e hitec Hoofdklasse nadert voor I Jzendijke Smerdiek verzuimt afstand te nemen over balend Arnemuiden 15 Dan gaan die mannen met een mentale tik naar de kleedkamer ÊNIOY OUR SHOé^ mans en Dave den Boef te vaak buiten beeld. De verliezende coach Erwin de Nijs vindt dat zijn team naar de ei gen mogelijkheden goed heeft ge presteerd. „Zij sprongen beter om met de paar kansen die ze kregen. Jammer dat wij op de cruciale mo menten misten. Gaat die straf schop er in, dan wil ik het nog wel eens zien. Na onze aanslui tingstreffer ging Oostkapelle in eens ook achteruit lopen en was het paniek in de tent." Jaimy van Bloppoel laat iets ver derop in alle rust een moeizaam seizoen de revue passeren. Te vaak gelijkgespeeld tegen de zwak ste ploegen, zelf geruime tijd uitgeschakeld met een hernia, in de beslissende fase van het seizoen een handvol spelers niet beschikbaar en toch het tweedeklasserschap veilig we ten te stellen. „We hadden het gewoon niet zo ver moeten la ten komen." Niels Hopmans, met zijn 32 jaar de oudste speler bij Tholen se Boys, verbijt zijn teleurstel ling. „Bijna waren we binnen een jaar terug in de tweede klasse. Het zou een prachtig sce nario zijn geweest. Maar achter af gezien net te mooi om waar te zijn." De vrouwenploeg van IJzendij ke heeft de eerste wedstrijd tegen Oranje Nassau met 1-0 gewonnen. Zaterdag kan de ploeg van trainer Guust van de Velde in de uitwed strijd in Groningen promotie naar de hoofdklasse bewerkstelligen. De Zeeuws-Vlaamse formatie voetbalde zaterdag voor rust heel goed. Kansen kreeg het genoeg, maar de bal wilde er nog niet in. Na de pauze kwam Oranje Nassau beter in de wedstrijd en waren de ploegen aan elkaar gewaagd. IJzen dijke opende echter meer dan te recht de score. Op aangeven van Carmen Foks kopte de Thea de Blaeij de enige treffer van de mid dag binnen. Die voorsprong kwam niet meer in gevaar. Door de nodige personele problemen bij IJzendij ke keepte speelster Maud Kuijpers de hele wedstrijd en stond Anne Boidin van het tweede elftal in de basis. Guust van de Velde gaf zijn elftal een groot compliment. „Het was een bijzonder goede teamprestatie", zei de trainer. „Ik had liever gezien dat we met een groter verschil hadden gewonnen. Het seizoen duurt te lang, want door werk en vakanties miste ik speelsters. Volgende week is dat niet anders. Maar wij hebben een doel voor ogen. De hoofdklasse is binnen handbereik. Promoveren is geen must, maar zo dicht als we er nu bij zijn, gaan we niet meer komen", vertelde Van de Velde. Wij hebben een doel voor ogen. De hoofdklasse is binnen handbereik De voetbalsters van Smerdiek hebben zaterdag in de strijd om lijfsbehoud in de eerste klasse goe de zaken gedaan. Tweedeklasser Brielle werd met 2-1 verslagen. De Thoolse ploeg kende weinig pro blemen met de Zuid-Hollanders. De return is zaterdag in Sint-Maar tensdijk. Waar de Zeeuwse formatie van Martin Vaissaire in de vorige ron de de nodige moeite kende met Oostkapelle, was het al snel duide lijk wie er nu de baas op het veld was. Smerdiek was beter, maar liet het na om een grotere score neer te zetten. Vooral de snelle Eli sabeth de Witte had het vizier niet op scherp staan. Angelique Hage zorgde voor de openingstref fer. Net voor rust profiteerde Briel le van een slecht moment bij Smerdiek en werd het 1-1. In de tweede helft raakte Bo van Keulen de onderkant van de lat en trof Angelique Hage opnieuw doel. Volgens Wim Scherpenisse van Smerdiek mag zijn ploeg dit nooit meer weggeven. „Als we dit weggeven, zijn we heel slecht be zig. De score had veel hoger uit moeten vallen. Als het vizier wel op scherp had gestaan, dan had Brielle volgende week niet eens meer hoeven komen. Zij speelden vooral de lange bal en dat was voor ons makkelijk te onderschep pen. Brielle was duidelijk een klas se minder dan Oostkapelle. Vol gende week gaan wij het thuis af maken", aldus Scherpenisse. de Arnemuidenaren - een kopbal van Jasper Pruysers op de paal - gooit Wesley Bakker de wedstrijd in het slot. En daarmee ook het seizoen van Arnemuiden. De sporen van zorgen en onge loof, die na de 1-2 op het gezicht van De Jonge verschijnen, maken langzaam plaats voor berusting. De drive uit zijn elftal verdwijnt evengoed na de derde Zuid-Hol landse goal, al schiet Leon van Bel- zen in de slotminuten de 4-2 nog tegen de touwen. Arnemuiden is tot de 3-1 voet ballend niet de mindere geweest, maar de geslepen aanvalsleiders van Den Bommel maken het ver schil. „We wisten dat van te vo ren, maar konden ons gewoon niet tegen die twee wapenen", be kent Marinus Baas, aanvalsleider aan de andere kant van het veld en verantwoordelijk voor de eer ste treffer van de thuisploeg. „Als Arnemuiden zijnde hoor je in de KARAKTERISTIEK derde klasse te promoveren", ver volgt hij. „Daardoor vind ik dit een mislukt seizoen. Het is nu weer een kwestie van uithuilen en opnieuw beginnen." maandag 6 juni 2016 tweedeklasser hummel Oostkapelle-speler Amine El Bekkaoui ziet de bal komen, met een verdediger van Tholense Boys in zijn rug. foto lex de meester Oostkapelle-keeper Karim Ben Sellam Robin Hamelink IJzendijke —trainer Guust van de Velde Robin Hamelink Vierpolders Arnemuiden-Den Bommel 2-4 (1-2). 7. Johnno Bakker 0-1, 31. Marinus Baas 1-1,33. Johnno Bakker 1-2,62. Wesley Bakker 1-3, 82. Patrick Verolme 1-4, 90. Leon van Belzen 2-4. Scheidsrech ter: J. Ngoumout ('s-Gravenpolder). Gele kaart: Danny van de Ketterij, Ronaldo Meijer, Jasper Pruysers, Michel van de Ketterij (allen Arnemuiden) en Leon Breeman (Den Bommel). Aantal toe schouwers: 450. t Arnemuiden: Jeffrey Willems; Silvano de Nooijer, Jannick Schaier, Danny van de Ketterij (67. Maurice Elenbaas), Michel van de Ketterij; Jasper Pruysers, Leon van Belzen, Davy Schroe- vers (73. Jimmy de Nooijer); Ronaldo Meijer (46. Bastiaan Groot- jans), Marinus Baas en Jordy van Koeveringe. De verslagenheid van Arnemuiden in beeld. Silvano de Nooijer (links) en Jasper Pruysers (rechts) verwerken de teleurstelling. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44