Tjoba flikt het weer in de herkansing Fraaie zege De Booij Bij eventing in Vrouwenpolder zijn alle prijzen voor Cynthia de Graaf Willeke Goudzwaard kampioen met Youp 17 Goes Tjoba blijft overgangsklassen In Etten-Leur wonnen de Bevelan ders de beslissingswedstrijd van KCR uit Ridderkerk met 17-14. Symbolisch voor het seizoen bleek Tjoba ook in deze wedstrijd het beste bewaard te hebben voor het laatst. Op neutraal terrein van ELKV in Etten-Leur kruiste Tjoba de de gens met KCR uit Ridderkerk, de nummer zeven uit overgangsklas se B. Een tegenstander met een oude bekende aan het roer: voor malig Tjoba-coach Bram van Gef- fen. Waar Tjoba al weken toeleef de naar deze beslissingswedstrijd kregen de Ridderkerkers vorige week pas dat verdict. In de laatste reguliere speelronde verloor KCR van Vriendenschaar, waardoor de veilige zesde plaats hen uit han den glipte en alsnog een onver wachtse 'finale' gespeeld moest worden. Met de scorende mannen Den nis Broerse en Jurgen de Kunder verrassend in de korfzone gepos teerd, nam Dirk Sercu een tac tisch risico bij zijn laatste kunstje als Tjoba-coach. Het pakte goed uit. De meeste rebounds werden gewonnen, waardoor de angel vroegtijdig uit de KCR-aanvallen werd gehaald en Tjoba een over wicht had. Dat was koren op de molen van de talrijk naar Et ten-Leur afgereisde supporters. Zowel op groen-wit Bengaals vuur als vocaal won het Zeeuwse publiek het op punten van het Ridderkerkse vak, dat stilletjes de 11-8-voorsprong voor Tjoba halver wege onderging. Na rust liep de thermometer op tot 26 graden. Dat speelde beide ploegen parten. De productie van Tjoba stokte, waardoor KCR na driekwart wedstrijd op 12-12 kwam. Een korte fase van span ning en verkramping volgde. De 13-12 werkte bevrijdend. Het mo ment om Dirk-Jan Westmaas in te brengen. Diens extra stukje body en rust gaf de ploeg een boost. Vooral Dennis Broerse, inmiddels in de vertrouwde punt beland, on derscheidde zich met belangrijke treffers. Tjoba kwam op drie pun ten voorsprong. „Toch bleef waak zaamheid geboden", was Sercu met twee minuten op de klok nog niet zeker van zijn zaak. Ongegrond bleek. Op het verlos sende laatste fluitsignaal kwam een mengeling van opluchting en trots tot een uitbarsting van vreug de. Net als in de zaal stelde Tjoba in een extra krachtmeting een lan ger verblijf in de overgangsklasse veilign. Net als in de zaal met een positieve afloop. moest." Ruim zeven minuten was de marge tussen Van den Broek en Kort. De laatste mocht samen met Paola van Gilst, derde bij de Vrou- wen35, de prijsuitreiking verzor gen. Leonie Ton maakte het over all-podium vol bij de vrouwen, in 1.35.58 uur. Ze won onlangs een trail van ruim vijftig kilome ter in de Ardennen en bracht daarvoor een monstertocht over 125 kilometer strand van Hoek van Holland naar Den Helder tot een goed einde. UITSLAGEN BLARICUM Willeke Goudzwaard uit Zierikzee is in Blaricum dis trictskampioen samengesteld mennen geworden bij de enkels- pan paarden klasse 3. Goudzwaard zit in het talentenplan en reed met haar paard Youp, die terug komt van een spierblessure, een ij- zersterke marathon. Bij de pony's waren er ook twee Zeeuwse districtskampioenen te bewonderen. Siebren Eversdijk uit Kapelle was de beste bij de enkels- pan pony's klasse 1 met zijn pony Rambo. De 15-jarige ruiter won zo wel de dressuur als de marathon. Linda Janssen uit Hoedekenskerke werd kampioen bij de tweespan pony's klasse 2 met Gijs en Daan. De Ovezandse Maaike Hanne- wijk werd reservekampioen bij de enkelspan pony's klasse 2. Het contrast tussen de presta ties in de dressuurwedstrijden bij sportcentrum De Kroo was af gelopen weekend groot. In de ba- sissport kon de jury zaterdag heel wat winstpunten kwijt. Gis teren, bij de subtoppers, gebeur de dat slechts mondjesmaat. De landenproef van de young riders vormde één van de uitzon deringen. De Axelse Zoe de Booij liep met de mooi in balans lopende ruin Wodan met 64,74 procent naar de overwinning. Mara de Vries uit Poederoien stuurde de ruin Cuvanck PP in de Prix Sint George met de aan sprekende score van 68,68 pro cent naar de zege. Chantal Nijp- jes uit Sint Laurens reed de ruin Checavara N naar een fraaie tweede plaats (64,54 procent). Debbie Offermans uit Arne- muiden maakte zaterdag na een afwezigheid van een half jaar een uitstekende rentree. Met de ruin Allegro liep ze tijdens de dressuurwedstrijd van de PSV Walcheren in beide proeven ver rassend naar de zege (67,57 en 62,57 procent). Met twee over winningen kende Samantha Mil tenburg met de in L2 debuteren de Fée T een fraaie start. De ama zone uit Ritthem stuurde de merrie naar respectievelijk 63,50 en 73,16 procent. „Vooral in de tweede proef liep ze super. Jam mer van dat foutje bij het achter waarts stappen, maar ik ben te vreden", aldus Miltenburg. Cynthia de Graaf won zaterdag bij Eventing Zeeland in Vrouwen polder alles wat er voor haar te winnen was. De amazone uit Vlis- singen schreef met de ruin Head For Heights de klasse Z en het daaraan verbonden Zeeuw kam pioenschap op haar naam. Met de schimmel ruin Escudo Velvet flik te de achttienjarige De Graaf in de klasse L hetzelfde kunstje. Na een tweede plaats in de dres suur en een springfout leken de kansen op de titel voor De Graaf ver weg. Maar een foutloos gere den cross was alsnog goed voor de eerste plaats. De Graaf: „Ik rij dit paard nu ruim een jaar. Het is een volbloed. Heel gevoelig, maar je weet wat je aan hem hebt. Ook vandaag liep hij weer fijn. Die balk bij het springen was een rui- terfout. De cross was met die paar lastige lijntjes best pittig, maar voor Heights geen probleem. Hij groeide in de wedstrijd. Deze titel is mooi, maar dit is niet mijn eind doel. Over twee jaar hoop ik op een plaatsje in de nationale selec tie bij de Young Riders. Maar ik wil niets forceren. Ik ben nog jong en heb de tijd." In de van spanning trillende klasse L, het verschil tussen goud en brons bedroeg slechts twee punten, sleepte De Graaf en de schimmelruin Escudo Velvet de provinciale titel in de wacht. „Dit was voor Escudo zijn eerste wed strijd in L en hij liep super. Hij is pas zeven en een paard voor het zwaardere werk." Het zilver ging naar Jacqueline Zandee (Kruinin- gen) met de ruin Cartouch. De Aagtekerse Iris Verreijt en de mer rie Furola eisten het brons op. Marit Louwerse uit Lewedorp stuurde de schimmelmerrie Zei- ma in de klasse M naar de over winning. Sam Peters uit Clinge was met de vosruin Bugatti de bes te van een sterk internationaal deelnemersveld bij pony's klasse M. maandag 6 juni 2016 de snelste atleet JaapJan Ritsema Scores Tjoba: Dennis Broerse 4, Demi Mondeel en Patrick de Bruine 3, Manon Braam en Robin Harinck 2, Anouk Braam, Sharon Goedege- bure en Jurgen de Kunder 1. De kopgroep in beeld kort na de start van de Halve van Renesse. Rechts in het oranje Erwin Harmes, links de latere winnaar Ramdan Snoessi. foto dirk jan gjeltema Halve marathon van Renes se. Mannen: 1. Ramdan Snoessi (Antwerpen) 1.14,49 uur; 2. Erwin Harmes (Middel burg) 1.15,08; 3. Hicham Mi- gou (Antwerpen) 1.16,09; 4. Michel Verhaeghe (Wambe- chies) 1.16,35; 5. Martijn de Kok (Heinkenszand) 1.17,26; 6. Lahsene Bouchikhi (Ant werpen) 1.18,27; 7. Matthias Amoneit (Reclinghauser) 1.22,50; 8. Hans Kruis (IJssel- stein) 1.23,47; 9. Michel Buijck (Middelburg) 1.24,42; 10. Edwin de Jaeger (Zuiddor- pe) 1.24,52. Vrouwen: 1. Marlies Kort (Willemstad) 1,24:52; 2. Amy van den Broek (Breda) 1.32,11; 3. Leonie Ton (Wis- senkerke) 1:35:58. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Lucien Roelandt Vrouwenpolder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46