JSF zoeft alsnog over Zeeland 23 °C 't Is hier fantastisch! Job raakt mensen Wordt donorwet aangepast? Twee op de drie Nederlanders vinden dat iedereen die niet weigert, in principe orgaandonor moet zijn. Het CDA heeft de sleutel in handen. Walcheren Zo'n 63 procent van de Nederlan ders vindt het prima als mensen als orgaandonor worden geregis treerd, wanneer ze niet reageren op meerdere verzoeken om te kie zen. Dat blijkt uit een peiling van Maurice de Hond onder 3.200 stemmers. Een politieke meerderheid voor de benodigde wetswijziging, waar- Te weinig burgers registreren zich als donor. Jaarlijks sterven 150 zieken op de wachtlijst voor D66 het initiatief heeft geno men, ligt aanzienlijk ingewikkel der. Vooral het CDA zweeft tus sen de kampen van voor- en tegen standers in. Vandaag vergadert de fractie onder leiding van Sybrand Buma over dit dilemma. Ingewij den geven aan dat er waarschijn lijk verdeeld gestemd zal worden. Uit het onderzoek van De Hond, gedaan in opdracht van D66, blijkt in ieder geval dat ook een meerderheid van de CDA-ach- terban (54 procent) voorstander is van het nieuwe donorsysteem. De vraag bij afgedwongen or gaandonatie is: voert compassie voor de zieke medemens de bo ventoon of ieders recht om zelf te beslissen over zijn of haar lichaam? De Kamer is hier uiter mate verdeeld over. GroenLinks, D66, PvdA en SP zijn voorstander van 'dwang'; WD, PW, SGP en de Christenunie vinden dat or gaandonatie een volstrekt vrije keuze moet blijven. Op dit moment werkt het sys teem zo: je bent pas donor als je dat zelf regelt. De overheid dwingt niemand en beveelt dona tie aan via campagnes. Volgens cri tici is die aanpak heilloos: te wei nig burgers registreren zich als do nor, waardoor jaarlijks 150 zieken sterven terwijl ze op de wachtlijst staan. Sinds Nederland in 2007 werd opgeschrikt door de Grote Donorshow van BNN, waarin pa tiënten 'streden' om een nier, zijn verschillende initiatieven van de grond gekomen. Dat leverde het voorstel op van D66 om de donor- wet aan te passen, waarover later deze week wordt vergaderd. Column over gehandicapte zoon gaat internet over P8 Nieuwsmedia Prinsenmeer in Asten is zomaar een vakan tiepark. Maar niet voor de Walcherse minima die daar deze zomer een weekje op vakantie mogen. Dankzij speciale regelingen kunnen Zeeuwen met een zeer laag inkomen er toch even tussenuit. »zeeland2 fotosanp nuten later zit het toestel al bo ven Middelburg, waarna hij rich ting de Oosterscheldekering en de Zeelandbrug draait. Het is voorbij voor je er erg in hebt. Want om 15.56 uur raast de JSF al over Kin derdijk. Met een ijzingwekkende vaart scheert de Joint Strike Fighter (F-35) vanmiddag alsnog over Zeeland. Niet meer dan een mi nuut of acht zal de opvolger van de F16 in Zeeuws luchtruim te zien zijn. Althans, als het niet be wolkt is. De rondvlucht die de JSF vorige donderdag boven Nederland zou maken ging niet door vanwege laaghan gende bewolking. De JSF maakt een rondvlucht langs typisch Ne derlandse bezienswaardigheden, zoals Neeltje Jans en de molens van Kinderdijk. Boven al die plek ken wordt het gevechtstoestel ge fotografeerd vanuit een meevlie gende F-16. Het toestel vliegt rela tief langzaam en laag (op 400 me ter hoogte). De geplande route is anders dan die van vori ge week. Om 15.42 uur raast de F-35 over Woensdrecht. Vijf mi- Kiezers: geen nee, dan donor Edwin van der Aa Tobias den Hartog Den Haag P5 151 dinsdag 7 juni 2016 De PZC is onderdeel van Zware buien mogelijk pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 132 7 11688 5 5 5 5 30 Jeffrey Kutterink De F-35 oftewel de JSF. FOTO THINKSTOCK Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1