaanderen. „Ik heb meegemaakt dat gezinnen uit Rotterdam hun kinderen wilden aanmelden op on ze school. Omdat we geen plek heb ben, wilden ze niet meer verhui zen." Het vrijeschoolonderwijs zit lan delijk ook al enige rijd in de lift. Steinmeijer: „Maar onze school groeit harder dan de landelijke Alleen in de huidige groep 3 kunnen er nog enkele leerlingen bij trend." Vrije scholen bieden onder wijs dat gebaseerd is op de uit gangspunten van antroposoof Ru- dolf Steiner. Er is bijvoorbeeld veel aandacht voor creatieve vakken, naast taal en rekenen. „Mensen die zich bij ons aanmelden hebben zin- gevingsvragen en zijn op zoek naar meer dan het cognitieve, al wil ik niet beweren dat ons onderwijs overal een antwoord op biedt", zegt Steinmeijer. Komend schooljaar begint bij de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren in Vlissingen een afde ling voor voortgezet vrijeschoolon derwijs. ZEELAN - P11 dinsdag 7 juni 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl ZEELAND7 FOTO LEX DE MEESTER Vrije School Zeeland voert komend jaar leerlingenstop in Cornelleke Blok Middelburg Elisabeth Steinmeijer, directrice

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29