Mooi afscheidscadeau vrouwen Olympia 18 Zwemster van ZC Koewacht grootgrutter op ZK Diego de Meyer laat zich ook in het tweede weekeinde weer vooraan zien. De zwemmer van De Bruinvis verovert vijf medailles. Zwemmer Diego de Meyer van De Bruinvis was in het tweede weekeinde van de Zeeuwse zomer- kampioenschappen weer promi nent aanwezig. Op de 200 meter wisselslag zette De Meyer 2.18,06 op de klok, pakte daarmee de Zeeuwse titel en verwees Kalle van Gemert (De Zeeuwse Kust) naar het zilver (2.21,71). lom me Bruijnzeel van De Schelde maakte het podium compleet. Op de 100 vrij pakte De Meyer zijn tweede Zeeuwse titel door een fractie sneller (56,72) aan te tikken dan Bas van Houwelingen van De Schelde (56,98). Eric Ver- mue van De Ganze werd derde. Op de 100 rug draaide Bas van Houwelingen de rollen om. Met 1.05,78 greep hij het goud, De Meyer (1.05.93) werd hier verwe zen naar het zilver, Tom Erpelinck van De Honte greep het brons. Noa Eversdijk (De Zeeuwse Kust) was op de 200 vrij de aller snelste, De Meyer greep het zilver door Kalle van Gemert net voor te blijven. Ook op de 50 vrij stond De Meyer op het podium, ditmaal was het met brons. Noa Eversdijk stond een trede hoger voor zilver, tewijl Ruden de Ridder (De Zeeuwse Kust) het goud omgehan gen kreeg. De 400 wisselslag was een prooi voor Melle van Gemert, die met 5.26,33 ploegmaat Jarno de Jonge (zilver) en Thijmen van Beek (brons) van ZC Koewacht ruim voor bleef. Chiel de Pooter van De Schelde zette de 800 vrij vanaf de eerste meters naar zijn hand. Met ruime voorsprong pakte hij de Zeeuwse titel, Leon Faasse (zilver) van De Schelde moest ruim twaalf tellen toegeven. Good old Jan Brink pak te het brons. Bij de estafettes was De Zeeuwse Kust de snelste op de 5x50 vrije slag en de 4x200 vrije slag. Bij de vrouwen was Simone de Rijcke van ZC Koewacht het suc cesvolst. Op de 1500 vrije slag pak te ze haar eerste Zeeuwse titel van dit weekeinde. Met 18.37,17 had ze een ruime voorsprong op Nikita van den Ouden van De Zeeuwse Kust (zilver) en Isabelle Loof van De Bruinvis (brons). Op de 200 vrije slag greep De Rijcke het goud in 2.13,46, voor Laura Nieuw- land (De Zeeuwse Kust) en Van den Ouden. Laura Nieuwland pak te op de lastige 200 vlinderslag de Zeeuwse titel, Iris Erpelinck van De Honte greep zilver, Van den Ouden veroverde brons. Simone de Rijcke mocht ook op de 200 wisselslag de hoogste trede van het podium betreden, met 2.34,09 bleef ze Nieuwland en Erpelinck voor. Op de 100 rugslag was De Rijcke met 1.11,58 opnieuw sneller dan Erpelinck en Josje van Houwe lingen van de Schelde, waarna ze op de 100 vrije slag haar vijfde ti tel van het weekeinde greep. Moni que Lindenberg (De Bevelanders) zette met 1.02,03 een Zeeuws re cord 25+ neer, maar moest toezien dat de Simone de Rijcke toch een tel sneller was. Iris Erpelinck pak te het brons. Eva van Eisen van De Zeeuwse Kust was op de sprintafstand, de 50 vrije slag met 27,90 de snelste en verwees De Rijcke naar het zil ver (2803). Monique Lindenberg veroverde met 28,18 brons. Bij de estafetteonderdelen 5x50 vrije slag en 4x200 vrije slag was De Zeeuwse Kust beide malen de winnaar. Het uitstekend spelend vrou wenteam van Olympia verraste koploper Ypenburg in de vierde klasse van de hockeycompetitie (4-2-winst). Een klasse hoger won Rapide met maar liefst 6-2 van As- vion. Bij de mannen moest Olym pia met 2-4 buigen voor Ypen burg. Rapide won in een levendig duel met 5-4 van Don Quishoot, dat door dat verlies promotie kan vergeten. Vrouwen. Derde klasse. Rapide- Asvion 6-2 (3-0): Het duel was hal verwege al beslist door doelpun ten van Anouk de Smet, Sophie Claessens en Tatjana van den Eyn- de. De stand was ietwat geflat teerd omdat Asvion ook enkele goede kansen kreeg. In de tweede helft werd het eerst 3-1 voordat Ra pide uitliep naar 5-1 via Lieke Al- berti en Leonie de Bruijne. Na de 5-2 was het slotakkoord voor Tatja na van den Eynde, uit een straf- bal. Bij Rapide maakte Sam Harte (14) haar debuut, terwijl Leonie de Bruijne en Stephanie van Hape ren afscheid namen van Rapide 1. Vierde klasse. Olympia-Ypenburg 4-2 (2-2): Na 35 energieke hockey- jaren gaat trainer Jan Boerbooms het rustiger aan doen. Zijn team gaf hem met een overwinning een passend afscheidscadeau. In de eerste helft waren de ploegen nog aan elkaar gewaagd. Olympia liet twee steekjes vallen (0-1 en 1-2) maar hield gelijke tred door de 1-1 van Saskia Haayer en de 2-2 van Carolien Zwart. Na rust haal de Olympia met goed en slim hockey een hoog niveau. De effec tieve Saskia Haayer stelde met twee treffers de zege veilig: 4-2. Mannen. Derde klasse Olympia- Bij Rapide debuteert Sam Harte (14), terwijl Leonie de Bruijne en Stephanie van Haperen afscheid nemen Ypenburg 2-4 (1-2): De thuisploeg had een overwicht, maar de bezoe kers counterden snel en gevaar lijk. Na een o-i-achterstand kwam Olympia nog langszij via B-junior Koen Boerjan. Nog voor rust werd het 1-2 en kort na de hervatting ook 1-3. Even gloorde er hoop toen Gijs Schueler in de 55e minuut uit een strafbal de 2-3 maakte. Vier minuten later werd het via een uit val 2-4 en was het duel beslist. Vierde klasse. Rapide-Don Qui shoot 5-4 (2-3): Het jeugdige Rapi de toonde diverse keren veer kracht en kon daarnaast rekenen op de betrouwbare inbreng van de slechts veertienjarige doelman Victor Stolker. Pieter Voorbrood en Ivo Huyghe, die afscheid na men van Rapide, zorgden er mede voor dat Rapide in een moeizame periode op de been bleef. De tref fers voor Rapide werden gemaakt door Henry Bekaert (1-1 en 3-3), Robin Soete (2-1), Jeroen Smet (4-3) en Yassin Hadouchi (5-4). Zoë Mulder is zelfs juniores te snel af in Beneluxcup A-junioren al zeker van NK j' *it Eindzeges AZ en Excelsior maandag 6 juni 2016 Vijf gouden medailles voor Simone de Rijcke Leo van den Ouden Sas van Gent De Bruinvis-zwemmer Diego de Meyer, hier in actie op de 200 meter wisselslag, pakte in het tweede weekend van de Zeeuwse zomerzwemkampioenschappen vijf medailles, foto peter nicolai Peter Snelders Hulst MOUNTAINBIKE Mountainbikester Zoë Mul der uit Heinkenszand is gis teren eerste geworden in de tweede wedstrijd van de Beneluxcup in het Bel gische Eupen. Als nieuwe lingmeisje liet ze zelfs het hele juniorenveld achter zich. Twee weken na het win nen van het Zeeuws kam pioenschap mountainbike toonde ook Thijmen van de Vrede zijn vorm in Eupen. Na 1 uur en 15 minuten wed strijd kwam de Goesenaar hij als derde over de eind streep. ATLETIEK Team Zeeland Atletiek heeft zich geplaatst voor het NK voor teams, dat op zondag 11 september wordt gehouden. Na de tweede voorronde staat het Zeeuwse gezelschap A-junioren landelijk op de vierde plaats. Nout van den Bos, Wouter Verstraate, Franklin van An- rooy, Evan de Schrijver, Daan van Liere, Finn de Leng, de geblesseerde Lars Dirkzwager, Pelle Gel derblom deden allen van zich spreken in de wed strijd in Rotterdam. LEWEDORP De traditionele Memorial- toernooien in Lewedorp kregen dit weekend twee Nederlandse winnaars. Za terdag wonnen de D-pupil- len (geboren in 2004) van AZ in de finale van de Ste fan Moens Memorial met 4-0 van ADO Den Haag. De nieuwe D1 van JVOZ werd vijfde. Gisteren ging de winst in de Roel Franse Memorial, voor spelers ge boren in 2005, naar Excel sior. De Rotterdamse ploeg was in de finale met 2-0 te sterk voor Lokeren. De nieuwe D2 van JVOZ werd zesde, voor de Beve- landse selectie en de Zeeuws-Vlaamse selectie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47