'De hoofdprijs moest in 's-Gravenpolder blijven' ILEN 19 Helikoptervluchten afgelast vanwege slecht weer Alles wat maar enigszins met water of visserij te maken had, verzamelde zich zaterdag in de haven in Tholen. De Havendag was het eerste grote evenement van Tholen 650 jaar. en schepen van Rijkswaterstaat, met stip de meeste bezochte boot op de Havendag in Tholen. Al rond het middaguur stond er bij vlagen een wachtrij voor de stei ger. Eenmaal aan boord kon het publiek overal in en op klauteren en deelde de strak in uniform ge stoken bemanning aan iedereen die maar wilde hebbedingetjes uit als kompasjes, stickers, sleutelhan gers en posters. Het voornamelijk uit Tholen zelf afkomstige publiek genoot ook zichtbaar van de flyboardde- monstraties, waarbij een als kapi tein verklede stuntman spectacu laire kunsten hoog boven de ha ven uitvoerde. De Havendag was de eerste van drie grote publieksevenementen van feestjaar Tholen 650 jaar. Op en rond de haven van het jubile rende stadje had alles wat met wa ter of visserij te maken had zich verzameld. Zo kon het publiek al les te weten komen over de weer- visserij, zien hoe scheepjes op schaalmodel worden gemaakt of een kijkje nemen bij de kraampjes van duikers, zeeverkenners, sloep roeiers en zeilers. Uiteraard stond de kade ook vol met kraampjes en tentjes waar bezoekers iets kon den eten en drinken, waarbij het nieuwe pop-uprestaurant De Pa- lingloods -compleet met strandje- het meest in het oog sprong. Wie zelf een portie actie wilde meemaken, kon meedoen met Rib Experience: met een super snelle opblaasboot naar het water park aan de Oesterdam en weer te- Ik heb niemand horen klagen, er is voor ieder wat wils rug. De geplande helikoptervluch ten gingen vanwege de mistige start van de dag niet door. Organi sator William van Leeuwen is te vreden over het eerste grote bui tenevenement. „Ik heb nog nie mand horen klagen, er is voor ie dereen wat wils. En die helikopter- vluchten gaan we nog een keer in halen bij van de komende evene menten." Justin, Gideon en Catha- lijne kijken hun ogen uit aan boord van de Cerberus. Het duikvaar- tuig van de Marine is het eerste waar de Thoolse broer tjes met hun zusje op af gingen. Ze waren niet de enige. Het mari neschip was, tussen de viskotters Eén van hen, Cora Steijn uit Kwa- dendamme, werd op een wel heel bijzondere manier naar de brade rie gebracht. Samen met twee an dere winnaars van een actie van de winkeliersvereniging, werd ze met een limousine thuis opge haald. Eén voor één werden de winnaars uit de geblindeerde auto over een rode loper naar een po dium op de 's-Gravenstraat geleid. Steijn kwam als laatste uit de auto en bleek de hoofdprijs in de wacht te hebben gesleept. Zeven honderd euro; toepasselijk want het dorp bestaat in 2016 700 jaar. Steijn kondigde meteen aan een goed doel te hebben voor het geld. bedrag. „Ik vind dat de prijs in 's-Gravenpolder moet blijven. En ik hoorde dat de Beukelaar geld in zamelt voor een rolstoelbus." Elena Lambregtse nam namens de zorginstelling de cheque over van Steijn. „We zijn al twee jaar bezig met inzamelen van geld. Dit is een heel mooi bedrag." Ook de tweede prijs van 400 euro viel op een sociale bestemming. Die werd gewonnen door een groepswo ning van SVRZ De Zwake. maandag 6 juni 2016 Havendag: traditie en spektakel Joeri Wisse A Het publiek vergaapte zich aan de stunts van de f lyboard-demonstratie. foto-s johan van der heijden —William van Leeuwen A Justin, Gideon en Kathalijne op de Cerberus van de Marine. Het is het jaarlijkse hoogtepunt van 's-Gravenpolder: de brade rie. En omdat het met 225 kra men één van de grootste mark ten van de regio is, kwamen er zaterdag duizenden mensen uit de omgeving naar het dorp. Joeri Wisse 's-Gravenpolder A Het publiek van de Havendag kon op verschillende boten een kijk je nemen. Marineschip Cerberus trok de meeste aandacht. A Cora Steijn, winnares van de hoofdprijs van 700 euro, schonk het bedrag aan De Beukelaar, foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67