Zwartepieten helpt Sluis niet Borselse politiek blij met goede cijfers Staten gokken niet op beste stroomnet 2 ZEELAND Opvoeding Continurooster of rooster met vijf gelijke dagen op steeds meer basisscholen. 'Het brengt rust.' SCHOOLTIJDEN PAUZE THUIS Commentaar Het heeft weinig zin te zwartepieten over de communicatie rond het plan voor de opvang van asielzoekers in Breskens. Nu het voornemen tot huisvesting van honderden vluchtelin gen aan de Nolletjesdijk onder flinke druk van de verontruste bevol king naar de prullenmand is verwezen, kan de gemeente Sluis zich beter richten op krachtiger bestuur. Want of het Centraal Orgaan op vang Asielzoekers duidelijk is geweest of niet speelt eigenlijk geen rol meer. Of Sluis heeft zitten slapen ook niet. Bestuurders moeten zich nooit verstoppen achter 'communicatie fouten'. Want het komt hoe dan ook heel zwak over als je op het mo ment dat de burgerij begint te morren de handen ten hemel heft en zegt dat je door het COA wordt verrast. Door naar anderen te wijzen heeft het gemeentebestuur van Sluis gezag verloren. Herstel zal niet gemakkelijk zijn. Toch is dat nodig. Juist in deze kwestie, die onherroepelijk terug op de agenda komt, moeten burgemeester en wethouders klip en klaar stelling nemen. Ze moeten hun nek uitsteken. Het tijdig en uitgebreid informeren van de burgers over opvang- plannen is goed. Maar op geen moment mag de indruk ontstaan dat de burgerij dan direct mee beslist. Dat is vragen om moeilijkheden. Dan krijgen sentimenten te gemakkelijk de overhand. Dan regeert de emotionele waan van de dag in plaats van het gezond verstand. In dit verband zijn de eerste uitkomsten van onderzoek naar de ac ceptatie van asielzoekers in Middelburg zeer interessant. Daar heeft de bevolking het gevoel dat er weinig inspraak was, maar dit heeft geen negatieve invloed op de mening over de opvang. In Middelburg zijn heel weinig wanklanken te horen. Het komt altijd zwak over als je je achter het COA verstopt „Prachtig resultaat." „We mo gen niet klagen." „Complimen ten." De Borselse raadsfracties wa ren tijdens de raadsvergadering unaniem: de jaarrekening 2015 ziet er goed uit en de gemeente staat er financieel prima voor. „Ik kan kort zijn", zei Nico Werri (LPB). „De heer Kooiker heeft de hele jaarrekening inclusief bijla gen doorgespit en vertelde tijdens de fractievergadering dat - en ik weet niet of het tot zijn spijt was - hij geen op- of aanmerkingen heeft kunnen vinden." Andere fracties hadden nog wel wat opmerkingen. De PvdA vraagt zich af of het hele over schot van 2015 (700.000 euro) nu al in reserves moet worden ge stopt. „Hierdoor blijven de keuzes voor de raad wel heel beperkt", zei Arno Witkam. Hij constateer de dat de organisatie een grote cul tuuromslag heeft gemaakt en dat communicatie steeds belangrijker wordt. „De website zou daarom De gemeenteraad van Borsele is tevreden over het financiële huishoudboekje ook wel een duwtje in de goede richting kunnen gebruiken." Gijsbrecht Gunter (SGP/CU) constateerde dat de gemeentelijke lasten voor burgers na vier jaar weer iets onder het Zeeuwse ge middelde zit. „Dat is mooi. Onze complimenten daarvoor." Almanak Dolenthousiast was Blanche (7) uit Hulst thuisgekomen met een emmertje vol kikkervisjes. Of ze die mocht houden („Ah, toe?!") en verzorgen tot het kik kers waren. Natuurlijk was het mam die uiteindelijk de bak steeds moest verschonen en ze moest voeren, maar ze had er ook wel schik in, zoals die dik- kopjes echte kikkertjes werden. Maar het noodlot sloeg toe. De ene na de ander legde het lood je. Blanche was er opmerkelijk rustig onder. „Gelukkig ben je beter in mij opvoeden, mam." Raad blij met Solarpark 'Poetshulp was maatwerk' Aquarellen van jubilerend Kanaal DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBURG KOOPZONDAG 5 JUNI GEOPEND Markt 1* Kaai 53* Domburg Veere De leerlingen van De Kameleon in Ter- neuzen blijven sinds drie weken al lemaal over in de klas. De school voerde - als eerste en enige in Zeeuws-Vlaan- deren - een continurooster in. De middagpauze is korter, en dus gaat de school ook eerder uit. Alle kinderen eten om twaalf uur hun boterhammen samen met de leerkracht op. In groep 3 leest juf Debby Vermuë deze middag het boek van Dolfje Weerwolfje voor. „In de pauze zijn we twintig minuten educa tief bezig: we besteden ook aan dacht aan godsdienst of we kij ken het schooltv-weekjournaal. Daarna mogen de kinderen naar het schoolplein", legt ze uit. Ter wijl de leerlingen buiten zijn, houdt Vermuë lunchpauze. Me dewerkers die niet voor de klas staan houden toezicht op het plein. De Kameleon is een integraal kindcentrum, waar ook kinder opvang en peuterspeelzaal onder gebracht zijn. Kinderen van nul tot twaalf jaar kunnen er de hele dag terecht. Een continurooster past daar goed bij, zegt directeur Ronald Audenaerd. Maar de over stap werd versneld, omdat de school niet langer aan genoeg ge certificeerde vrijwilligers kon ko men om overblijvers tussen de middag te begeleiden. Daar moest een oplossing voor ko men. Peiling De medezeggenschapsraad hield een peiling onder ouders: 96 pro cent was voor de invoering van her continurooster. „De nieuwe lestijden brengen rust in de school", zegt Audenaerd. „Als kinderen in de lunchpauze naar huis gingen, moesten ze daarna weer in het ritme komen. Ze wa ren druk, afwezig, namen gedoe van thuis mee. Sommigen kwa men te laat. Nu zit om tien voor één iedereen in de klas en kun nen ze meteen beginnen met le ren. Daarnaast is er nier vier maar twee keer per dag verkeers drukte bij de school. Dat is veili ger." Juf Debby Vermuë vreesde vooraf voor extra werkdruk. „Ik bereidde tussen de middag vaak dingen voor. Ik was bang dat die tijd opgesnoept zou worden. Maar ik vind het nieuwe rooster prettig. Net als de kinderen blijf ik ook in de flow. En na school tijd heb ik meer tijd voor overleg en voorbereiding. Nu kan ik ook eens om vijf uur naar huis." Zeeland gaat liever voor een half ei dan een lege dop. De vergelij king was van Statenlid Anton van Haperen (PvdA). De provin cie heeft er goede hoop op dat bij de aanleg van een nieuwe 38okV-stroomverbinding een deel van de huidige isokV-lijn tussen Kapelle en Rilland onder gronds gaat. Dat is een hele ver betering ten opzichte van het tra ject van hoogspanningsmasten dat minister Henk Kamp (Econo mische Zaken) heeft voorgesteld. Nog mooier zou zijn als bij Ka pelle en Krabbendijke een deel van de nieuwe 38okV-lijn ook ondergronds kan, maar volgens gedeputeerde Carla Schönknecht is dat 'overvragen'. Dan dreigt de lege dop. Op de SP na gingen de Staten fracties gisteren mee in die rede nering. Wel bleef er twijfel over de leveringszekerheid van stroom voor Zeeuws-Vlaande- ren. Besloten werd daarover nog een keer apart te vergaderen. Kapelle steunt het voorstel van de provincie, Borssele vindt het plan van Kamp wel best. Dins dag blijkt of Reimerswaal nog een andere variant wil. zaterdag 4 juni 2016 cl Melita Lanting Heinkenszand Tip? redactie@pzc.nl HEINKENSZAND De gemeenteraad van Bor sele is enthousiast over de komst van solarpark Scal- dia aan de rand van het Sloegebied. Diverse frac ties vroegen of het mogelijk is om inwoners te laten par ticiperen in het project. En er was wat zorg hoe het er ónder de panelen gaat uit zien. Daar zouden schapen moeten grazen. „Maar wil daar iets onder groeien?", vroeg Levien de Putter (D66) zich af. HEINKENSZAND Borsele verwacht niet dat de gemeente de toegeken de uren huishoudelijke hulp moet veranderen. Dat zei wethouder Conny Mier- mans naar aanleiding van vragen van raadslid Johan Verbrugge (OPA). De Cen trale Raad van Beroep heeft uitgesproken dat ge meenten niet mogen korten als ze dat niet kunnen on derbouwen. „Bij ons was de huishoudelijke hulp onder deel van het keukentafelge sprek en het was maat werk. We hebben niet dras tisch gekort", aldus Mier- mans. De toekenningen wor den nog wel bekeken. WEMELDINGE Schilder Henk Bisschop ex poseert in de Wemeldingse Dorpsstraat zijn aquarellen van het Kanaal door Zuid-Be veland. Speciaal voor het 150-jarig jubileum van het kanaal maakte hij zeven schilderijen.Tijdens de Kunst- en Natuurroute zijn ze te bewonderen. 12.00- 17.00 uur iedere zondag geopend www.depagterantiekeninterieur.nl 's Middags meteen weer alert Cornelleke Blok Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79