25 °C Vlissingen zet grote stap ftl Beuk in rug arbiter Flinke prijsverhogingen Een WA-verzekering kost bijna 20 procent meer dan een halfjaar terug. Verzekeraars spreken van een inhaalslag na jaren van stunten. De automarkt lijdt al jaren verlies. In 2010 was er een tekort van 100 miljoen euro Ontdek Noord- Midden-Amerika! Walcheren Mogelijk volgend seizoen nog steeds hoofdklasser sPoni4 De jaarpremie voor een gemiddel de WA-verzekering kostte in mei 545 euro. In december, nog geen halfjaar eerder, was dat 456 euro: een verschil van 19 procent. De cij fers zijn afkomstig van vergelij kingssite Independer. Volgens Inde- pender hebben nog niet alle verze keraars de premies verhoogd, maar de verwachting is dat dat wel ge beurt. Voor varianten waarbij ook scha de aan het eigen voertuig is meever zekerd, zijn de verschillen iets klei ner, maar nog steeds fors. Gere kend over alle verzekeringstypes zijn de premies sinds december 2015 met 13 procent gestegen. Volgens Ruud Martens, directeur van de vergelijkingssite, grijpen de aanbieders te snel naar premiever hogingen. „Wij zien meerdere op lossingen. Verzekeraars zouden kunnen kijken hoe ze hun kosten verder kunnen verlagen." Een woordvoerder van het Ver bond van Verzekeraars bevestigt dat er sprake is van een opwaartse trend in de premies. Hij beaamt dat 20 procent in een halfjaar 'best wel veel' is, maar stelt dat er sprake is van een inhaalslag. „De automarkt lijdt al jaren verlies. In 2010 was er een tekort van 100 miljoen euro. In 2014 was dat al meer dan 400 mil joen. Dat is niet houdbaar." Oor zaak van die rode cijfers is volgens het verbond de hevige concurren tie. „Er zijn heel veel verzekeraars, meer dan elders in Europa. Om marktaandeel te winnen zijn verze keraars de afgelopen jaren gezakt met hun premie." Toezichthouder De Nederland- sche Bank (DNB) sprak eerder dit jaar al zijn zorgen uit over deze race to the bottom. DNB noemde de si tuatie 'ongewenst', en kondigde aan met de individuele verzeke raars in gesprek te gaan. Getuige de premiestijgingen is daar gehoor aan gegeven. Voor jongeren (van 18 tot 24 jaar) zijn de premieverhogingen zelfs nog wat sterker dan voor de rest. Zij betalen 23 procent meer voor een WA-verzekering en 20 procent meer over de hele linie. Een tweede oorzaak voor de pre miestijging is het feit dat de schade- kosten van verzekeraars niet meebe wegen met de daling van het aantal verkeersongevallen. Dat komt door dat het schadebedrag per melding stijgt. „Een paar jaar geleden was dat 1.300 euro, nu 1.900 euro", zegt de woordvoerder van het Verbond van Verzekeraars. „Vroeger bestond de schade uit een stuk blik, nu zit ten daar ook allerlei sensoren in." SEROOSKERKE Scheids rechter Bart Wattel uit Serooskerke is zaterdag tij dens een voetbalwedstrijd slachtoffer geworden van mishandeling. De nacompe- titiewedstrijd Amstelwijck en Heukelum die hij floot, ontaardde in een massale vechtpartij. Wattel kreeg een fikse beuk in zijn rug van een speler. Sport 13 Kras.nl/amerika-actieweek 0r bei 0900-9097 70 cPg Nieuwsmedia 7 11688 5 5 5 5 30 De wereld is Kras Polis auto fors duurder Sander van Mersbergen Hilversum Noord- Midden-Amerika Actieweek: nü extra korting op alle rondreizen en elke dag 1 extra voordelige DagDeal. Onze DagDeal van maandag 6 juni: Swingend Cuba - 14 dagen nü v.a. 1599 Prijzen zijn o.b.v. 2 pers. excl res.kosten en Calamiteitenfonds. Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden maandag 6 juni 2016 De PZC is onderdeel van Zomers warm pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 131 13 juni! Toft I JV éxtra korting per persoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1