1 Heinkenszand Word bezorger! Goes wil extra inzetten op belparkeren Dweilband Vals Alarm stopt ermee BEVELANDEN JOLEN 11 Mindfulness Tijdens de Kunst- en Natuurroute in Wemeldinge exposeren twee kunstenaars hun werk over het jubilerende Kanaal door Zuid-Beveland. Het lijkt wel een altaar, wat Henk Bisschop heeft inge richt in zijn atelier in de Dorpsstraat. Op een plechtig uit ziend tafeltje liggen stapeltjes met ansichtkaarten. Daarachter prij ken zes aquarellen, allemaal van het Kanaal door Zuid-Beveland. Bisschop maakte de aquarellen de afgelopen zes maanden ter gele genheid van het 150-jarig bestaan van het kanaal. „De aquarellen ge ven een tijdsbeeld van hoe het er ooit rond de sluizen heeft uitge zien. Kijk maar hier, met de klei ne sluis, de middensluis en de gro te sluis", vertelt Bisschop en geeft daarna geschiedenisles. „Maar wat ik weet, weet ik van anderen hoor. Ik woon hier zelf nog geen twin tig jaar." Vijf van de zes werken laten het verleden zien aan de Wemelding- se kant, eentje toont het kanaal bij Hansweert in vervlogen tijden. Een zevende schilderij ligt nog on af op Bisschops 'werkbank'. „Dat is de situatie in Wemeldinge zoals die nu is. Zo kan ik de bezoekers laten zien hoe ik te werk ga." Bij het aquarel liggen luchtfo to's en een loep. „Want het gaat om detail, hè", zegt de schilder die zich normaliter meer bezig houdt met figuratief aquarelleren. „Ik heb veel oude foto's gekregen om te gebruiken. Daardoor kan ik zo gedetailleerd werken." De aquarellen geven een tijdsbeeld van hoe het ooit was Tijdens de Kunst- en Natuurrou te in Wemeldinge toont Bisschop zijn aquarellen aan de bezoekers. Dat doet hij in zijn atelier aan de Dorpsstraat. Een paar huizen ver der heeft Marius Weststrate het zelfde thema aangegrepen. Ook hij vond inspiratie in het kanaalju bileum en maakte daarvoor een aantal pentekeningen. Zou hij daar een paar deuren verder ook een altaar voor ingericht hebben? Goesenaren hebben deze zomer kans om promotieteams voor bel parkeren tegen het lijf te lopen. De gemeente wil op vier dagen twee teams inzetten die het bel parkeren onder de aandacht breng en. Dat staat in het bijgewerkte meerjarenplan parkeren 2014-2018. Hoewel parkeren met gebruik van de smartphone in Goes toeneemt, is dat nog altijd minder dan tien procent. De voor delen zijn echter legio: betalen per minuut en achteraf, niet naar een parkeerautomaat hoeven en nooit meer een bon. Goes wil de mogelijkheid ook extra bij inwoners aankaarten om dat de gemeente afziet van het in voeren van achteraf betalen op de Oostwal. Voor dat zogeheten 'slag- boomparkeren' met behulp van ca mera's moet een dermate hoog btw-tarief worden afgedragen, dat het de gemeente 40.000 euro per jaar zou kosten. Door onder meer Detailhandel Nederland wordt al langere tijd aangedrongen op beta len per minuut, wat in principe al sinds 2012 overal in Goes kan met belparkeren. Uit de nieuwste versie van het meerjarenplan blijkt verder dat de zaterdagmiddag veruit het druk ste parkeermoment van de week is. Over het algemeen zijn bezoe kers van Goes tevreden over het parkeren. Ze geven de situatie 'een ruime 7', onderzocht bureau Ligtermoet in opdracht van de ge meente. Ruim 600 mensen na men deel. In Goes parkeert minder dan tien procent van de mensen met hun telefoon GOES De Goese dweilband Vals Alarm heeft de handdoek in de ring gegooid. „Na maanden van wikken en wegen hebben we met pijn in ons hart een moeilijke knoop doorgehakt", staat te lezen op de website. „Hoe graag we ook muziek ma ken en hoe leuk we het ook vin den om op te treden, we kunnen met onze huidige bezetting niet meer die muzikale dingen neerzet ten die wij graag zouden willen en die jullie van ons gewend zijn." Met het stoppen van de band komt ook een einde aan de bekende Vals Alarm Vrijdag, die al acht jaar plaatsvond in café Baar- ends in Goes. Vals Alarm verzorg de daarnaast ook jarenlang de mu ziek bij talloze activiteiten van car navalsvereniging Arti Carnaval. Die betreurt het besluit. „Dit komt aan als een harde klap", schrijft Arti op Facebook. makelaar Succes in huis Zomertraining 2016 Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl Werk met voldoende beweging? zaterdag 4 juni 2016 De Bisschop en het Kanaal-altaar Willem Adriaansens Wemeldinge Henk Bisschop Henk Bisschop (links) met een aquarel van de Wemeldingse sluizen en Marius Weststrate (rechts) met een pentekening van de oude lichttoren die vroeger op de kop van de dijk stond, foto marcelle davidse Luc Oggel Goes Hof van Zeeland 106 Heinkenszand M2makelaars.nl Goed rendement 3 slaapkamers Heerlijke achtertuin Groot zwembad aan wezig CV-ketel uit 2012 Riante woonkamer 1IMH.IA Vanafprijs 105.000,- k.k. 8 sessies maandagavond (2,5u) 4 juli t/m 29 aug. 2016 Gapinge Joke de Vrieze psychosociaal therapeut Tel. 06-22868392 vvww.meditatiezeeland.nl Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en PZC. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar, afh. vd wijkgrootte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81