Opvang heeft bijwerkingen Plannen voor Vlake lopen vertraging op 16 ZEELAND Watertje VESTROCK DRIE DAGEN TOP P O L I T 1 IE Commentaar De opvang van asielzoekers in Nederland heeft vervelende bij werkingen. De opvallendste is de zetdwang die het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers ondervindt bij het huren van ge schikte huisvesting. De Zeelandhallen zijn een voorbeeld. Exploitant Libéma verhuurt de hallen, waarin maximaal vijfhonderd mensen verblijven, en regelt de voorzieningen gedurende elf maanden voor in totaal drie miljoen euro. Dat is veel meer dan waar het COA op re kende. Misbruik van de situatie? Die conclusie is veel te gemakkelijk. Mag de opvang van vluchtelingen een paar tientjes per dag kosten? Gezien de kwaliteit van de gemiddelde accommodatie lijkt dat aan de hoge kant, maar als uitkomst van improvisatie tussen de overheid en de betrokken bedrijven is het bedrag niet vreemd. Natuurlijk zou het mooi zijn als ondernemers in zo'n situatie ver onder de kostprijs willen en kunnen werken, maar niemand mag ze ertoe verplichten. Overigens blijken ook lokale overheden niet altijd erg welwillend. Ze gebruiken de opvang als hefboom om hun zin te krijgen in ande re kwesties of zij schrikken het COA al in de voorbereidingsfase af met gepeperde rekeningen. Dat is allemaal niet zo fraai. Deze vervelende bijwerkingen van de snel toegenomen stroom asielzoekers leiden af. Het is goed dat we kritisch zijn op de kosten van de opvang. Nederland zal op dit terrein zeer waarschijnlijk nog heel wat inspanningen moeten leveren. Dus alles wat we nu bespa ren kan straks heel goed worden gebruikt. Het is onvermijdelijk dat bij het organiseren van de opvang hier en daar wat aan de strijkstok blijft hangen. Dat is vervelend. Maar het mag vooral niets verande ren aan de intentie om zo veel mogelijk vluchtelingen een goede plek te geven. Het is onvermijdelijk dat hier en daar wat aan de strijkstok blijft hangen De komst van een speel- en doe- boerderij en een varkensmestop- slag naar Vlake laat langer op zich wachten. De gemeente Reimers- waal wil dat de initiatiefnemers eerst extra onderzoek verrichten. SteeVast uit Krabbendijke wil de mestopslag beginnen in een voormalige schelpenloods aan de Kanaalweg. Wouw Agro wil van een in onbruik geraakte boerderij een attractie maken, waar bezoe kers kunnen spelen, eten, drinken en leren over het boerenleven. De gemeente is bereid aan de plannen mee te werken door het bestemmingsplan buitengebied aan te passen via een 'veegplan'. Daar zijn ook nog vijf andere ini tiatieven voor het Reimerswaalse platteland in opgenomen. Het wijzigingsplan lag in februa ri ter inzage. Vooral de mestopslag en de speelboerderij leverden veel reacties op. Voor de gemeente zijn de inspraakreacties reden om extra onderzoeken te eisen. SteeVast moet meer helderheid verschaffen over de stikstofuit- stoot van de mestopslag. Van de speelboerderij wil de gemeente verzekerd zijn dat de initiatiefne mers een toegangsweg naar de Ka naalweg kunnen aanleggen, zodat de bezoekers niet dwars door Vla ke hoeven te rijden. Echter blijkt nu dat zij nog niet alle gronden in eigendom hebben. Wouw Agro moet verder aanvullende informa tie leveren over het archeologisch onderzoek, volgens het SCEZ kle ven hier onduidelijkheden aan. Om de vijf andere plannen niet onnodig te laten wachten op deze extra onderzoeken, heeft het colle ge de mestopslag en speelboerde rij uit het veegplan gehaald. Almanak Af en toe stak dat stel uit Tur- keye de grens over om een hap je Vlaams te eten. Na één glas wijn gingen ze toch maar over op water, om hersenen te spa ren en het rijbewijs in de zak te houden. Na het heerlijke eten tje keerden ze huiswaarts, waar de rekening nog eens extra werd bestudeerd, die toch wat hoger uit was gevallen dan ge dacht. De crux zat 'm in de wa terrekening: 7 euro per fles. „Thuis drink ik voor dat geld drie kuub uit de kraan", was het droge commentaar. 112 NIEUWS Stuntende scooterrijder botst op auto Hennepteelt in twee panden Politie houdt grote controle maandag 6 juni 2016 Joeri Wisse Vlake Tip? redactie@pzc.nl Een personenauto en een scooter zijn zaterdagmiddag rond 15.45 uur op elkaar ge botst op het kruispunt van de Dauwendaelestraat en de Roozenburglaan in Middel burg. De scooterrijder is er slecht aan toe. hij was onvoor zichtig aan het rijden. Twee ambulances en een traumahe likopter werden opgeroepen, maar de laatste bleek niet no dig te zijn. De bestuurder van de auto bleef ongedeerd. Het slachtoffer is met onbekend letsel naar het ziekenhuis in Goes vervoerd. KOEWACHT Twee mannen (een van 24, uit Ter Apel en een van 34 uit Praag) zijn vrijdagavond aan gehouden op verdenking van betrokkenheid bij hennepteelt in twee panden aan de Nieuwstraat in Koewacht. Bei de verdachten zitten nog vast. De kwekerijen kwamen in het vizier nadat de eigenaar van de panden zich op het po litiebureau meldde. In totaal zijn er 403 planten geteld. Ook blijkt er sprake te zijn van stroomdiefstal en het gevaar van elektrocutie. Een monteur heeft de installatie veiligge steld. De planten en appara tuur zijn afgevoerd. De ver dachten zitten nog vast. GOES, HULST De politie hield afgelopen weekeinde bij diverse contro les in totaal 759 voertuigen aan en deelde 57 bekeurin gen uit. Goes was één van de plek ken. Daar zijn 58 voertuigen gecontroleerd, 17 bestuurders reden te hard. Op hetzelfde moment was bij de rotonde bij de Kloetingseweg een alcohol controle. Hier zijn 42 blaastes- ten afgenomen met één over treding als gevolg. In Hulst werden op de rondweg 350 voertuigen gecontroleerd. Dit leverde 65 overtredingen op, één bestuurder reed zelfs met 148 km per uur langs de radarauto, drie mensen had den te veel gedronken. De Staat speelde strak als altijd. Textures zette de tent in lichterlaaie. En je moet toch ook op de hoogte blijven van wat er zich buiten het festivalterrein afspeelt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65