wr frisse wind flink waaien 11 Novak Djokovic is na zijn zege op Roland Garros de achtste tennisser die alle vier de Grand Slams heeft gewonnen. Schippers kan wederom niet winnen in Diamond League et zijn racket tekende Novak Djokovic een groot hart op het gra vel van Roland Garros. Hij ging precies in het midden op zijn rug liggen. Met per missie kopieerde hij drievoudig win naar Gustavo Kuerten. Eindelijk werd ook zijn liefde voor Parijs beant woord. Na twaalf pogingen kon hij het enige nog ontbrekende Grand Slam bijschrijven. Happend naar adem en zoekend naar balans waggelde Djokovic even over de baan na het championship point. Verlost van de last op zijn schou ders. En van het laatste witte vlekje op zijn cv. „Dit is het grootste mo ment uit mijn loopbaan", zei Djoko vic, die toch al het nodige heeft ge wonnen. Andy Murray bood in de fi nale één set tegenstand. Toen Djoko vic de spanning van zich af liet glij den, was er geen houden aan voor de Schot: 3-6, 6-1, 6-2, 6-4. Met het ontbreken van Roger Fede- rer en het vroegtijdig uitvallen van ne genvoudig winnaar Rafael Nadal was dit ook het jaar van de waarheid voor de Serviër. Was het weer niet gelukt, dan had zich een trauma kunnen ont- CAREER SLAM wikkelen, ook al is hij pas 29 jaar. Net zo oud als André Agassi, toen die in 1999 het toernooi won en de Ca reer Grand Slam voltooide, als eerste speler in 35 jaar tijd. Björn Borg, Jim my Connors, John McEnroe, Ivan Lendl, Boris Becker, Pete Sampras. Al lemaal slaagden ze er niet in de Ca reer Slam af te vinken. Lendl was ang stig op het gladde gras van Wimble don. Borg won elf Grand Slams, niet één buiten Europa. 'Boom Boom Becker' wist in zijn lange carrière niet één graveltoernooi te winnen. Hij klapte gistermiddag de handen stuk voor zijn pupil Djokovic, die na Roger Federer (2009) en Rafael Nadal (2010) de derde speler is in zeven jaar tijd die het wél lukt. Investering Is het makkelijker geworden of zijn de tennissers van nu beter en allrounder? Murray had een paar jaar geleden nooit gedacht ooit een rol van beteke nis te kunnen spelen op gravel. Maar investeren in zijn voetenwerk en ver dediging betaalde zich uit. Tegelijkertijd is er het nodige veran derd deze eeuw. Sampras won met zijn sublieme serve-and-volley-spel in 2000 voor de zevende keer Wimble don. Twee jaar later ging in de finale tussen Lleyton Hewit en David Nal- bandian niet één keer een speler na de service naar het net. Aanpassingen aan het gras maakten de banen op Wimbledon trager en de verschillen tussen het snelste en het langzaamste Grand Slam dus kleiner. Met aanpas singen aan het gewicht van het racket en de spanning op de snaren kunnen de spelers bovendien beter inspelen op de verschillende baansoorten en omstandigheden dan de mannen van het houten frame. Buiten dat vormen Federer, Nadal, Djokovic en Murray een gouden lich ting. De vier willen niet voor elkaar onderdoen en verzetten met hun enor me teams bergen werk om maar niet te hoeven lossen uit de kopgroep. Met succes. Al is er maar één de baas op dit moment. Djokovic maakte giste ren ook de 'Nole-slam' rond. Hij is nu regerend titelhouder in Parijs, Lon den, New York en Melbourne. En zijn honger naar records zal nog lang niet zijn gestild. Dafne Schippers heeft gisteren op de 100 meter in Birmingham naast de zege gegrepen. Na een matige start kwam ze uit op 11,09 seconden, iets achter de Amerikaanse English Gardner (11,02). Zo resulteerde na Doha en Eugene ook haar derde Dia mond League-wedstrijd van het seizoen in een tweede plaats. „Ik voel me lichamelijk prima en kan veel harder dan dit", zei Schippers, die zo onder hand toch wel weer eens met de bloemen wil zwaaien in de Diamond League. Maar na een jaar fulltime sprinten beseft de 23-jarige Utrechtse inmiddels ook dat ze in het drukke wed- strijdprogramma niet altijd in de snelste tijd naar de overwin ning kan lopen. Schippers, die in de series tot 11,23 seconden kwam, loopt donderdag in Oslo de 200 meter. Bij de mannen werd Churandy Martina in Birmingham vierde op de 200 meter in 20,43. Op de 100 meter volgde er een diskwa lificatie na zijn valse start. De winst ging naar de 40-jarige Kim Collins (10,11). MOTORCROSS Herlings slaat toe met inhaalraces Titarsolej vijfde bij EK Lammertink boekt zege Amsterdam pakt EK-titel BEACHVOLLEYBAL den geïnspireerd. „Lange tijd waren het dezelfde speelsters die de Grand Slams domineerden. Zoals Serena. Nu weet de rest dat het mogelijk is om van haar te winnen. Er waait een nieuwe, frisse wind." Een van de eerste felicita ties voor Muguruza kwam van Rafael Nadal, met wie ze - als hij op tijd hersteld is van zijn polsblessure - op de Spelen in Rio het ge mengd dubbel gaat spelen. „Ik moest meteen aan hem denken na de laatste bal. Hoe kan hij dit toernooi in hemelsnaam negen keer hebben gewonnen?" slotakkoord: 7-5, 6-4. Muguruza, die vorig jaar de Wïmbledon-fi- nale nog van Williams verloor, zei dat de re cente zeges van Ange- lique Kerber op de Australian Open en Flavia Pennetta bij de US Open, haar had- maandag 6 juni 2016 - 4 Rik Spekenbrink Rotterdam/Parijs Sinds de invoering van het open karakter van de Grand Slam-toernooien in 1968 (ervoor waren profs niet welkom) is Novak Djokovic pas de vijfde speler met een zogenaamde career slam. 1. Rod Laver (Australië), 1969. Tevens 'echt' Grand Slam, alle vier in één kalenderjaar. 2. André Agassi (Verenigde Staten), 1999. 3. Roger Federer (Zwitser land), 2009. 4. Rafael Nadal (Spanje), 2010. 5. Novak Djokovic (Servië), 2016. ATLETIEK Alexander Brouwer (foto) en Robert Meeuwsen zijn bij de EK beachvolleybal in Biel vierde geworden. De wereldkampioenen van 2013 hadden in de kwartfinales hun landgenoten Reinder Nummerdor en Christiaan Varenhorst verslagen, fotocev Met wederom zeges in beide manches heeft motorcrosser Jef frey Herlings de Grand Prix van Frankrijk gewonnen in de MX2- klasse. Het betekende zijn 10de GP-zege dit seizoen en de 57ste uit zijn loopbaan. Herlings moest twee keer in de achtervolging. In de eerste manche pakte hij de lei ding een paar ronden voor het einde, om ruim voor de Fransman Benoit Paturel te finishen. Ook in de tweede race verloor de Bra bander enkele posities bij de start. Na een inhaalrace liet hij de Brit Max Anstie net achter zich. Bo Bendsneyder heeft bij de Grote Prijs van Catalonië vijf WK-punten verdiend. De 17-jarige Nederlandse motor coureur eindigde in de Moto3- klasse op de elfde plaats. TURNEN De Nederlandse turn ster Mara Titarsolej is gisteren bij de Eu ropese kampioen schappen in Bern op de vijfde plaats geëin digd op het onder deel vloer. De tiener kwam tot een score van 13,933 punten. Ze had zich donder dag bij de kwalifica ties ook als vijfde voor de eindstrijd ge plaatst, met een sco re van 14,166 punten. De titel op vloer ging naar de Zwitserse Giulia Steingruber. WIELRENNEN Maurits Lammertink heeft het grootste succes uit zijn wieler- loopbaan geboekt door de Ronde van Luxemburg op zijn naam te schrijven. De renner van Room pot pakte vrijdag de leiderstrui en stond die niet meer af. HONKBAL De honkballers van L&D Amsterdam zijn zaterdag voor het eerst in de clubhis torie Europees kam pioen geworden. Ze versloegen in een bloedstollende eind strijd Rimini met 5-4, natiën innings. Am sterdam had in de halve finales ook al Neptunus geklopt. De titelverdediger uit Rotterdam verloor vervolgens ook de strijd om de vierde plaats van Bologna (6-7).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40