Garantie voor teleurstelling Ï5P 23 FIASCO'S Zelfdestructie zit opgesloten in de manier waarop Engelsen hun na tionale elftal omarmen. Het eeuwi ge chauvinisme balanceert op een extreem dun randje - en geen en kele nationale ploeg kon daar in de laatste decennia mee omgaan. De herinnering aan 1966 is een re gelrechte nationale obsessie, en juist nu, precies een halve eeuw na dato, bloeit dat sentiment overal op. Loop dezer dagen door de straten van Londen of Man chester en je komt het overal tegen. Tal van boeken over 'The Boys of '66' zijn versche nen. Er komt een film uit over dat gouden WK. Op Wembley is een speciale expositie ingericht, net als in het National Foot ball Museum in Man chester. Geoff Hurst wordt plat geïnter viewd over zijn hat trick. '30 years of hurt' klonk het in 1996 al, richting het EK in eigen land, in het liedje 'Football's coming home'. Twintig jaar later is die obsessie alleen maar groter geworden. Voor deze groep jonge spelers is het een haast onmogelijke last. Ja- mie Vardy was een jaar lang de na tionale knuffelheld, maar zijn aan staande transfer naar Arsenal kan dat perspectief in één klap veran deren. Hodgson is voorlopig de vriendelijke, verstrooide oom van alle Engelsen, maar overmorgen kan hij plots de kneus van de na tie zijn. De frisse jeugdigheid van dit team? Straks in Marseille, waar Engeland op 11 juni opent tegen Rusland, is dat geen item meer. Bij verlies is alle sympathie weer vervlogen. En dat terwijl een paar kantteke ningen geen kwaad zouden kun nen. Engeland heeft een goede ploeg, maar het kan qua kwaliteit niet direct tippen aan Duitsland, Spanje of Frankrijk. De speelwijze is nog altijd een heikel discussie thema. Bovendien is de eigen Pre mier League, de rijkste competitie ter wereld, al zo vaak een loden last gebleken. Het Engelse speel schema, zonder winterstop en met tal van bekerduels, is moor dend. In juni bleken veel spelers vaak volledig opgebrand. Een spe ler zoals Harry Kane speelde dit seizoen vijftig wedstrijden bij zijn club alleen al, zonder rustperiode. Vrijwel alle Engelse internationals speelden er minimaal veertig. Maar in Chantilly zal dat hoog uit een sideline zijn in de verha len. De verblijfplaatsen van de spe lersvrouwen worden de komende dagen met militaire precisie in kaart gebracht door de pers. Van daag zal het geregeld over James Bond gaan, de klassiek Britse film held die in 'A view to a kill' sluw af rekenende met zijn vijand Max Zorin. Plaats van handeling: het kasteel van Chantilly. Nee, oog voor sentiment, vunzigheid en nostalgie kun je de Engelsen niet ontzeggen. Het punt is alleen: je wint er geen toernooien mee. iMUrwyf V iö - feahwitix -1 ira: S5r -rtli IHI ■■t «N "H.L 'W' i Mmrwif rniKjiiTijifi vc .1 jw, iMnnFMrFnvifi-TïrnBriüv dinsdag 7 juni 2016 '66 nog altijd kwelling A Harry Kane en Jamie Vardy scoren er dit jaar op los, zowel in de Engelse competitie als voor de nationale ploeg. FOTO VI IMAGES 2010 Wayne Rooney baalt na het 4-1 verlies tegen Duitsland, in de achtste finales, foto pics united 2008 Plaatsing voor het EK is mis lukt. Steven Gerrard treurt na de wedstrijd tegen Kroatië, fotoanp Ondanks een generatie met top- spelers als Frank Lampard, Ashley Cole, Wayne Rooney en Steven Gerrard kwam Engeland de laat ste vier eindtoernooien nooit ver der dan de kwartfinale. 2014 Frank Lampard druipt af. Enge land eindigt op het WK in Brazilië als laatste in de poule, foto ap 2012 Ashley Cole mist een straf schop in de serie tegen Italië, dat de halve finales haalt, fotoafp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23