Dat ik Sinatra zing is een beetje 18 SHOW CULTUU ANGELA KIJKT TV Jan Versteegh (30) won muziekshow It Takes Two'. Nu is er zijn album It Takes Swing' met veel Sinatra- repertoire. Een gesprek langs de beste quotes van The Voice, Sinatra. Column Soms denk ik met weemoed terug aan Pieter Storms. Die liep met draaiende camera binnen bij een in stantie die hij verdacht van onrecht en dramde vervolgens net zo lang tot hij zijn zin kreeg. Maar het mooiste vond ik dat hij elke confrontatie begon (of afsloot, daar wil ik even vanaf zijn) met de woorden: 'zwart graag'. Doelend op de koffie die ze hem uit zichzelf hadden kunnen aanbieden. Maar wat die verschrikkelijke organisatie natuur lijk óók verzuimde. En hoe hij het deed, deed 'ie het, maar die secretaresses en recep tionisten vlogen voor hem. Hij wond ze met zijn charmes net zo makkelijk om zijn pink als de kijker (en jaren later Nina Brink). Tegenwoordig telt televisie legio van dat soort zelfbenoemde superhelden en één daarvan is Rob Geus. Hij werpt zich in Sme rige Zaken op als het hygiënisch geweten van Nederland. Of het nou een keuken van een Chinees restaurant betreft, een vrijge zel die zijn flat transformeert tot vuilnis belt of een hotelketen waar de bedwantsen krioelen - Rob Geus nagelt ze aan de schandpaal. Geus heeft alleen één probleem: hij is zo humorloos. En hij kent maar een standje: elke situatie is 'levensgevaarlijk'. En anders op z'n minst 'verontrustend' en 'bizar'. Stee vast gevolgd door kreten als: 'Waar zijn ze nou toch mee bezig' en 'Dit kan toch niet waar zijn'. Hij overlaadt de kijker daarbij met verborgen camerabeelden. Wat op den duur toch een beetje laf en achterbaks over komt. Als je een woordvoerder belooft dat de camera uitgaat, doe dat dan ook. Voor de duidelijkheid: de hotelkamer die hij zondag onder de loep nam was te sme rig voor woorden. Schimmel, loslatende kit- voegen, bloedvlekken op het matras: zelfs voor 65 euro per nacht een nachtmerrie. Om van de stuitend hooghartige reactie van de directeur van Fletcher Hotels nog te zwijgen. Maar toch voelde ik weinig sympathie voor klager 'Sander', die Smerige Zaken had ingeschakeld. Want waarom moest die man zo nodig onherkenbaar in beeld? En Geus zat hem zo opzichtig in de slachtofferrol te duwen. „Dus je hebt een verschrikkelijke nacht gehad daar?" Ja, dat had Sander. Hij had geen oog dicht gedaan en was de vol gende dag zelfs later op zijn werk versche nen omdat hij zo gesloopt was. Pieter Storms had vast hardop gezegd wat ik dacht: watje. Quote van de dag 'Ik was uitgeput en werd zelfs gek van mijn eigen stem' Pianist Martin van Dijk dood Pip zoekt mee naar nieuwe girlband hatever has been said about me is unimportant. When I sing I'm honest' (Wat er ook over me gezegd wordt, wanneer ik zing ben ik eerlijk) „Frank Sinatra was The Voice. Onbereikbaar voor mij. Al zou ik duizend jaar oefenen, dan nog kom ik niet in zijn buurt. Eigenlijk is het al een beetje fout dat iemand als ik, helemaal geen zanger, zich waagt aan klassiekers als Fly Me To The Moon en I've Got You Under My Skin. Maar na It Takes Two leek het me geweldig om over vijftig jaar aan mijn kleinkinderen te ver tellen dat opa ooit een plaat heeft opgenomen. „Ik ben een onder-de-douche-zanger, weet dat ik toon kan houden en heb er lol in. Maar ik had nooit gedacht dat mensen werkelijk met plezier naar me zouden luisteren. Toen It Takes Two me vroeg, dacht ik: mensen denken nu na tuurlijk dat ik niet kan zingen. Het ergste wat er kan gebeuren, is dat ze dat na de show zeker weten. „Ik blijf in de eerste plaats televisiemaker. Ik denk ook niet dat mijn muziek echt aanslaat in discotheken. Maar als iemand een leuk plan heeft voor een optreden in een wat rustiger set ting, dan denk ik daar graag over na." „Dat had ik gezegd kunnen hebben! Dat is de sleutel naar een gelukkig leven. Als je niet durft te springen, zul je misschien nooit val len, maar ook nooit echt vliegen. Dat geldt in de liefde, maar ook in je werk. „Toen ik gymleraar was, stuurde ik een brief naar Powned: of ze een verslaggever konden ge bruiken. Ik mocht voor dertig dagen aan de slag. Mijn ouders zeiden: 'Wat nou als het daar na afgelopen is? Dan ben je ook je baan op school kwijt'. Ik antwoordde: 'Liever dat, dan dat ik eindig als een verzuurde man die zegt: 'Had ik het maar geprobeerd'." „Ik denk niet dat je van een versierdersbestaan zoals dat van Sinatra echt gelukkig wordt. Er zijn sinds ik op tv ben meer meisjes die me in de kroeg aanspreken. Maar de gedachte dat ze het doen om iemand van tv te kunnen versie ren, maakt me treurig. Uiteindelijk willen we allemaal echte liefde in het leven. Mijn vrien din en ik zijn nu anderhalf jaar samen. Nooit eerder heb ik zoveel geloof gehad in een relatie. We wonen nog niet samen, maar ik denk dat ik er wel geschikt voor ben." „Het enige waar ik spijt van heb is dat ik in mijn middelbare schooltijd niet beter mijn best heb gedaan. Mijn jongere broer pest me er nog altijd mee dat ik als enige in ons gezin geen universitair diploma heb. Ik begon op het vwo, maar voerde zo weinig uit dat ik met moeite de havo haalde. Uiteindelijk heb ik een hbo-opleiding tot gymleraar gedaan. Als ik dat vertel, zie ik mensen soms zo schrikken dat ik wil zeggen: 'Gymleraren kunnen ook prima na denken, hoor'." „Casino's bezoek ik nooit. De bank wint altijd, hè. Geld is voor mij geen grote drijfveer. Je moet de inrichting van mijn huis eens zien. Ik heb nog steeds een tweedehands stoel uit mijn studententijd. „Van mijn eerste BNN-salaris kocht ik een motor. Een heel oude, die was niet zo duur. Ik hoorde dat Lil' Kleine meteen een Rolex van 15.000 euro aanschafte. Dat geld heb ik simpel weg niet voor leuke dingen. Hoeft ook niet. De luxe die ik me permitteer zijn restaurantbe zoekjes. Het liefst drie keer per week. Als ik echt geld te veel had? Dan kocht ik een oude Citroen DS Cabrio. Wat een gave auto!" 'The best is yet to come and won't that be fine?' (Het beste moet nog komen. Gelukkig) „Van de doelen die ik vijfjaar geleden had, heb ik er al best veel gehaald, zoals een eigen pro gramma met Jan is de Beste. Ik heb net voor drie jaar bijgetekend bij BNN, maak nu een road- trip per motor voor een reisprogramma. Het mag voor mij altijd zo doorgaan. En omdat ik ervan uitga dat ervaring me beter maakt, moet het beste inderdaad nog komen." Wate Reageren: angela@persgroep.nl —Actrice Renée Zellweger bleef bewust weg uit de schijnwerpers dinsdag 7 juni 2016 MUZIEK Pianist en com ponist Martin van Dijk (69) is zondag in zijn woonplaats Am sterdam overle den na een kort ziekbed. Hij was sinds 1997 de vaste pianist van tv-programma Met het Mes op Tafel. TELEVISIE Pip Pellens en Sharon Doorson staan John Ewbank komend najaar bij in de talentenjach The Next Boy/Girl Band. Dat meldt SBS. Ze gaan op zoek naar een nieuwe meiden groep. Nick Schil der speurt naar een boyband. Stefan Raatgever 'The big lesson in life is never be scared of anything' (De grote les in het leven is: nooit bang zijn) 'I'm supposed to have a Ph.D. on the sub ject of women. But the truth is I've flunked more often than not' (Ik zou een diploma heb ben voor het vak Vrouwen', Maar ik ben vaker ge zakt dan geslaagd) 'Regrets, I've had a few. But then again, too few to mention' (Spijt heb ik maar van heel wei nig dingen) 'Las Vegas is the only place where money really talks. It says: 'Goodbye' (Las Vegas is de enige plek waar geld echt spreekt. Het zegt: 'Tot ziens'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18