Tiola komt power tekort Biljarters Dallinga raken EK-titel kwijt Bonsel en Lampio vermaken het publiek bij cross in Wemeldinge Finalisten ABM ICT-Cup staan in de startblokken 16 E3 m ATLETIEK HALVE MARATHON A De tennissers van Tiola hebben in een rechtstreeks duel met con current LTC Rhoon het vege lijf niet kunnen redden in de landelij ke 3e klasse mixed. Beide teams hadden tot de slotdag evenveel punten, maar in IJzendijke werd het 6-2 voor 'Rotterdam-Zuid'. Nadat in beide mixedpartijen de eerste set werd verloren, was het pleit beslecht voor de West-Zeeuws-Vlamingen. Na mens Tiola was de geroutineerde Dominique Vyncke vaster dan de 17-jarige Denise van der Leer. De Vlaamse won met twee keer 6-3. Isabelle Leenhouwers verloor in een gelijk opgaande strijd van Sharon Veldhoven: 5-7 4-6. Bart van de Sande won ondanks een 5-2-achterstand de eerste set met 7-5 van Vladimir Duric. Daarna kon de speler van Rhoon op vastheid met 6-16-3 toe slaan. Dennie Cappendijk kende een valse start tegen Daniel Lings- veld en kon de schade niet meer repareren: 0-6 4-6. Het tweede punt van Tiola kwam op naam van het duo Patrick Marteijn/Bart van de Sande dal veel te sterk bleek voor de combinatie Duric/Lingsveld: 6-0 6-2. In het vrouwendubbel redden Sophie de Schepper en José de Wit het niet tegen het duo Van der Leer/Veldhoven. „Als voor laatste zijn we een paar punten te- kortgekomen. We hebben net wat te weinig power in de breedte. Het niveauverschil tussen de der de en de vierde klasse is groot. Vol gend jaar gaan we dus weer probe ren om kampioen te worden", al dus José de Wit. In de tweede klasse ziet het er, met nog een inhaalduel te gaan, somber uit voor De Boskreek na het 7-1-verlies in Breskens tegen BLTV. De Koewachtse Margot Martens won als enige haar partij ten koste van de Bredase Anne Luijpen. Captain Rowin Tazelaar verloor via de tiebreak van de der de set. Het tweede team van De Boskreek verloor thuis met 7-1 van kampioen TV Prinsenbeek. De Hulsterse Claire van Damme redde de eer door met 6-4 7-6 te zegevieren over Ilona Snoeren. In de vierde klasse mannen zijn de teams van Hulster Ambacht in de bovenste regionen geëindigd. Het eerste team klopte degradant De Dalle uit Spijkenisse met 6-0. Al leen Chris Meerman had het las tig. Het reserveteam van de Hul stenaren had nog een miniem kansje op het kampioenschap. Lij staanvoerder TV Markant liet zich echter niet verrassen in Hulst: 2-4. ARNEMUIDEN De tafeltennissers Jurian de Kraker (Yerseke), Tristan Benschop (Alexandria), Ri chard Verstijlen en Ronnie Oonin- cx (beiden Backhands) hebben zich als poulewinnaar geplaatst voor de ABM ICT-Cup in Arne- muiden. De finale wordt komen de zaterdag gespeeld. Zestien spelers hebben zich voor die finaledag geplaatst. Zij spelen in twee poules van acht, waarna de eerste vier in knock-out de winnaar bepalen. Ook Stefan de Groot, Arnold de Gier (Arnemuiden), Danny Roks, Rene Lauwerijssen (Backhands), Wouter de Heide, Nico Schuit (ODT), Herbert Keijman, Adrian Slabbekoorn (Yerseke), Julian Flamman (TTC Middelburg), Ro bin Verboom (Effect), Roald Vos (Hotak) en Martijn Stouten (Scyl- la) bereikten de finale. Team Dallinga is op het Euro pees kampioenschap driebanden voor clubteams gestrand in de poulefase. De titel ging naar het Turkse Gaziantepspor. Dat de Sluiskilse formatie zijn vorig jaar veroverde titel niet zou prolonge ren, lag in de lijn der verwachting. Van Leca FC (Portugal) werd met 8-0 gewonnen en tegen Andernos (Frankrijk) en Madrid Escuela Na- cional (Spanje) met 2-6 verloren. Jean Paul de Bruijn won twee van zijn drie partijen, net als Steven van Acker. Patrick Vasseur en Bart Ceulemans wonnen elk één keer. Joey de Kok overleefde bij het EK onder 21 jaar de poulefase dankzij een beter moyenne dan twee van zijn concurrenten. In de kwartfinale trof hij de later kam pioen Tom Löwe uit Duitsland, een man waar hij twee jaar gele den op het EK in Brandenburg nog van won. Het werd een pan doer voor de Lewedorpse biljarter: 9-30 in 23 beurten. „Er lukte niks meer en bij Löwe alles. Mijn beste partij was de laatste in de poule te gen Andrés Carrion, de later kam pioen. Ik moest binnen 31 beurten uit zijn om verder te komen en bij 26-22 maakte ik drie goede punten en besliste op dat moment de par tij. Daar was ik wel trots op." Ramdan Snoessi uit Antwerpen meldt zich op het laatste moment voor de halve marathon van Renesse en laat Erwin Harmes achter zich. Bij de vrouwen gaat de overwinning naar Marlies Kort, die het parkoers goed kent uit de tijd dat ze op Schouwen-Duiveland woonde. Net als in de af gelopen drie jaar ging de ze ge bij de man nen in de hal ve marathon van Renesse naar een Belgische Marokkaan. Vorig jaar won Hamid El Moza- ziz en gisteren schreef Ramdan Snoessi zich vlak voor de start nog in. Het betekende dat Erwin Harmes, die weer goed terug aan het komen is, naast de overwin ning greep. Marlies Kort genoot van iedere centimeter op haar oude trainingsparkoers en won afgetekend bij de vrouwen. Na het startsignaal van gedupu- teerde Jo-Annes de Bat nam Ram dan Snoessi de leiding. Hij werd gevolgd door Martijn de Kok, Er win Harmes, Michel Verhaeghe en Lahsene Bouchikhi. Na twaalf kilometer ging het licht uit bij Martijn de Kok. Op de duinen moest hij flink wat inleveren. „Ik ben moe. Ik heb slecht geslapen, ook omdat één van mijn kinde ren ziek is", zei De Kok. Erwin Harmes bleef, met een kleine achterstand, in de zware duinen goed op de been. In de laatste kilometers kon Harmes nog wat versnellen maar de over winning ging naar Snoessi, in een tijd van 1.14.49 uur. Hij was daarmee bijna drie minuten snel ler dan vorig jaar, toen hij vierde werd. Harmes finishte als tweede en gaf maar negentien seconden toe op Snoessi. Met zijn eindtijd van 1.15.19 was Harmes ruim vier mi nuten sneller dan in de vorige editie. Richam Michou was met 1.16.10 de tweede Marokkaan op het erepodium. Martijn de Kok werd vijfde, achter de Fransman Michel Verhaeghe. Michel Buijck was met de negende plaats de derde Zeeuw in de toptien, net Ik ben meteen de volgende dag 17 kilometer gaan lopen voor Marlies Kort die met haar be kende overwinningshuppeltje over de finishmatten zweefde. „Ik heb geweldig genoten van deze wedstrijd, waar iedere centi meter van dit gebied bekend is uit de tijd dat ik nog op Schou wen-Duiveland woonde en train de." Kort, woonachtig op Cura sao, is sinds kort overgestapt naar de triatlon. Die sport beoefent ze samen met haar vriend Bas Zwaan. „Ik kan redelijk zwem men en goed lopen en Bas is een prima fietser. Zo vullen we el kaar dus prima aan." Vorig jaar werd ze in Zeil am See wereldkampioen V40 op de halve triatlon waarvoor ze geëerd werd door de Antilliaanse minis ter van sport. Vorige week nog was ze de snelste Antilliaanse vrouw op de olympische kwart triatlon, ruim twee minuten voor wa-r 7 iflP.v i de eerste man. Veel last van een jetlag had ze niet. „Ik ben meteen de volgende dag 17 kilometer gaan lopen. Dat heeft geholpen, ook omdat er hier veel meer zuur stof in de lucht zit." Alpe d'Huez Dat Amy van den Broek de tweede plaats pakte mocht een wonder heten. Afgelopen week ging ze vier keer de Alpe d'Huez op, twee keer lopend en twee keer op de fiets. „Ik voelde mijn pootjes wel", liet de Bredase we ten. „Waar ben ik aan begonnen, dacht ik toen ik de duinen op Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede was ongenaak baar in de samengevoegde klasse MX 2 4-takt/MX 1 tijdens de vier de clubcross van MC de Sproeier. In Wemeldinge was het niet erg druk, met iets meer dan zestig rij ders op het circuit. De thuisblij vers kregen ongelijk want het cir cuit lag er prima bij en de geval len neerslag had er voor gezorgd dat er veel grip was. Favoriet Boot (24) wist beide manches op overtuigende wijze te winnen. Gian Carlo Buijs en Lukas de Ruiter mochten in deze categorie mee naar het podium. Bij de MX 1 was de favorietenrol weggelegd voor Kevin Spruijt. De Kawasaki-rijder uit Meliskerke kwam - na winst in de eerste manche - bij de start van de tweede manche ten val en begon met grote achterstand aan zijn klus. Meer dan een vierde plaats zat er niet in. De winst ging ver rassend naar Jan Peter van der Weele uit Brouwershaven. Spruijt haalde nog wel voldoen de punten om in de dagklasse ring Casper Ovaa voor te blijven. Bij de veteranen/MX 2 2-takt was veteraan Thomas Adriaanse de snelste, voor de MX2 2-takt-rijder Dailey van de Ketterij. Bij de 85 cc was het genieten ge blazen. Joris Lampio uit Vlissin gen en Maicky Bonsel uit Kuit aart gaven elkaar geen duim breed toe. Bonsel pakte in beide manches steeds kopstart met Lampio in zijn wiel. Tegen het eind van de eerste manche wist Lampio toch een gaatje te vinden en troefde de Zeeuw-Vlaming af. In de tweede manche draaide Bonsel de rollen om. Lampio kwam er niet voor bij en doordat de tweede manche doorslaggevend is bij een gelijk aantal punten was de dagwinst ook voor Bonsel. Dylan van Maastrigt won bij de kleine wielen. maandag 6 juni 2016 Henk van de Voorde Vlissingen Joop van den Oudenhoven Porto Late inschrijver is Sjaak Sinke Renesse Marlies Kort, winnares bij de vrouwen in Renesse iWw -v, "'A Herman Heuvink Wemeldinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61