Brazilië komt goed weg met gelijkspel 8 EK-nieuws kort Het groepje Nederlandse journalis ten keek even vreemd op, vier jaar ge leden tijdens het Europees kam pioenschap in Polen. Terwijl de man nen rustig een vorkje prikten in een restaurant in Krakau, zaten ze tot hun stomme verbazing opeens naast Andrea Pirlo. Net als twee Italiaanse ploeggenoten had hij een enorme pul bier voor zich had staan. Van eni ge opwinding was verder geen spra ke. Geen paparazzi in de buurt, geen tifosi, geen extra bewaking. Pirlo dronk zijn biertje zoals hij altijd heeft gevoetbald. Rustig en beheerst was hij de baas over de situatie en de omgeving. Proost Andrea. Anderhalve week later stond Pirlo 'gewoon' in de finale met Italië, een eindstrijd die de 'Squadra Azzurri' overigens kansloos zou verliezen van Spanje (4-0). Een herhaling van die prestatie zit er voor Pirlo niet meer in. Na veertien jaar zijn vaderland te hebben gediend, zit zijn interland loopbaan er op. Tot verdriet van de liefhebbers vindt bondscoach Anto nio Conté de 37-jarige 'II Maestro' niet meer goed genoeg voor een gro te eindronde. Garanties Het afhaken van de geblesseerde middenvelders Marco Verratti en Ric- cardo Montolivio wakkerde bij de fans nog heel even de hoop aan dat Conté zou bezwijken voor de wens van velen, maar het kwam zelfs niet tot een bescheiden flirt. „We hebben hem meerdere keren bekeken in Amerika", zei de baas, om daar ver volgens aan toe te voegen dat 'andere spelers hem meer garanties geven'. Met de beslissing van Conté is er een eind gekomen aan een majestu eus tijdperk. Of moeten we een heus koninkrijk zeggen? In Italië waren ze er al een beetje aan gewend geraakt, omdat Pirlo al sinds september 2015 niet meer was opgeroepen voor de nationale ploeg. Maar de grote voet balwereld zal het gemis nu pas gaan voelen. Italië zonder Andrea Pirlo... je wilt er na 116 optredens eigenlijk niet aan, maar het is de bittere reali teit. Italië is Italië niet meer. Kijk straks eens naar de grote, ster ke, dynamische atleten die het mid denveld gaan regeren. De Paul Pog- Het tragische lot van het onwillige lichaam blijft Andrea Pirlo in elk geval bespaard ba's van deze wereld, zeg maar. Kerels van 20 met torso's van staal. Te midden van die krachtpatsers had een jonge Pir lo ons nog kunnen verleiden met de puurheid van de rasvoetballer, die de kracht van de spierballen niet nodig heeft om de regie te pakken. Maar hoe lang we het moment ook hebben willen uitstellen, ook het voet balleven van de man die nooit moe lijkt te worden, blijkt eindig te zijn. 37 jaar is hij inmiddels, de speler van New York FC. Dat laatste zegt ook iets. Lang zaam maar zeker zijn we hem kwijtge raakt, de wereldkampioen van 2006. Waardigheid Misschien is het ook wel goed zo, en moeten we hem zo'n slopend EK niet meer aan doen. Te vaak hebben we grootse sporters zien spartelen op het einde van hun carrière, omdat ze maar niet wilden toegeven aan het onvermij delijke. Dat tragische lot van het onwil lige lichaam blijft Pirlo in elk geval be spaard. De speler reageerde kalm en be schaafd op de afwijzing van de bonds coach. Niks geen stampij, niks geen ge doe, niks geen boosheid. Pirlo, die al tijd weg is gebleven van schandalen, ac cepteerde het nee met de waardigheid waarmee hij altijd de bal behandelde. Thuis, vanaf de bank, wordt hij sup porter, zei hij. Hij zal er een biertje bij drinken. En proosten op Italia. Forza! De voetbalgrootmacht moest in de eerste groepswedstrijd tegen Ecuador in de Rose Bowl in Los Angeles genoegen nemen met 0-0. En de ploeg van bondscoach Carlos Dunga kwam daarmee zelfs nog goed weg ook. Een eigen doelpunt van de Bra ziliaanse doelman Alisson werd in de 66ste minuut ten onrechte afge keurd. De keeper werkte de bal uit een pass van Miller Bolanos in eigen doel. De grensrechter dacht echter dat de bal bij de voorzet de achterlijn had gepasseerd en op zijn signaal annuleerde de arbiter de zuivere treffer. Namens Brazilië misten Philip pe Coutinho en invaller Lucas Moura de grootste kansen. De ploeg van Dunga toonde tegen Ecuador echter nog weinig kwali teit en creativiteit. Sterspeler Ney- mar ontbreekt tijdens de Copa América in de Braziliaanse selec tie. De aanvaller van Barcelona moet in augustus zijn land voor ei gen publiek bij Rio 2016 naar olympisch goud leiden. In de andere groepswedstrijd won Peru in Seattle met 1-0 van Haiti. Paolo Guerrero scoorde na ruim een uur met een fraaie kop bal. Voor de 32-jarige spits was het zijn 27ste treffer als international. Hij loste daarmee Teófilo Cubillas (26 doelpunten) af als topscorer al ler tijden van Peru. In groep A bleven Costa Rica en Paraguay in Florida steken op een doelpuntloos gelijkspel. EURD2016 Mannschaft sprankelt niet Zuid-Korea deelt tikje uit Schotland voor rust verslagen maandag 6 juni 2016 Wennen is niet het goede woord. Het gemis van Andrea Pirlo bij Italië laat zich misschien nog wel het best verpakken in weemoed. Heim wee naar een speler die je in het hui dige krachtenveld nog maar zelden ziet. Leon ten Voorde Rotterdam Brazilië is teleurstellend begon nen aan de Copa América, het kampioenschap van Zuid-Ameri- ka, dat dit jaar ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan in de Verenigde Staten wordt gehou den. ANP Los Angeles FRANCE DUITSLAND Duitsland heeft de voorbe reiding op het EK afgeslo ten met een oefenzege op Hongarije (2-0). De wereld kampioen dankte dat resul taat aan een eigen doelpunt van Adam Lang en een tref fer van Thomas Müller. De 'Mannschaft' wist het pu bliek in Gelsenkirchen nau welijks te vermaken, na de verrassende nederlaag van vorige week tegen Slowakij- ke (1-3), toen enkele dragen de spelers ontbraken. Het elftal van Joachim Löw speelde in een laag tempo tegen de zwakke Hongaren die ook naar het EK gaan. TSJECHIË Tsjechië heeft de laatste test voor het EK verloren. De ploeg van bondscoach Pavel Vrba, die in de kwalifi catiereeks het Nederlands elftal twee keer versloeg, moest in Praag verrassend buigen voor Zuid-Korea: 1-2. Oud-Ajacied Suk Hyun-jun maakte het win nende doelpunt voor de Ko- reanen, die vier dagen eer der nog waren wegge speeld door Spanje (6-1). Tsjechië opent het EK op 13 juni tegen de Spaanse ti telverdediger. FRANKRIJK Frankrijk begint vrijdag met een goed gevoel aan het EK in eigen land. Het elftal van bondscoach Didier De- schamps boekte een over tuigende zege op Schot land (3-0). Olivier Giroud (fo to) scoorde tweemaal. Lau rent Koscielny tekende nog voor rust voor de derde tref fer. Frankrijk won maandag al een oefenduel met Kame roen (3-2). Frankrijk opent het EK in eigen land vrijdag om 21.00 uur met een wed strijd tegen Roemenië. Alba nië en Zwitserland zitten ook in de poule. FOTO AFP misschien maar Een EK zonder Pirlo, het is beter zo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37