Biervliet moet op zoek naar trainer ZEELAND 23 Middenvelder is na behandeling in Antwerpen fitter. Morgen speelt hij met VC Vlissingen tegen EDO. BARRY VAN DER HOOFT NACOMPETITIE VC VLISSINGEN A Ik herkende Stefan de Vrij eerst niet. Hij revalideerde ook bij Move 2 Cure Steeds weer die ver domde knie. Khalid El Hattach had er de afgelopen jaren meer dan eens last van en heel even leek het er zelfs op dat (zaal)voetballen voor hem mis schien wel einde verhaal zou zijn. De liefhebber pur sang ging echter niet bij de pakken neerzit ten en kwam via bevriende voet ballers in Antwerpen terecht. „Ze hebben een paardenmiddel in mijn knie gespoten en sindsdien voelt de knie goed", vertelt de middenvelder van Groene Ster en VC Vlissingen. „Ik hoop dat het zo blijft." Dat El Hattach zich fit voelt, is al weken te zien. Was hij onder Jurriaan van Poelje vooral rechts back, onder Ruud Pennings is hij tegenwoordig de meest vooruitge schoven pion op het middenveld. Donderdagavond opende hij de score tegen HVCH (3-1-winst), morgen speelt El Hattach met Vlissingen de eerste wedstrijd in de finale van de nacompetitie, in Haarlem tegen EDO. Wie zijn voorgeschiedenis kent, zou kunnen denken dat El Hattach donderdagavond mis schien beter rust had kunnen pakken. „Nee, ik wilde geen rust", zegt hij. „Ik wil altijd voet ballen. Ik luister naar mijn lichaam en dat zegt deze weken geen 'ho'." In december speelde hij wat minder bij VC Vlissin gen, maar stonden er in de eredi visie wel duels met de zaalvoet ballers van Groene Ster op het programma. Toch besloot El Hat tach naar Antwerpen af te reizen. Najib El Allouchi, speler van 't Knooppunt en komend seizoen actief voor Groene Ster, raadde hem aan om naar dokter Spans te gaan. „Ik heb eerstegraads artrose in mijn knie", legt El Hattach uit. „Ik had eerder bij de KNVB het advies gekregen om de knie min der te belasten of meer tijd in de fitness door te brengen. Ze vertel den me dat dokter Spans me zou kunnen helpen. Hij spuit hyalu- ronzuur in je knie, een paarden middel waar ik vooraf veel over had gelezen." El Hattach maakte een afspraak en zag die woensdag in Antwer pen dat hij niet de enige was. „Er stond een hele rij te wachten, echt bizar veel mensen. Ik dacht: dat is geen toeval. Ik had dan wel Khalid El Hattach haalt verwoestend uit in het thuisduel met HVCH, dat VC Vlissingen met 3-1 won. foto lex de meester een afspraak maar moest gewoon op mijn beurt wachten." Nadat het hyaluronzuur in zijn knie was gespoten, voelde het even on wennig. El Hattach: „Peter But, onze verzorger bij Vlissingen, voelde de vloeistof een dag later ook echt in mijn knie. Het mooie is dat je een dag na die spuit weer gewoon mag trainen. Dat is wel apart. Maar het zit vaak voor al tussen je oren. Je bent wat on zeker. Maar op vrijdag heb ik ge woon gespeeld met Groene Ster." In Antwerpen kreeg El Hattach te horen dat hij extra oefeningen moest gaan doen om zijn knie en de spieren eromheen sterker te maken. Hij werd doorverwezen naar Move 2 Cure, de praktijk van de bekende fysiotherapeut Lieven Maesschalck. „Toen ik daar binnen kwam, bleek Luka Modric van Real Madrid net weg te zijn", lacht El Hattach. „En Ma- rouane Fellaini van Manchester United was ik net misgelopen." In de gemeenschappelijke ruimte liep wel een international van Oranje rond, al had El Hattach dat in eerste instantie niet door. „Ik herkende Stefan de Vrij eerst niet. Hij heeft zijn revalidatie na zijn knieblessure ook bij Move 2 Cure gedaan. Je kunt er mooie filmpjes van vinden op YouTube en Facebook." Topsporter De Vlissinger genoot van de werkwijze in Antwerpen. „Het zijn echt gerichte trainingen, op die manier had ik het nog niet meegemaakt. Ik kreeg echt het ge voel dat ik in het profcircuit zat. Ze behandelen je alsof je een top sporter bent. Dan voer je je bewe gingen toch net iets anders uit. Je wilt je laten zien." De afgelopen maanden heeft El Hattach gemerkt dat zijn bezoek aan dokter Spans en Move 2 Cure niet voor niets is geweest. „Mijn knie voelt goed. Ik doe nu ook meer krachttraining en let op mijn gewicht. De afgelopen jaren was ik vaak één seizoen pijnvrij en dan kreeg ik het seizoen daar na weer last. Ik weet niet waar dat vandaan kwam. Als ik nu weer last krijg, ga ik wat harder trainen zodat alles rond mijn knie weer sterker wordt. Ik ben 25 en wil nog zo lang mogelijk voetballen." De volgende wedstrijd staat morgen gepland, in Haarlem. El Hattach is er klaar voor en wil Vlissingen langs EDO loodsen. „We zijn aan een prima serie be zig en het staat goed. Die scherp te en dat gevoel willen we nog twee wedstrijden vasthouden." Column Vorige maand presenteerde de KNVB het rapport dat het Nederlandse voetbal weer terug moet brengen aan de top. Het eindeloze gebrei moet aangepakt worden, jonge voetbal lers moeten weer gaan pingelen. Op de website van de KNVB staat de naam van het rapport in hoofd letters: WINNAARS VAN MOR GEN. De subkop daaronder luidt: 'Samen talent ontwikkelen'. Hoewel alle Nederlandse be taald voetbalorganisaties unaniem hebben ingestemd met de aanbe velingen in en de uitvoering van het rapport, bleek deze week dat het woordje 'samen' beter wegge laten had kunnen worden. Sparta maakte bekend dat Rick van Dron- gelen niet mee mag met Oranje onder 19 naar het EK in Duits land. Trainer Alex Pastoor wil zijn selectie compleet hebben tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De komende tijd zullen ongetwijfeld nog meer clubs be kendmaken dat ze hun talenten niet afstaan, waardoor coach Aron Winter met een B-keus naar Duitsland moet. Ronduit belachelijk, want zulke toernooien zijn juist ontzettend belangrijk voor de ontwikkeling van talenten. We willen toch zo graag winnaars kweken? De Oran je-talenten spelen op een EK te gen sterke leeftijdsgenoten, voe len wedstrijdspanning, leren in een kort tijdsbestek meerdere ke ren te pieken en - het belangrijk ste - ze willen winnaars zijn. Aan zulke duels op een eindtoernooi We willen toch graag winnaars kweken? heb je veel meer dan oefenpotjes in de polder tegen amateurs. Vorig jaar stonden Feyenoord, Ajax, Vitesse en AZ een groot aan tal spelers niet af voor het jeugd- EK in Griekenland. Een aantal jon gens werd inderdaad basisspeler bij zijn club, maar veel spelers kwamen ook helemaal niet aan de bak in het eerste. Neem de Feye- noorders Jari Schuurman en Cal vin Verdonk. Schuurman mocht in de allerlaatste wedstrijd van dit seizoen in de 87e minuut zijn offi ciële debuut maken... En Verdonk speelde dit seizoen zelfs geen mi nuut in de hoofdmacht. Lekker dat zulke jongens een EK door de neus is geboord. Rick van Drongelen zal nu ook balen dat hij niet naar het EK mag. Waarom laat de KNVB de oudste jeugdteams eigenlijk nog al die voorronden afwerken? Punt je bij paaltje kan een coach alleen met een aantal spelers afreizen die hij helemaal niet had willen se lecteren. En over een paar jaar, als we wat verder zijn weggezakt, lo pen we weer allemaal te klagen. Want de beoogde winnaars van morgen blijken dan vooral losers te zijn. Voetbalvereniging Biervliet moet opnieuw op zoek naar een nieuwe trainer voor het eerste elftal. De zondag-vierdeklasser kwam in ja nuari tot een akkoord met Patrick Boute, die de opvolger van de naar Zaamslag vertrekkende Tom Nieu- welink zou worden. Gisteren maakte Aardenburg echter be kend dat Boute komend seizoen daar trainer is. Het naar de vijfde klasse gede gradeerde Aardenburg zocht een opvolger voor Danny Magito, die trainer wordt van Oostburg. Henk Ottens was in beeld om terug te keren bij Aardenburg, maar de keuze viel uiteindelijk op Boute. Die eigenlijk bij Biervliet aan de slag zou gaan. „Toen Patrick met ons tot een akkoord kwam leek de eerste selec tie redelijk intact te blijven", ver telt Biervliet-voorzitter Raymond Ingels. „In de tussentijd zijn we zo'n tien spelers kwijtgeraakt, om dat ze stoppen of naar een andere club overstappen. Daardoor begon Patrick te twijfelen. Met Oostburg heeft hij een moeizaam jaar ach ter de rug. En als een trainer voor aanvang van het seizoen al twij felt, wordt het lastig." In onderling overleg is daarom besloten de overeenkomst te ont binden. Ingels: „We gaan op zoek naar een nieuwe trainer en dat zal niet makkelijk zijn. Komend sei zoen werken we met een heel jon ge groep, waar wel een aantal ech te talenten in zitten. Het zal knok ken worden, maar we kijken vol vertrouwen naar de toekomst." zaterdag 4 juni 2016 El Hattach luistert naar zijn lichaam Barry van der Hooft Vlissingen -Khalid El Hattach Losers Barry van der Hooft Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73