<0 (U De dag van de jojo 14 ALLEDAG II Het is te mooi voor mij, concludeer ik. Het penthouse lijkt zo uit een of ander hip woontijdschrift te zijn geknipt. Ik ben Pippi Langkous, niet Donatella Versace Carice geeft aanwijzingen over waar alles precies moet staan, terwijl ik als een ver wilderde haas rondren, op zoek naar din gen die nog niet af zijn of naar wens. Een tijd geleden kocht ik het appartement bo ven mij, om dat te verbouwen tot droomhuis. Morgen vroeg om acht uur wordt de woning eindelijk opgele verd. „De wc-rolhouders zijn nog niet gemonteerd." En hoe kan ik hier slapen zonder gordijnen, vraag ik me af. „Heb je die nog niet besteld? Daar heb je een jaar de tijd voor gehad." Bovendien moet er nog een hek gebouwd wor den rond het dakterras. „Je mag er nu nog niet op hè! Verboden!", gil ik. Het balkon staat onder water, en er zitten een paar scheurtjes in de verf. „Duurt een jaar, het huis kraakt en be weegt een jaar, voor het tot rust komt." Angstig kijk ik naar de muren waar blijk baar leven in zit. „We moeten een lijstje maken met alle dingen die nog gedaan moeten worden", whatsappt Dorith, de binnenhuisarchitecte, mij. „Morgen ochtend lopen we er samen door heen." Daarna sta ik er dus alleen voor. Dan is het blijkbaar een kwestie van inrichten en het je eigen maken. Het is te mooi voor mij, concludeer ik terwijl ik rondkijk in het überluxueuze penthouse dat zo uit een of an dere hip woontijdschrift lijkt te zijn geknipt. Ik ben Pippi Langkous, niet Donatella Versace. Er wordt een proef bar kruk van een meubelwin kel gebracht. De zitting is bekleed met een prach tige oudroze, tere stof, af gewerkt met een leren randje. „Kan niet, daar ga je vieze vlekken op maken!", waar schuwt Carice me als ik kirrend van pret de kruk door het huis sleep op zoek naar de beste plek. 's Middags moeten we eraan geloven; een tocht naar 's lands grootste meubelgigant lijkt onvermijdelijk. Mijn zusje rijdt haar enorme bestelbus voor en mijn vriendin en ik stappen haastig in, gewapend met een lijst met product nummers, zodat we zo min mogelijk tijd in de blauwe hal hoeven door te brengen. „En beddengoed, waar haal ik dat? Mooi servies en bestek? Een prullenbak op maat en een superklein nachtkastje?" Er lijkt letterlijk geen eind te komen aan de hoeveelheid zaken die je denkt te moeten kopen als je een nieuw huis betrekt. implodeer ik totaal. Ik kijk naar de prachtig afgewerkte woning en ben op bezoek. Hier leeft volgens mij een or delijk iemand, iemand die alles voor elkaar heeft, haar haar föhnt, een eigen smaak in meubels en muziek ont wikkelde, voor ieder voorwerp een plek heeft in het huis, iemand die spaart en belegt, naar huwelijken gaat van haar vrienden, een leuke beginnende relatie heeft, een vrouw met een kapsel, pensioenopbouw, rijbewijs, par fum. Eentje die haar to-dolijst elke week vóór het week end afhandelt, omdat ze dan zonder kids leuke dingen gaat doen op een boot in de gracht, onder het genot van rosé. Ik loop de trap af naar mijn vorige huis en werp me, midden in de troep, in mijn oude bed. Zonder gor dijnen kan erbo ven niet geslapen worden. Nog even Pippi Langkous. 3 VRAGEN AAN. Felicia Janssen SPEELGOED IN DE SPOTLIGHTS wet e maandag 6 juni 2016 emooi r Als ik 's avonds alleen op mijn nieuwe bank zit, -Binge-reader Binge-readen is het nieuwe lezen. Niet gewoon elke dag een hoofdstuk, maar achter elkaar een boek uitlezen en liefst ook de serie. Uren lezen? Dan heb je een lekkere stoel nodig! „Het liefst lees ik in bad. Heerlijk ontspannend en ik kan me helemaal verliezen in het verhaal. Ik moet alleen af en toe wat warm water bij laten stromen." 2 Wat heb je het snelst ge lezen? „Het laatste deel van de Twilight-serie, zo'n 900 bladzijden. Ik begon 's ochtends om 10.00 uur en 's avonds sloeg ik het boek dicht. Ik vergat bijna te eten." 3 Wat niet? „Ik lees liever geen boeken waarvan de serie niet compleet is. Anders weet ik bij aanvang al dat ik op het vervolg moet wachten. Dat wil ik niet: ik wil door." De jonge Franse kunstenaar Pierre But- tin ver werkt de moderne tijd en al zijn bijzon derheden vaak in zijn werk. Zoals in dit Tin- der-beeld dat hij maakte door 100 foto's van vrouwen die op datingwebsite Tinder staan, samen te voegen tot een eclec tisch beeld. Buttin: „Je ziet zo veel nieuwe gezichten dat het soms een mengelmoes wordt van beelden die je opvangt. Dat wilde ik verwerken." Ook leuke ideeën? Mail ons! alledag@persgroep.nl Ongelooflijk maar waar: de jojo bestaat al meer dan 2000 jaar. Toch is het speelgoed pas sinds de jaren 30 van de vorige eeuw op de markt. De Amerikaan Donald Duncan jr. was de eerste die er echt geld aan verdiende en op zijn ge boortedag is het internatio nale dag van de jojo. muntjes van 1 dollarcent betaalde Brett Sanders uit Texas. Hij was niet blij met zijn bekeuring voor te hard rijden en be sloot zijn boete te betalen met een met een enorme lading muntjes, die hij ver voerde in emmers. EEW avA'.S&EtffcftVi-'E. SoKp opfc&SlS n/pi* SDMCM M6T El Eendjes vinden deze bijzondere kwa(r)ktaart vast ook heel lekker. Henk van den Ouwelant kwam het bord tegen in het centrum van Breda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15