0 ZEELAND 17 Vestrock in Hulst swingde drie dagen lang als vanouds. Tot zondagnamiddag. Vanwege mogelijk noodweer legde de organisatie de kinderdag Vestrock Junior een uur stil. Het gros van de bezoekers ging daarop naar huis. Geniet na! m Publiekstrekker K3 luk te het nog met liedjes over regenbogen en re gendansjes de nattig heid te verdrijven. Maar tijdens het optreden van B-brave kwam het alsnog met bak ken uit de hemel. De organisatie nam, ook met de nare gebeurtenis sen afgelopen weekend op Rock Am Ring in Duitsland in het ach terhoofd, geen enkel risico. Om 19.00 uur werd het programma met onder andere Lil' Kleine her vat, maar veel bezoekers waren toen al naar huis. Het was een smet op een verder prima editie. Een van de hoogte punten was zonder twijfel het op treden van de veelbesproken Typ hoon. „Natuurlijk zijn er verschil len, maar laten we die vieren in plaats van bekritiseren", riep hij. Hij refereerde daarmee aan alle commotie die oplaaide nadat hij vorige week was staande gehou den, omdat zijn profiel (jonge, donkere jongen) niet helemaal spoorde met zijn dure auto. Maar zijn woorden gingen zeker ook op voor het karakter van het festival. De opzet was met één hoofdpodium in plaats van twee anders dan voorgaande jaren. En de 'stille' koptelefoontent moest wijken voor een veel grotere tent voor dance en hiphopmuziek, waar je door de beukende beats soms zowat letterlijk omver werd geblazen. Vestrock blijft innove ren en proberen, want verslapping kan funest zijn voor een festival. Hulde dus voor die durf, ook al klonk er wat kritiek dat de optre dens op het hoofdpodium en in de tent elkaar wel heel snel opvolg den. Bezoekers (vrijdag 7000, za- terdag ongeveer 9000) hadden daardoor amper tijd om van po dium te wisselen. Een schot in de roos was het houten kapelletje, pal bij de in gang. Het 'kerkje' leende zich uit stekend voor de meest uiteenlo pende stijlen: voor de zwaarste metal van The Textures, voor de dance van Haty Haty en niet in de laatste plaats voor de doldwaze hoempapahardrock van Blaas of Glory. Ook in de echte kerk van Hulst was het genieten. Voor het tweede jaar gaven artiesten korte akoestische optredens in de basi liek in het centrum van de stad. Vooral de show van Sarah en Gert Bettens van K's Choice was in trek. Honderden mensen werden aan de poort teleurgesteld, omdat het maximumaantal bezoekers van 150 al binnen zat. Zij misten drie prachtige, breekbare liedjes. Maar ach, er was nog zoveel meer moois. Vestrock had dit jaar geen echte internationale toppers op het affiche, maar met acts als De Staat (strak, maar soms een beetje vlak), Kensington (een juke box vol hits), Typhoon (één groot feest) en K's Choice (ouderwets fijn) weet je dat je je geen buil kunt vallen. Wat is het dan lekker dat ook bands als My Baby (rockende voodooboogie) en The Paceshifters (subliem in de basi liek) veel bezoekers positief ver rasten. Tegenvallers? Ja, een paar: The Boxer Rebellion bracht hun dromerige rock erg inspiratieloos en The Van Jets speelden een set waar je moeilijk iets van kon vinden: niet goed en niet slecht. maandag 6 juni 2016 Regen smet op prima Vestrock Onder een plastic zeiltje houd je het nog een beetje droog en het is er ook heel gezellig. Sarah en Gert Bettens in de ba siliek. K3 wist het zondag nog net droog te houden, fotos ronald den dekker Raymond de Frel Ga voor heel veel foto's, vi deo's, recensies en portretjes van bezoekers naar onze web site. En post ook jouw Vest- rockfoto's in het foto-album!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18