12 Walcherse ploeg wint eerste duel in finale nacompetitie van EDO. Wedstrijd in Haarlem eindigt in 0-2, zondag is de return. NACOMPETITIE HOOFDKLASSE Kerkhove verliest finale Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren met haar club Zandvoot de nationale titel moeten afstaan aan Leimonias uit Den Haag. In de finale verloor het team van de Zierikzeese speelster met 4-2. Kerkhove ver loor het openingsduel van de Roemeense Mihaela Buzarnescu in straight sets: 6-4 en 6-1. In de halve finale op zaterdag was Kerk hove nog te sterk voor Arantxa Rus met 6-4 en 7-5. Op de slotdag van de reguliere com petitie had ze nog van haar verloren. De Pagter Dauphiné MOTORCROSS Van de Ven wint GP Motorcrossster Nancy van de Ven uit Vlis singen heeft Livia Lancelot op haar thuis- baan verslagen. De Zeeuwse won zaterdag in het Franse Saint Jean D'Angely de eerste manche, waarin ze van start tot finish leid de. Een dag later werd ze tweede in de twee de manche; drie rondes voor het einde pas seerde Lancelot haar. De totaalzege was ech ter voor Van de Ven, die Lancelot in de WK-stand tot op zeven punten is genaderd. Er zijn nog drie Grands Prix te rijden. „Ik wilde er alles aan doen haar op haar thuis- baan te verslaan, want dat is superzwaar om te verwerken. Ik reed zoals ik train en nor maal lukt dat niet. Nu wel." Rijk stunt tegen Boomstra Internationaal grootmeester Roel Boomstra gaf 29 dammers zaterdag in Breskens dam- les. Tijdens een simultaan, in het kader van het tweede Kustdamtoernooi (gewonnen door Daaf Kasse), trakteerde de voormalige Nederlands en Europees kampioen met ij- zersterk en secuur spel 28 van de 29 deelne mers op een nederlaag. Slechts één Zeeuw se dammer slaagde er in strandpaviljoen het Halve Maentje in de Groninger op een ge lijkspel te houden: Kees Rijk uit Lewedorp. Hij bleef de hele partij op de been en toen Boomstra (rechts op de foto) zijn remise- voorstel accepteerde, ging er een luid ap plaus op in de speelzaal. Hoe groot is de kans dat VC Vlissingen ook volgend seizoen in de hoofdklasse speelt? Die vraag bleef na de 2-0-zege van de Wal cherse ploeg in de eerste van de twee duels met het Haarlemse EDO onbeantwoord. Maar ieder een was ervan overtuigd dat het wel heel gek moet lopen wil dat niet het geval zijn. Voor EDO was het na drie gelij ke spelen en een zege in de na- competitie de eerste nederlaag in vijf duels. Vlissingen kwam voor de vijfde keer op rij tot winst. Met een doelsaldo van dertien doel punten voor en slechts drie tegen piekt de Walcherse ploeg op het juiste moment en blaakt de ploeg van het zelfvertrouwen. „We hadden in de rust het ge voel dat er meer in zat dan een ge lijkspel en hebben na de 1-0 conti nu kansen gecreëerd", zei Khalid El Hattach, die met afstand de bes te man op het veld was. „We had den voor mijn gevoel ook vijf keer kunnen scoren, maar we maakten te vaak verkeerde keuzes. Nee, het is nog geen kat in het bakje. Ze misten drie geblesseerde spelers. Wie weet zijn die er in Vlissingen wel weer bij. We moeten thuis wel gewoon spelen om te win nen." Perry Bierkens, die centraal ach terin kopsterk tegen de fysiek ster ke Noord-Hollandse spitsen veel aanvallen onschadelijk maakte, sprak van een mooie uitgangsposi tie. „We hebben een goede wed strijd gespeeld en heel weinig weg gegeven. Hun 'tien' kwam vaak door, maar dat is een kwestie van elkaar coachen en overgeven. We mogen dit niet meer weg ge ven." De thuisploeg begon sterk aan de eerste confrontatie tussen beide hoofdklassers. De veel pad afleggende Haarlemse voorwaart- sen zetten vroeg druk en probeer den daarmee in een vroeg sta dium de Zeeuwse opbouw te ver storen. Vlissingen voetbalde zich echter goed onder die druk uit. El Hattach: „We wilden ze laten uit razen en hielden onze ballijn naar mij of de spitsen open. Onze balle tjes eroverheen waren vandaag goed." In evenwicht Het leidde tot een eerste helft, waarin beide ploegen elkaar in evenwicht hielden. De Vlissingse defensie gaf nauwelijks kansen weg. Achraf Akhamrane kreeg voor EDO een beste kans, maar mikte ongehinderd voorlangs. Een inzet van Josimar Pattinama, na knap voorbereidend werk van El Hattach, werd door de Noord- Hollandse keeper tot hoekschop verwerkt. Na de hervatting nam Vlissin gen in het openingskwartier het initiatief. Onder aanvoering van de uitblinkende El Hattach werd EDO in het eerste kwartier terug gedrongen. Het resulteerde in een lastig schot van de middenvelder (hoekschop) en een voorzet van Pattinama, waarop de Vlissingse vormgever een teenlengte tekort kwam aan de tweede paal. Daarna golfde het spel enige tijd op en neer, totdat Vlissingen na de drinkpauze aanzette voor een slot- offensief. Het leidde tot veel dreiging, di verse mogelijkheden en twee tref fers. Vanaf de bank van EDO werd voortdurend gevraagd om korter te dekken, maar dat was aan een ploeg die op zijn tandvlees liep niet besteed. Ruud Pennings, die zaterdag met JVOZ Bi ten koste van Geldrop al de bekerfinale won, zei: „We hebben geen kaar ten die gevolgen hebben opgelo pen en zijn fysiek overeind geble- maandag 6 juni 2016 Vlissingen zet TENNIS Judoka Sam van 't Westende uit Vlissin gen is zaterdag vijfde geworden bij de Eu ropean Open in Madrid. In de klasse -73 ki lo haalde hij moeiteloos de halve finales. Daarin verloor hij op ippon. Hij delfde ook het onderspit in de strijd om het brons. Op Jeanine Nieuwenhuis stond geen maat op het CDI in Roosendaal. De amazo ne uit Serooskerke won in de landenproef, in de individuele proef voor young riders en ook gisteren won ze met TC Athene in de kür op muziek (75,065 procent). Indy Godschalk (U15, -40kg) won voor het vijfde jaar op rij een internationaal toer nooi in Venray. Haar Geelhoed-clubgenote Marinke Rentmeester won ook (U12, -32kg), terwijl Pepijn van Lomwei derde werd (U12, -27kg). Robin de Pagter (foto) speelt vol gend voetbalsei zoen bij Zeelan- dia Middelburg. De aanvaller komt over van Terneuzen, waar voor hij dt sei zoen veertien keerde scoorde. Ook middenvel der Mahboeb Ra- himi gaat naar Zeelandia Mid delburg. Hij komt over van buur man Dauwendae- le. Genaro Eiken hout heeft beslo ten te blijven bij Zeelandia Mid delburg, dat in de tweede klas se zondag uit komt. Wielrenner Mar co Minnaard moest gisteren ruim twee minu ten prijsgeven op winnaar Al berto Contador in de proloog van de Dauphiné Libéré. De uit Wemeldin- ge afkomstige renner van de Wanty - Groupe Gobert werd tot zijn teleurstelling slechts 125e in de 4 kilometer lange klimtijdrit. De Franse ritten koers duurt tot en met volgende week zondag. Scheidsrechter Bart Wattel (tweede van rechts) en zijn assistenten verlaten onder begeleiding van de politie het veld in Dordrecht, foto jeroen de bruin DAMMEN Peter van Kouteren Haarlem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41