Rabat tekent verdrag over uitkeringen stip 6 NI PAULINE BIJSTER Absurde prijs! Column \r Hackers hebben de site van de Belgische Senaat gisteren platgelegd omdat ze het oneens zijn met het voorstel van de minister van Werk: die wil de Belgische werkweek van 40 uur verhogen naar 45 uur. Het voorstel gaat lijnrecht in tegen de trend die in de afgelopen jaren opkwam: dat juist minder werken beter is. In Nederland is een fulltime baan van 36 uur in veel sectoren nor maal. In één van de eerste artikelen op De Cor respondent lazen we dat minder werken de op lossing is voor bijna alles. 'Een (nog) kortere werkweek zou de CO2 uitstoot, deze eeuw nog, kunnen halveren', conclu deerde Rutger Bregman. Minder wer ken zou behalve tegen klimaatveran dering, ook goed werken tegen stress, ongelukken, werkloos heid en het zou emancipatie, onderwijs en ons geluksgevoel een stuk vooruit helpen. In fe bruari las ik in The New Yor ker over Peter Adeney, een hippe 'zuinigheids-goeroe' in de Verenigde Staten. Hij stelt gp? dat iedereen rond zijn 30ste mil jonair (of in ieder geval rijk) kan zijn, door héél zuinig te leven. Wat je ervoor terugkrijgt: de rest van je leven vrij. Bijkomend positief ef fect: als veel mensen zuinig gaan leven, gaan we tegelijkertijd overconsumptie tegen. Ade ney zeifis het gelukt, hij is 30'er en pensiona ris. Daar kunnen zelfs de meest zuinige Neder landers nog een puntje aan zuigen. Waarom zouden we onze levens eigenlijk niet wat meer inrichten rondom vrije tijd in plaats van rondom een carrière? Ook ik denk hier de laat ste tijd steeds vaker over na. Waarom zou je heel hard doorwerken tot je te oud bent om nog echt van je geld of vrije tijd te kunnen ge nieten? Waarom zouden we niet een beetje meer tijd inroosteren om lui te zijn? Honderd vijfendertig jaar geleden, toen werkdagen van twaalf of veertien uur voor fabrieksarbeiders normaal waren, schreef de schoonzoon van Karl Marx in een beroemd artikel dat we alle maal recht hebben op luiheid. Hoe meer wel vaart, des te meer recht op luiheid we ons kun nen permitteren. Als je enigszins in de gele genheid bent, werk vandaag niet te lang, zou ik zeggen. Geniet van dit mooie weer. De zo mer is een goed moment om lui te zijn. ledereen kan rond zijn 30ste miljonair zijn, door zuinig te leven DEN HAAG Marokko is toch nog akkoord gegaan met een aan passing van het ruim veertig jaar oude socialezekerheidsverdrag met Nederland. Enkele weken voordat Den Haag het verdrag wilde opzeggen, heeft de rege ring in Rabat een aanvullende eis van tafel gehaald. Het aangepaste verdrag is dit weekeinde door Marokko gete kend, meldde minister Lodewijk Asscher (Sociale Zaken) gisteren. Hierdoor gaan vanaf 1 oktober nieuwe uitkeringen van Marok kaanse Nederlanders in Marokko flink omlaag. In 2021 stopt de ex port van kinderbijslag helemaal. Aan de verandering gingen ja ren van moeizaam overleg voor af. Eind september vorig jaar leek er een akkoord te zijn, toen de Marokkanen plotseling met een nieuwe eis kwamen. Neder landse uitkeringen zouden ook naar mensen in de bezette Wes telijke Sahara moeten gaan. Dat was onaanvaardbaar voor Neder land. Die eis heeft Marokko nu ingetrokken. Wel zijn er nog enkele aanpas singen aangebracht in het ver drag. Er komt een financiële tege moetkoming voor een aantal mensen met kinderbijslag en ge deeltelijk arbeidsongeschikten. Ook zijn er werkafspraken ge maakt over vermogensonderzoe ken in Marokko van mensen die een uitkering krijgen in het ka der van de Participatiewet. In de Tweede Kamer drong vooral de WD aan op opzeggen van het socialezekerheidsverdrag als er geen aanpassing zou ko men. Coalitiepartner PvdA wil de het ook veranderen, maar was tegen opzeggen van het verdrag. Zowel de Tweede als de Eerste Kamer had al ingestemd met an nulering van het verdrag. Jaar lijks vloeien enkele tientallen miljoenen euro's aan uitkerin gen naar Marokko. Exclusief in Nederland! Incl. vliegreis per eigen Sfip-charter en transfers Abu Dhabi Sir Bani Yas Island Costa Muscat 8-daagse cruise per 4* Costa neoRivièra incl. alle maaltijden aan boord (ontbijt lunch diner) Het mooiste van de Emiraten Slechts beperkte beschikbaarheid voor deze tarieven, weg=weg! 16 dec. 23 dec. 30 dec. v.a. v.a. v.a. 699 949 1079 6 jan. 13, 20 jan. 27 jan. v.a v.a v.a 699 719 729 3,10 feb. 17 feb. 24 feb. v.a. v.a. v.a. 799 3 maart v.a. 829 899 10 maart v.a. 829 899 17 maart v.a. 829 zie stipreizen.nl/dubaicruise of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 9:00-16:00 uur) k reizen «nl, maandag 6 juni 2016 @PaulineBijster Werk korte Marokko heeft het aangepaste verdrag over uitkeringen van Marokkaanse Nederlanders dit weekeinde getekend. Een aan vullende eis werd ingetrokken. Maak nu absurd voordelig een luxe cruise langs de sprookjesachtige Emiraten Dubai, Abu Dhabi en het sultanaat Oman. U vaart per 4-sterren Costa neoRivièra langs deze geliefde winterzonbestemmingen, waar de zon bijna altijd schijnt. Dit elegante en intieme schip is van alle gemakken voorzien. Culinair genieten in de 3 restaurants en 6 bars. Ontspannen in de wellness of in het zwembad. Verder maken o.a. boetiekjes, een theater en een casino het geheel compleet. Profiteer nu van deze waanzinnige prijzen. Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds en reserveringskosten. Let op, zolang de voorraad strekt. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6