Blanchard noemde zich als amateur 'Ali' 'Niemand van de Vietcong heeft me ooit neger genoemd' 5 2012 AMSTERDAM Muhammad Ali was voor vele boksers een groot voorbeeld. Zo ook voor Alex Blanchard, de latere Europees kampioen halfzwaargewicht. Als amateur noemde hij zich zelfs Ali Blanchard en pro beerde hij diens shujfle te imiteren. De nu 58-jarige Amsterdammer aanbad als kind de echte Ali, die voor hem de re den was dat hij ging boksen. „Ali was niet alleen een geweldige bokser, maar ook een multi-getalenteerde persoonlijkheid, die zich kon aanpassen aan de stijl van iedere tegenstander." Blanchard ontmoette Ali twee keer, in een boksschool in Miami en bij een partij van zichzelf in Dortmund tegen Manfred Jassmann. Bij die laatste gelegenheid kwam Ali voor de partij de ring in en kuste de handschoenen van Blanchard. De Nederlan der won daarna voor de ogen van de boks- grootheid al na vier ronden de wedstrijd. Eerder liet Blanchard Ali al eens weten dat hij hem als kind een brief had gestuurd. Blanchard, op zijn website: „Ik schreef dat ik net als hij een stonegoat was. Een steen bok. Maar het Engelse woord daarvoor is capricorn. Ali zei: 'Geen wonder dat ik nooit antwoord heb gegeven, als je me een stone goat noemt'." CITATEN VAN MUHAMMAD ALI maandag 6 juni 2016 11 december Een nederlaag op punten tegen Tre vor Berbick bete kent echt het einde van zijn loopbaan. Diagnose: ziekte van Par kinson. 22 juli Steekt bij de Olympische Spelen van Atlanta de vlam aan. Wordt uit geroepen tot Sport man van de eeuw. 27 juli Draagt bij de ope ningsceremonie van de Spelen van Lon den de olympische vlag in het stadion. 3 juni Ali overlijdt en laat 7 dochters en 2 zonen achter. verwacht je niet Ali in al zijn verwoestende glorie in het wereldtitelgevecht tegen de Brit Brian Londen in 1966. fotovi images Ali Blanchard foto maro driessen „Ali heeft een linker, Ali heeft een rechter. En als je op de vloer ligt en de ref telt tot tien, dan kan je het beste maar bidden dat je me nooit meer ontmoet." „Niemand van de Vietcong heeft me ooit neger genoemd." „Ik haatte elk moment van de training. Maar ik gaf nooit op. Je moet kunnen lijden om te kun nen leven als een kampioen." „Joe Frazier is zo lelijk, als hij huilt, vluchten zijn tranen weg via zijn achterhoofd." „Mocht je er ooit van dromen mij te verslaan, dan kun je beter wak ker worden en je excuses aanbie den." „Witte mensen willen helemaal niet dat hun slaven vrijkomen, dat is het punt." „Het zou mooi zijn als de mensen van elkaar zouden houden zoals ze van mij hielden. De wereld zou er dan veel beter uit zien." „Het is moeilijk bescheiden te blij ven als je zo groot bent als ik." Ik zag George Foreman boksen met zijn schaduw. En de scha duw won." „Ik ben de meest geliefde en her kende persoon ooit op de wereld, want Moses en Jezus kende des tijds niet iedereen." „Joe Frazier is de grootste bok ser aller tijden. Na mij." „Ik hoop dat de mensen kunnen be grijpen dat de islam staat voor vre de." „Ik ben zo snel, ik deed vannacht het licht uit en nog voor het don ker werd, lag ik al in bed."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34