met Stip... de voordeligste! EUWS 11 Last Minute Riviercruise Duitsland Fransman wilde EK voetbal treffen Pedofiel krijgt 22 keer levenslang Schrijver Peter Shaffer overleden Trainer Flipper naar de Kamer Astronauten in 'zijkamer' ISS voerder. De politie helpt zelfs vastende gevangenen een hand je. Die krijgen hun warme maal tijd om tien uur 's avonds. Er is een 'wekdienst', die zorgt dat de al eerder uitgedeelde broodmaal tijd door gelovige gevangenen nog voor zonsopgang gegeten kan worden. Bij Defensie wordt rekening gehouden met de wen sen van gelovige militairen - maar de operaties van de krijgs macht gaan tijdens de ramadan en ook kerst gewoon door. Albert Heijn, een werkgever met een 'enorme diversiteit', laat het aan filialen over hoe ze om gaan met de ramadan. Ook de Ra bobank en Belastingdienst heb ben als regel dat in onderling overleg wordt gekeken waar be hoefte aan is. Altijd is het uit gangspunt: er moet respect zijn voor de wensen van de medewer kers. Een woordvoerder van de Belastingdienst: „Wij hebben flexibele werktijden, die ingezet worden voor werknemers die mantelzorger zijn, of een kind hebben dat topsport bedrijft. Die flexibiliteit kan ook nu worden gebruikt." Vakbond FNV merkt nauwelijks dat er op de werk vloer problemen ontstaan. Bij Asito, het schoonmaakbe drijf waar Rabia werkt, zien ze zelfs de voordelen in van de maar liefst rro nationaliteiten binnen het bedrijf. Bij kerst zijn er collega's die tijdens het Suiker feest niet willen werken beschik baar, en andersom. Hans van Leeuwen, directeur HR: „Wij willen dat er zo veel mogelijk ruimte is voor zaken zoals de ra madan." zoover Per 3*+ Stip-schip met alle maaltijden aan boord Incl. busreis Keulen-Nederland Langs romantische steden aan de Rijn All Inclusive drankenpakket voor slechts €65 p.p. dinsdag 7 juni 2016 KIEV/LONDEN In Oekraïne is eind mei aan de Poolse grens een Fransman op gepakt die een reeks terroris tische aanslagen kort voor en tij dens het Europese Kampioen schap voetbal in Frankrijk wilde plegen. Het EK begint vrijdag. De verdachte is in het bezit van 125 kilo TNT aangehouden, meld den de Oekraïense autoriteiten gisteren volgens SkyNews. Een topman bij de Oekraïense veilig heidsdienst, Vasily Gritsa, zei dat met de arrestatie van deze ver dachte vijftien aanslagen in Frankrijk zijn verijdeld. LONDEN De Britse pedofiel Richard Huck- le is gisteren door een rechtbank in Londen veroordeeld tot 22 keer levenslange gevangenis straf voor het misbruiken van Ma leisische en Cambodjaanse ba by's en kinderen over een perio de van tien jaar. De dertigjarige Huckle pleegde zijn misdrijven te gen arme slachtoffers in de leef tijd van zes maanden tot elf jaar, aldus Britse media. Volgens de rechter moet Huckle zeker mini maal 25 jaar achter de tralies. COUNTY CORK De Britse toneelschrijver Peter Shaffer, die een Oscar kreeg voor Amadeus en Equus schreef, is giste ren op negentigjarige leeftijd in County Cork in Ierland aan een long ontsteking overleden. Shaffer be gon zijn carrière in 1954 met The Salt Land voor de BBC, waarna co medy's volgden als The Private Ear en The Pubtic Eye. Zijn toneelstuk Equus won in 1975 vele prijzen, waaronder een Tony Award, net als zijn drama Amadeus in 1981. Voor de filmversie van Amadeus van Mi- los Forman won Shaffer in 1985 een Oscar. II Zeker achttien mensen met de Turkse nationaliteit die in Neder land zijn veroordeeld, lopen in Turkije vrij rond. Onder hen is de veroordeelde vrouwenhandelaar Saban B. Turkije levert geen mensen uit die (ook) de Turkse nationaliteit hebben. DEN HAAG Ric O'Barry, voormalig trainer van tv-dolfijn Flipper, geeft mor gen een lezing over dolfijnen in de Tweede Kamer. Daarna gaat hij in gesprek met Kamerleden. De bijeenkomst is een initiatief van Frank Wassenberg (Partij voor de Dieren) en Rudmer Hee- rema (VVD). Zij staan lijnrecht te genover elkaar in de discussie over het Dolfinarium. O'Barry be licht de situatie van dolfijnen in een dolfinarium. In de jaren 60 ving hij vijf wilde dolfijnen voor de populaire tv-serie Flipper. Later werd hij dolfijnenbeschermer. CAPE CANAVERAL De Amerikaanse astronaut Jeff Williams en de Russische kosmo naut Oleg Skripotsjka hebben gis teren als eersten de opblaasbare zijkamer van het internationale ruimtestation ISS betreden. Het interieur voelde koud aan, maar er was niets te bespeuren van condensatie, meldde Williams vol gens NASA. Nadat de boel aan een eerste inspectie was onder worpen en sensoren waren uitge lezen, werd het luik naar de ka mer weer afgesloten. Moslims vieren overal ter wereld de ramadan. Van linksboven met de klok mee: Een man leest de Ko ran. Honderden studenten bestu deren het Heilige Boek. Afghaanse migranten in ge bed. Een man wekt moslims voor de maaltijd. Twee moslim mannen in de moskee, fotos REUTERS/EPA/AP/AFP dat vast Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut exd. Calamiteitenfonds en reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Last Minute Deal! Vaar op 18 juni naar de mooiste plaatsen aan de Rijn. Zo kunt u heerlijk shoppen in de fascinerende stad Keulen en de vele bezienswaardig heden bewonderen in het schilderachtige Andernach, Koblenz, de oude hoofdstad Bonn en het typisch Duitse Linz am Rhein. Aan boord zijn tevens fietsen te huur. Boek snel, vol vol... Vertrek alléén 18 juni voordeelhut hut bovendek v.a. 250 v.a. 300 zie stipreizen.nl/crrldb Keulen •Bonn Linz anY Rhein •Andernach Koblenz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11