u Vijand van zijn vaderland 27 Twee weken rust noodzakelijk vanwege gescheurde spier Wat al dagen in de lucht hing, werd gisteren officieel. Kiki Bertens moet het grastoernooi van Rosmalen missen. 'Op het park merk je het ook, tennis leeft weer enorm. Iedere sport heeft nationale helden nodig' De Kiki-hype in Rosmalen kwam gisteren aan het einde van de middag plots tot stilstand, toen toernooidirecteur Marcel Hunze bekendmaakte dat Bertens zich had afgemeld. De pijn in haar kuit die haar sinds de tweede week van Parijs parten speelde, blijkt toch te komen van een scheurtje in een spier. Ze moet minimaal 2 tot 2,5 week rust nemen, vertelde Hunze. Daarmee komt ook deelna me aan Wimbledon op de tocht te staan. Vanmiddag komt Bertens naar Rosmalen om haar verhaal te doen en waarschijnlijk op het cen tre court te worden toegejuicht door haar fans. Hunze: „We wil len haar succes op Roland Garros natuurlijk niet zomaar voorbij la ten gaan. Kiki heeft veel losge maakt en is zich daar heel goed van bewust. Aan de buzz op het park merk je het ook, tennis leeft weer enorm. Iedere sport heeft na tionale helden nodig. Al is het ook weer niet zo dat er een enorme run op de kaarten was, hoor." Van der Meer hoopt dat Bertens een kwartiertje tijd heeft voor een handtekeningensessie in zijn stand. Wilson is één van de groot ste spelers als het gaat om rackets. Roger Federer heeft een contract voor het leven bij het merk, on danks pogingen van Yonex hem voor negen miljoen euro per jaar binnen te hengelen. „Veel spelers zijn trouw aan hun merk. Ik heb Kiki op haar elfde zelf haar eerste gesponsorde racket gegeven, op de club in Berkel en Rodenrijs." Van der Meer weet hoe het werkt: de kans is groot dat er aan Bertens getrokken gaat worden. „Maar van racket wisselen zie ik haar niet snel doen. Je blijft toch vaak bij het plankje waarmee je je successen hebt behaald." 1 vier mensen hebben hem de vraag gesteld. 'Is dat het racket van Ki ki?'. Ja, het is in- derdaad de Wilson Blade 98 waarmee Kiki Bertens vorige week de halve fina le van Roland Garros haalde. Ook al staat de foto van de Canadees Milos Raonic op het kartonnetje. En heeft Bertens misschien net een grammetje meer of minder grafiet dan deze standaardversie. Die hangt voor 179,95 euro, afge prijsd van 229,95, in de Wilson-stand in het reclamedorp van het tennistoernooi in Rosma len. „Ik heb er nog geen van ver kocht", zegt salesmanager Wilko van der Meer eerlijk. „Voor de meeste recreanten is dit ook niet zo'n geschikt model." Het jurkje dat Bertens de eerste dagen in Parijs droeg, is ook te koop. Maar dat moet je maar net weten, want het staat er niet bij. Het was te kortdag om te schake len en het succes van Bertens com mercieel uit te buiten. „Maar we mailen onze klanten vandaag wel om ze te wijzen op de spullen van Kiki", weet Van der Meer. Schaker Viktor Kortsjnoi was een Rus. Hij werd in de jaren zeventig een grote vijand van zijn vaderland. Hij had al veel eerder dood kunnen zijn. Kortsjnoi, die gisteren op 85-jari- ge leeftijd overleed, heeft altijd be weerd dat de Russen hem zouden hebben vermoord als hij in 1978 we reldkampioen was geworden. Die on heilspelling zou hij later hebben ge hoord van een andere, dronken schaakgrootheid: Mikhail Tal. Kortsjnoi kwam uit Rusland, won vier keer de nationale schaaktitel, maar werd een vijand van zijn vader land toen hij naar het westen over liep. Hij vroeg in 1976 na een toer nooizege in Amsterdam politiek asiel Viktor Kortsjnoi 1931-2016 in Nederland aan. Dat kreeg de scha ker hier niet, wel in Zwitserland, waar hij de rest van zijn leven woon de. Of de Russen hem inderdaad uit de weg wilden ruimen, zal nooit dui delijk worden. Maar dat het voor hen een afgang zou zijn geweest als Korts jnoi in de hevigste periode van de Koude Oorlog wereldkampioen was geworden, is een feit. In 1978 streed hij op de Filippijnen om de titel te gen de beste Rus van dat moment, Anatoli Karpov. Kortsjnoi was zeer argwanend en zag overal spoken. Hij verdacht het vijandelijke kamp ervan een parapsycholoog in de gelederen te hebben die Karpov geheime bood schappen in bekertjes yoghurt stuur de. De WK-tweekamp duurde liefst drie maanden en werd na 32 slopen de partijen met 6-5 door Karpov ge wonnen. Zo werd Kortsjnoi, die van wege zijn woedeuitbarstingen Viktor de Verschrikkelijke werd genoemd, nooit nummer één van de wereld. „Maar de schaakwereld heeft zijn grootste vechter verloren", schreef meervoudig wereldkampioen Viswa- nathan Anand gisteren. Rood Guardado deert Mexico niet op Copa Federer terug op Duits gras Inter verkocht aan Chinezen dinsdag 7 juni 2016 Heel Rosmalen baalt, want Kiki zegt écht af Het publiek op Rosmalen moet Kiki Bertens dit jaar missen, al zal ze vandaag allicht gehuldigd worden, foto pro shots Marcel Hunze, toernooidirecteur Rik Spekenbrink Rosmalen Hans Klippus Rotterdam VOETBAL Mexico is het toernooi om de Copa América sterk be gonnen. De ploeg dankte de 3-1 zege op Uruguay aan twee late doelpunten. PSV'er Andrés Guardado maakte dat al niet meer mee. De middenvelder was met twee gele kaarten voortijdig van het veld ge gaan, net als de Urugua- yaan Matias Vecino. Zijn tweede gele kaart was de inleiding voor de gelijkma ker van Uruguay, dat de ge blesseerde Luis Suarez miste. Bij Mexico hadden ook Héctor Moreno (PSV) en Jesus Corona (ex-FC Twente) een basisplaats. TENNIS Tennisser Roger Federer (34) is klaar voor het gras seizoen. De Zwitser meld de zich bijna drie weken ge leden af voor Roland Gar ros, omdat hij zich vanwe ge allerlei fysieke proble men niet fit genoeg voelde voor het Grand Slam-toer- nooi in Parijs. De nummer drie van de wereld maakt deze week in Stuttgart zijn rentree. „Ik heb geen terug slag gehad", zei Federer gisteren in de Duitse stad. „Drie weken geleden was ik behoorlijk fragiel, maar nu heb ik geen last meer van mijn rug. Het was de juiste beslissing om Roland Garros te schrappen." VOETBAL Het Chinese bedrijf Suning heeft een meerderheidsbe lang genomen in Internazio- nale. De retailgigant meld de gisteren dat het 68,55 procent van de aandelen van de Italiaanse voetbal club heeft gekocht. Daar mee is een bedrag van zo'n 270 miljoen euro gemoeid. Voormalig clubeigenaar Massimo Moratti heeft In- ter verlaten. Volgens de hui dige clubvoorzitter, Erick Thohir, is er sprake van „een revolutionaire stap richting de toekomst. Deze samenwerking stelt ons in staat terug te keren aan de wereldtop."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27