Uitleg over 380kV Renesse op muziekdag in Olympische sfeer 19 Anywave 2016 barst van de energie The Royal Engineers weten ook met geleende instrumenten sound overeind te houden op Anywavefestival. Binnen was het hard en warm, buiten op het terras chili en dé plek om op de pallet- banken even rustig bij te kletsen. Anywave 2016 was een festival van uitersten. Wie vrijdagavond tot in de late uurtjes was blijven feesten met de Amsterdam Klezmer Band en Si nas, kreeg het zaterdagmiddag even flink voor de kiezen. Snoei hard was (met uitzondering van Hotel Alpha) vooral het credo bij aanvang van de laatste festivaldag. Het duo van Dieselburner bewees dat je als drummer, gitarist en met een paar uit de kluiten gewas sen versterkers een geluidsbar rière kunt opwerpen waar de JSF (Neerlands nieuwe trots hoog in de wolken) moeite mee zou heb ben die te doorbreken. Iets subtie ler was de energie van het Gentse trio Wallace VanBorn. En bijna ouderwets psychedelisch de soms zwevende klanken van Skybicy- cle, verborgen kwaliteit van Schouwse bodem. Kortom, de stemming zat er al helemaal in toen Mark Foggo en de Soul Sister Dance Revolution het feest 's avonds compleet maakten. Met als ultieme gangmakers tussendoor het nieuwe Surrender, de metal- mexicanen Penne Corrida en (al tijd dankbaar scoren) Doe Maar Undercover. Vol gas voor een volle bak in vrolijk Brogum. De vrijdag avond was eigenlijk van The Royal Engineers. Anywave was het eerste livepodium voor de Utrechtse formatie rond zan ger-toetsenist René Geelgoed (groot geworden in Zonnemaire), sinds een brand een week geleden hun busje met complete instru mentarium vernielde. Geleende spullen bieden voorlopig uit komst. En dat 'ging best wel goed', zei Geelhoed bescheiden na af loop van het optreden. Met der tien eigen nummers en twee covers (Joe Cocker en Herman Brood) speelden The Royal Engi neers de zaal langzaam vol. De nieuwe single Aeroplane werd en thousiast ontvangen door het 'thuispubliek'. Evenals uitsmijter Hey Sister, het nummer waarmee de band landelijk bekendheid ver wierf. „Het was een beetje span nend of alle effectpedalen het zou den doen. Tijdens de soundcheck vielen die opeens uit." Maar alles ging en klonk goed. „Het zit uit eindelijk toch in je vingers." KRUININGEN Onderzoeksbu reau D-Cision wil maandag zijn rapport over alternatieven voor de 38okV-leiding tussen Borssele en Rilland toelichten aan de raad van Reimerswaal. Aanleiding is een amende ment van het CDA. Dat hamert op een onderzoek naar een al ternatief door de Westerschel- de. Dit tracé noemde D-Cision onhaalbaar. Het bureau kwam met alternatieven om delen van de hoogspanningslijn on dergronds aan te leggen. RENESSE Zeven muziekkorpsen, twee slagwerkgroepen en een pe loton majorettes hulden Renesse zaterdag al een beetje in Olympi sche sferen. Het hart van de bad plaats werd onder een weifelend zonnetje leven ingeblazen tijdens de eilandelijke muziekdag. Voorzitter Dick Kooman van muziekvereniging Luctor et Emer- go had er voorzichtig rekening mee gehouden dat het hele pro gramma in verband met slecht weer naar het dorpshuis moest verkassen. „Maar gelukkig kunnen we het gewoon lekker buiten doen. Dit is perfect zo. Niet te warm en toch aangenaam." Vanaf de omliggende terassen konden de verrichtingen op beide podia aan de Hoge Zoom goed worden gevolgd. De korpsen had den ieder een uur de tijd om te spelen en waren vrij in hun uit voeringen. Centraal stond wel de Olympic Spirit, de herkennings melodie van de Spelen die komen de zomer in Rio worden gehou den. „Zo komen we alvast een beetje in de juiste sfeer." maandag 6 juni 2016 Snoeihard en subtiel in duet Marcel Modde Zierikzee Jaya The Cat, reggae overgoten met een papje punk, doet het altijd goed op Anywave. foto-s dirk jan gjeltema Op het terrein naast het poppodium kon het publiek op palletban- ken in alle rust even bijkomen en bijkletsen. The Royal Engineers met René Geelhoed op toetsen en Michiel Buijsse (uit Lewedorp) op de drums. Muziek op de Hoge Zoom in Renesse. foto dirk jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 53