j IS staat onder zware druk Voor wie zelf wil bepalen hoe hij z'n tegoed gebruikt!^ Huawei P9 Lite 18,- hollands nieuwe. EUWS 11 hebben Amerikanen hier gevoch ten om jullie te bevrijden van de Duitsers?" Zo bewust als de bok ser bezig is met de toekomst van donker Amerika, zo weinig weet hij van de Europese geschiedenis van zijn land. Ter Weijden interviewde Ali drie keer. Of we ons Ali als bok ser nog lang zullen herinneren, vraagt hij zich af. Maar als acti vist zéker. „Hij heeft het boksen gebruikt om buiten de ring zijn stem te verheffen. Hij heeft de achtergestelden een stem gege ven, niet alleen de Afro-Amerika- nen." Dat is ook de manier waar op Muhammad Ali voort zal le ven in de gedachten van Carla Buijs. „Ik ben niet gek op bok sen. Maar ik vond Ali geweldig. Hij heeft zoveel betekend voor de strijd tegen racisme. Het is heel bijzonder dat hij zo ver is ge komen." Als Muhammad Ali Nederland verlaat, kijkt hij nog een keer in de camera van Avro's Sportpanora- ma. „Tijd dat de grootste bokser aller tijden jullie land verlaat. Ik hoop terug te komen als toerist. Ik heb genoten." oorlog in Vietnam. Het was een tijd waarin Ali in zijn geboorte stad Louisville nog vanwege zijn huidskleur geweigerd werd in restaurants. 'Wij bedienen hier geen niggers', kreeg hij te horen toen hij eens met zijn Olympi sche medaille om de nek aan een tafeltje ging zitten. De Vietcong, de communisti sche vijand in Vietnam, had hem zoiets nooit aangedaan, re deneerde Ali. Hij weigerde in 1967 militaire dienst, omdat zijn geloof hem verbood te doden en de echte strijd - tegen racisme - binnen Amerika moest plaatsvin den. De celstraf die hem lang bo ven het hoofd hing nam hij voor lief. Zijn bokstitels werden hem afgenomen, hij mocht drie jaar niet vechten en kreeg het stem pel 'landverrader'. Maar de con troverse bracht hem niet van zijn stuk. „Ik hoef niet te zijn wat jullie willen dat ik ben", zei Ali ooit. „Hij was niet bang", con stateert Sidney Bowen, een jon ge zwarte bokser in Gleason's Gym. „Veel mensen hadden op gegeven als hun prijzen werd af gepakt, maar hij bleef strijden." Bruce Silvergade dacht er ooit an ders over. Hij was soldaat in de Vietnamoorlog, en had gemeng de gevoelens bij Ali. „Maar ken je iemand die miljoenen dollars aan inkomsten heeft opgegeven voor zijn principes? Hij is een voorbeeld voor ons allemaal." Zwitsers zien af van invoering basisinkomen Solar race wil tegenstanders Het kalifaat van Islamitische Staat (IS) staat zwaar onder druk. Al leen zaterdag al kregen de jihadis- ten 23 luchtaanvallen te verduren van de internationale coalitie, waaraan ook Nederland deel neemt. Tegelijk heeft het Syrische leger - met Russische luchtsteun - een 'derde front' geopend in de door IS gecontroleerde provincie Raqqa. Koerdische troepen, Arabi sche milities en Amerikaanse com mando's naderen daar de hoofd stad van het kalifaat. Volgens een Libanese krant is de 'race om Raqqa' begonnen tussen Amerika nen en Russen. De herovering van de hoofdstad van IS heeft grote symbolische waarde. Ondertussen incasseren de jiha- disten nog meer klappen. In Irak heroverden regeringstroepen sa men met de door Iran aangestuur de Hashid Shaabi-militie zaterdag de stad Saqlawiya, bij het nog steeds zwaar bevochten Fallujah. Beide steden waren twee jaar lang vast in handen van IS. Koerdische troepen vierden gisteren de inna me van negen dorpen rondom Mo sul, de oliestad waar IS nog de dienst uitmaakt. Zelfs uit de verre buitengebieden van het kalifaat kwam slecht nieuws door het ver lies van een strategisch zeer be langrijk militair vliegveld, vlak bij bolwerk Sirthe in Libië. Tegelijk verliest de terreurorga nisatie gaandeweg haar kopstuk ken. Zo werden de laatste weken 'minister van Oorlog' Omar al-Shishani, IS-propagandaicoon Abu Wahib en het veronderstelde financiële brein van de organisa tie, Abu Ali al-Inbari, getraceerd en gedood door Amerikaanse dro nes. Binnen IS heeft een speciale brigade de jacht geopend op 'verra ders'. Iedereen met een mobieltje of een internetverbinding is ver dacht. Onlangs zijn 38 IS-strijders wegens spionage geëxecuteerd, zo meldt een informant aan persbu reau AP. IS-commandanten dur ven nauwelijks nog van Syrië naar Irak te gaan, uit vrees dat hun rou te is verraden. Onvrede heerst in de rangen ook vanwege lagere soldij. Dat is een gevolg van de Amerikaanse strategie de lucratieve oliehandel van IS te elimineren. Honderden volle tankwagens zijn de laatste maanden van de weg geschoten en ook zijn diverse raffinaderijen onbruikbaar gemaakt. De kas van IS raakt daardoor langzaam leeg. Niettemin heeft de terreurorga nisatie de ramadan, die vandaag begint, uitgeroepen tot 'een maand van verovering en jihad', onder meer door aanslagen te belo ven in Europa en in de VS. MlJfcr.,. p a wê 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND BUNDELVERDUBBELAAR: hollandsnieuwe.nl/pzc GEEN TOESTEL NODIG? Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! maandag 6 juni 2016 Ali's lijf voor ons allen' BASEL Zwitserland zal geen basis inkomen voor iedere burger invoeren. Een grote meer derheid van de Zwitsers stemde gisteren in een refe rendum tegen het plan, blijkt uit de exitpolls. De af wijzing van het basisinko men, omgerekend 2.250 eu ro per maand, komt niet als een verrassing. Voorstan ders betoogden dat een ba sisinkomen de menselijke waardigheid beter zou waar borgen, nu die onder druk staat door automatisering en het banenverlies dat daarmee gepaard gaat. ADELAIDE Australië heeft gisteren de komende race voor zon- neauto's gepresenteerd. Die zal van 8 tot 15 oktober 2017 worden gehouden. De wedstrijd is regelmatig een prooi voor Nederlandse stu denten. En daarom kan de race maar één motto heb ben, vinden de Australische organisatoren:Take on the Dutch', neem het op tegen de Nederlanders. De race gaat van Darwin naar Ade laide, een tocht van 3.000 kilometer. Nederland won in 2001, 2003, 2005, 2007, 2013 en 2015. Zijn de dagen van Islamitische Staat geteld? Van alle kanten wordt het kalifaat aangevallen, terwijl er ook intern grote proble men zijn. Bob van Huët Rotterdam/Bagdad 1 LvUllll,"i '1 V1 I 2 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra Voor wie de volledige vrijheid wil over hoe hij zijn tegoed gebruikt is er hollandsnieuwe. Want bij ons is 1 MB gewoon gelijk aan 1 minuut bellen of 1 sms! Jij bepaalt zelf waar je het voor gebruikt. Kies voor volledige vrijheid met bijvoorbeeld de Huawei P9 Lite. Nu i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 18,- per maand. Voor het toestel t.w.v. 299,- betaal je slechts 192,-. En voor slechts 5,- per maand extra verdubbel jij je bundel naar 2000MB/MIN/SMS. Per maand €18,- waarvan €10,- abonnement en €8,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €192,- Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot en met 30 juni 2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11