Corn Boys houdt het hoofd koel Spitsenbroers vellen vonnis Vogelwaarde moet pas op de plaats maken 14 NACOMPETITIE TWEEDE KLASSE A Gemiste strafschop van Dave den Boef komt Tholense Boys duur te staan in beslissende wedstrijd bij Oostkapelle (2-1-verlies). Na de o-o van vorige week dicht te Vogelwaarde zich gisteren in de uitwedstrijd tegen Dioz nog alle kansen op promotie naar de vier de klasse toe. De ploeg van trainer Mare de Kunder kwam echter van een koude kermis thuis. Dioz won met ï-o en veroordeelde Vogel waarde daarmee tot minimaal nog een seizoen in de vijfde klasse. De wedstrijd was een kopie van die van vorige week. Voor de rust domineerde Dioz, na de hervat ting lag het initiatief bij Vogel waarde. De thuisclub kwam na zo'n twintig minuten op ï-o door een treffer van Ronald van Hooff en was daarna een aantal keren dicht bij de 2-0. „Als we bij de rust met 3-0 hadden voorgestaan, had Vogelwaarde niet mogen mop peren", werd vanuit de bestuurska mer gemeld. Na de hervatting trokken de be zoekers het initiatief langzaam naar zich toe. De druk op het doel van Dioz nam zienderogen toe, maar tot echt grote kansen leidde het overwicht niet. Twintig minu ten voor tijd ontsnapte de ploeg zelf aan de 2-0, toen een snelle te genaanval onreglementair gestopt werd. Simon van Est schoot de strafschop te zacht in. Omdat het 1-0 bleef, nam de spanning met de minuut toe. Vogelwaarde bleek echter niet meer in staat om de ge lijkmaker en daarmee een verlen ging af te dwingen. Alle perikelen rond de samen stelling van de selectie ten spijt blijft Corn Boys 'gewoon' vierde klasser. De Sassenaren dwongen gisteren op eigen veld tegen Koe wacht een 1-1-gelijkspel af en op geteld bij het resultaat van zeven dagen terug (3-2-zege) was dat vol doende voor lijfsbehoud. De vreugde bij Corn Boys stond in schril contrast bij het verdriet van Koewacht, dat vorige week al een geldig doelpunt afgekeurd zag worden en dit keer een strafschop tegenkreeg toen de zege nabij was. De ploeg van trainer Serge Martinu had zich al in het eerste kwartier in een riante uitgangspo sitie gemanoeuvreerd door een doelpunt van Zoë Schelfhout. De middenvelder van Koewacht Hopelijk gaat nu ook een aantal spelers twijfelen scoorde na een fraai uitgespeelde aanval. Daarna ontwikkelde zich een gelijkopgaand duel, waarin Corn Boys weinig kon afdwingen. Kort voor rust leek het zelfs 0-2 te worden, toen Karei Poppe in vrije positie kon inschieten. Zijn inzet werd echter op de lijn gekeerd. Omdat Corn Boys na de hervat ting een aantal wissels moest toe passen en zich steeds moeizamer kon manifesteren, leken de ploe gen af te stevenen op een verle ning. Negen minuten voor tijd was een overtreding op Sebastian de Meijer voldoende voor een strafschop. Koewacht voelde zich opnieuw bestolen, omdat de over treding buiten het zestienmeterge bied ingezet zou zijn maar dat kon De Meijer er niet van weer houden om de 1-1 binnen te schie ten. Hoewel daarna lang doorge speeld werd, konden de bezoekers de kracht niet meer opbrengen om opnieuw op voorsprong te ko men. De 1-1 was voor Corn Boys voldoende om het tweeluik win nend af te sluiten. „We gaan nu kijken of we nog een vierdeklasse- waardig team op de been kunnen brengen", zei voorzitter Ronald de Bruijne na afloop. „Hopelijk gaat er nu ook een aantal spelers twijfe len." et cruciale moment in de nacompe- titiewed- strijd Oostka- pelle-Tholen- se Boys (2-1): de penalty van Dave den Boef op slag van rust. De strafschop is door arbiter Jo-Annes de Bat toegekend na dat Tholenaar Niels Hopmans bij een luchtduel even aan het shirt is vastgepakt. Den Boef, al zeven keer succesvol in de na- competitie, neemt zijn verant woordelijkheid. Ondertussen berekent in het doel van Oost kapelle de erkende penaltykil- ler Karim Ben Sellam zijn kan sen. Den Boef, dat is de links- poot die de hele eerste helft met zijn voorzetten vanaf rechts de verre hoek heeft ge zocht. Ben Sellam neemt aan dat Den Boef dit keer voor de zelfde zekerheid kiest, de veron- KARAKTERISTIEK derstelling klopt en de Walcherse goalie stopt bij een voorsprong van 1-0 de zwak ingeschoten straf schop. Ben Sellam: „Dan gaan die mannen toch met een mentale tik naar de kleedkamer." Het scoreverloop in het beslis sende duel met Tholense Boys ver loopt voor tweedeklasser Oostka pelle bijzonder gunstig. In de ne gende minuut wordt Arjen Patte- nier bij een lage voorzet van Tho mas Hogeweg volledig over het hoofd gezien. Met een strakke schuiver zorgt de overal opduiken de spits op het bijveld van sport park Duinhelm voor de vroege 1-0. Voor de formatie van Jaimy van Bloppoel, die aan een remise genoeg heeft voor behoud, een pri ma uitgangspositie. De thuisclub ontsnapt kort na de openingstreffer nog wel bij een open schietkans voor Dani Gladdi- nes. Verder laat Oostkapelle het niet komen, hoewel de penalty voor de bezoekers het kantelmo ment zou kunnen zijn. In de 54e minuut maakt Wouter Verduijn uit een scrimmage de 2-0 en is de partij in feite beslist. Van Blop poel is er nog niet gerust op, ke- net hij later. „We waren fysiek sterker, een beetje slimmer en we sloegen toe op de juiste momen ten. Na hun aansluitingstreffer werd het toch nog spannend." Slotoffensief Tien minuten voor het einde kopt invaller Michael Schot de 2-1 binnen. Voor de Tholenaren en hun in groten getale meegereisde aanhang het sein om er nog een keer de schouders onder te zetten. Grote kansen levert het slotoffen sief voor het naar promotie hunke rende Tholense Boys niet op. Daar voor is het spel de hele wedstrijd al te onsamenhangend en blijven de bepalende aanvallers Niels Hop- Een lege tribune met neerge daalde geel-rode doeken, plastic bierglazen en lege pakjes sigaret ten. Vlak daarvoor bevindt zich een grote ton, gevuld met vuur- werkafVal. De vuurwerkwalmen komen er nog vanaf. Een aanzien lijke kans dat er ook nog onge bruikt knal- en sierwerk tussen ligt. Aan de andere kant van het sportpark op Arnemuiden, nabij de kantine, hossende spelers en aanhangers van voetbalclub Den Bommel. Inclusief de spitsen broers Wesley en Johnno Bakker, die zaterdag als wel vaker dit jaar het vonnis over hun tegenstan der velden. Sterk, behendig en snel als ze zijn, scoorden ze dit seizoen gezamenlijk al meer dan veertig keer. Volgens een trotste opa („Weet u dat dat mijn klein zoons zijn?") zouden meerdere ploegen in de hogere regionen van het amateurvoetbal interesse hebben getoond in de twee. Maar die peinzen er niet over de trots van Den Bommel te verlaten. Arnemuiden-trainer Carlos de Jonge staat een meter of twintig van de uitbundig feestvierende Den Bommel-aanhangers af. Hij kijkt er naar en sipt dan: „Het had zo mooi kunnen zijn." De af zwaaiende coach had zijn laatste duel voor de Walchenaren onge twijfeld aangenamer voorgesteld. „De kansen die we hadden, had den we enthousiaster af moeten maken. Dan denk ik dat wij daar gestaan hadden." De dodelijke efficiëntie van Den Bommel, op precies de juis te momenten, doet de oefenmees- ter en zijn spelers de das om. Een schot uit de draai (Den Bommel), een schuiver in de linkerhoek (Ar nemuiden) en een feilloze knal in de bovenhoek (Den Bommel) brengen een 1-2-ruststand op het scorebord. Direct na de pauze dringt Arne muiden aan en krijgt het kans op kans. Het ruikt de gelijkmaker en droomt van de broodnodige der de goal, want alleen bij winst pro moveert 'Erremuu' naar de twee de klasse. Luttele minuten na de vermoedelijk grootste kans van maandag 6 juni 2016 Eddy van der Hooft Zegge Een speler van Koewacht kopt op het doel van Corn Boys. De keeper zal redding brengen, foto peter nicolai Eddy van der Hooft Sas van Gent —Corn Boys-voorzitter Ronald de Bruijne Oostkapelle blijft Ben van den Aarssen Oostkapelle k Oostkapelle-Tholense Boys 2-1 (1-0) 9. Arjen Pattenier 1-0, 54. Wouter Verduijn 2-0, 80. Michael Schot 2-1. Arbiter: J. de Bat. Aantal toeschouwers: 350. Oostkapelle: Karim Ben Sellam; Jaimie Marijs (46. Rick Mal- jaars), Rick Pattenier, Huib Bimmel, Thijs Verduijn; Sander de Kam, Thomas Hogeweg, Ralph Namrit, Arjen Pattenier; Ami ne El Bekkaoui (46. Harold Vermeulen), Wouter Verduijn (85. Maarten van Maldegem). Tholense Boys: David Niepce; Lennard Marsman, Auke Bo venberg, Marien Hopmans, Sam Nieuwkoop; Hans-Willem Hopmans (75. Roel de Nijs), Mathijs van Stee (Youri Boudou), Raymond ten Voorden (60. Michael Schot); Dave den Boef, Niels Hopmans, Dani Gladdines. Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43