Teamgeest RIA is ver te zoeken Wattel beleeft een hete middag Corn Boys blijft erin 13 RIA W. speelt volgend seizoen in de vierde klasse van het zondag voetbal. De degradatie, na twee jaar derde klasse, kwam niet echt als een verrassing. Grenswachters deelde voor rust binnen zeven mi nuten met drie doelpunten al de genadeklap uit aan RIA. Het werd uiteindelijk nog 4-0 voor de Bra banders, die naar de derde klasse promoveren. Grenswachters won ook het eerste duel (1-0) in de na- competitie. Bij de Westdorpenaren ontbrak het bij een aantal spelers aan win naarsmentaliteit. „Alles valt of staat met teamgeest. Dat was het verschil met de tegenstander. Dit is mijn eerste degradatie", zei RIA-trainer Patrick Verhoosel, wiens voetballoopbaan zich in Bel gië afspeelde. Verhoosel gooide er na afloop een krachtterm uit. „Voetballers die telkens draaien en keren noemen ze in België sa lonvoetballers. Ze spelen niet voor de ploeg." De kritiek gold zeker niet voor de clubvoetballers Pascal de Let ter, Gert-Jan Vael en Tommy de Smet. „Ik weet van mezelf dat ik honderd procent inzet heb ge toond. Dat kan ik niet van alle me despelers zeggen", zei de 43-jarige De Letter, die voor de tweede keer in de basis stond. Vael en De Smet waren het eens met De Letter. „We zijn voetballend niet minder dan Grenswachters, maar dan moet je als ploeg wel werklust to nen", verzekerde De Smet. „De ba sis om te presteren is voor elkaar te werken. Als er voor zo'n belang rijke wedstrijd maar zes spelers ko men trainen, dan schort het aan mentaliteit", aldus Vael. Het hoort bij het onrustige sei zoen van de Westdorpe club. Trai ner Fonnie Verstraeten begon vo rig jaar met een vrij smalle selec tie. Het werd problematischer door de langdurige blessures van Marthijn van Ham en Mursel Ke- sikbas. Ook Yannick Vanhijfte was een tijd uitgeschakeld. Binnen de groep was de sfeer niet goed. Dit leidde zelfs tot verwijdering van Tim van Hasselt en Adel Tlili uit de selectie. In de competitie werd het steeds moeilijker. In de winter stop kwam er een aantal Belgische spelers bij, maar ook zij konden niet voor de ommekeer zorgen. Verstraeten stopte in maart om persoonlijke reden. Verhoosel nam het over. Ook hij kon de neu zen niet meer dezelfde richting op krijgen. De nacompetitie was onaf wendbaar en leidde gisteren tot degradatie. Het eerste half uur was het duel in evenwicht. Toen besliste Grens wachters de wedstrijd via Marino Petaio (kopbal), Jesper van Linden en opnieuw Petaio met een bal achter het standbeen: 3-0. Verhoo sel: „De rotte appels gaan eruit en we zijn bezig met een aantal spe lers", keek hij naar volgend sei zoen. De Westdorpenaar wil bij RIA, dat geen jeugd meer heeft, naar een selectie van achttien spe lers. KARAKTERISTIEK ven. Zij hadden vanaf de eerste minuut druk gezet, maar het weer (26 graden, red.) en het kunstgras leenden zich er niet voor om dat negentig minuten vol te houden. Ze konden door hun vermoeidheid de ruimtes niet meer dicht lopen. Daardoor konden we na rust steeds beter de bal rond laten gaan. We kre gen zóveel ruimte, dat we er ei genlijk één of twee meer hadden moeten maken." De eerste goal kwam op naam van Khalid El Hattach, die daar mee een prima wedstrijd be kroonde. Hij krulde na een fraaie crossbal van Roycel James en een aanval over diverse schijven op rechts, fraai binnen: 0-1. Daar leek het tegen een ploeg die rijp voor de slacht was ondanks tallo ze mogelijkheden bij te blijven. Totdat Josimar Pattinama het eindstation was van een schitte rende aanval met diverse hoog standjes op rechts: 0-2. KARAKTERISTIEK Bang is een te groot woord, maar scheidsrechter Bart Wattel uit Serooskerke vond het zaterdag wel 'emotioneel spannend'. Hij kreeg een fikse beuk in zijn rug van een speler („mijn adem werd afgesneden") en was getuige van een massale vechtpartij („met zes tig, zeventig man, het meubilair vloog door de lucht"). Het gebeurde bij de nacompeti- tiewedstrijd tussen Amstelwijck en Heukelum voor een plaats in de tweede klasse. Het duel verliep in een prettige sfeer, totdat Wattel tien minuten voor tijd een straf schop moest geven aan Heuke lum. Een wisselspeler van Amstel wijck leunde tegen de doelpaal en weigerde te vertrekken. Toen hij alsnog ging, kreeg hij vanwege de verwensingen die hij uitte rood van Wattel. De strafschop werd vervolgens benut (2-2) en na de aftrap trapte een speler van Amstelwijck na. „Ook rood", vond Wattel. „En de speler ging ook zonder morren van het veld. Maar richting de kleedkamer kreeg hij woorden met supporters van Heukelum en binnen een paar tellen ontstond een vechtpartij waar de honden geen brood van lusten." „Tijdens die vechtpartij die we vanaf het middenveld bekeken, kreeg ik plots een beuk in mijn rug. Ik kreeg even geen lucht. Ik voelde ook twee steken in mijn kuit, maar weet niet of dat een trap was of verkramping. Toen ik opkeek, zag ik de speler die eerder tegen die doelpaal geleund stond." Inderhaast werd de politie ge beld en die kwam met enkele bus jes aangesneld. „Ik had geen idee hoe we anders van het veld waren gekomen. We zijn bij de spelers en begeleiding van Heukelum gaan staan." Onder politiebegelei- Tijdens de vechtpartij die we vanaf het middenveld bekeken, kreeg ik plots een beuk in mijn rug ding verlieten Wattel en zijn assis tenten uiteindelijk het veld en la ter ook het complex. Wattel heeft aangifte van mishandeling gedaan en bezoekt vandaag de huisarts. „Ik vermoed dat ik een gekneusde rib heb." Maar dat vindt hij niet het ergste. „Zoiets als dit heb ik nog nooit in mijn 26 jaar durende carrière meegemaakt. En dat hoop ik ook nooit meer mee te maken." In totaal deelde hij zes rode kaar ten uit, waarvan twee voor de spe ler die tegen de paal leunde en Wattel een beuk in zijn rug gaf. Drie spelers van Amstelwijck wer den geboekt vanwege hun aandeel in de vechtpartij. „Maar een aantal spelers van Amstelwijck had zijn shirt uitge daan bij die vechtpartij, dus hun nummer konden we niet opschrij ven." VLISSINGEN Alle perikelen rond de samenstelling van de selectie ten spijt blijft Corn Boys 'gewoon' vierdeklasser. De Sassenaren dwongen gisteren op eigen veld te gen Koewacht een 1-1-gelijkspel af en opgeteld bij het resultaat van zeven dagen terug (3-2) was dat voldoende voor lijfsbehoud. Zoë Schelfhout bracht hoop in de har ten van Koewacht, maar topscorer Sebastian de Meijer versierde én benutte tien minuten voor tijd een strafschop. Na de 0-0 van vorige week dicht te Vogelwaarde zich in de uitwed strijd tegen Dioz nog alle kansen op promotie naar de vierde klasse toe. De ploeg van Mare de Kunder kwam echter van een koude ker mis thuis. Dioz won met 1-0. maandag 6 juni 2016 Aector Dooms Putte Grenswachters-RIA W. 4-0 (3-0). 28. Marino Petaio 1-0,31. Jesper van Linden 2-0,35. Marino Petaio 3-0, 76. Joris Koeleman 4-0. Scheidsrechter: S. Wieg- mans (Bergen op Zoom). Ge le kaart: Christoph Relecom (Grenswachters), Hasan Ke- sikbas, Axel Quivreux (bei den RIA W.). Aantal toe schouwers: 300. RIA W.: Verougstraete; De Smet, Vanhijfte, De Let ter, Gert-Jan Vael; Qui vreux, Kesikbas (71. Tim Vael), Kursun, Godfroid; Boucheta en Maas. grote stap Josimar Pattinama (links) en Khalid El Hattach, de doelpuntenmakers voor Vlissingen in het duel met EDO, laten na afloop zien dat het met het vertrouwen wel goed zit. foto lex de meester EDO-VC Vlissingen 0-2 (0-0). 82. Khalid El Hattach 0-1,90+3. Josimar Pattinama 0-2. Scheidsrechter J. Akkerman (Den Dol- der). Gele kaart: Naoufal Haddadi, Jeff Kemper (beiden EDO) en Quincy Gooding (Vlissingen).Aantal toeschouwers: 150. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Regilio Pinas, Perry Bierkens, Roysel James, Daniel Jansen; Salim Ben Sellam, Khalid El Hat tach, Quincy Gooding; Abdoe Abdenbi (90. Geraldi Geerman), Josimar Pattinama en Hoessein Bouzambou. Rudy Boogert Serooskerke —scheidsrechter Bart Wattel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58