Camping Duin en Strand krijgt boete SCHOUWEN-DUIVELAND 11 Verbod op chemische bestrijdingsmiddelen speelt gemeente parten II Schouwen-Duiveland ziet er de laatste weken minder verzorgd uit. Toeristische trekpleisters zijn ontsierd door paardenbloemen, brandnetels en wild gras. Op de trap naar het gemeentehuis zag ik zeker 50 veldboeketten staan Mindfulness [Rompen Sproeiers trokken hoofdaannemer Prop Be- plantingswerken uit Hoogerhei- de) er echter slechts één beschik baar voor Schouwen-Duiveland, aldus woordvoerder Kim de Vos van de gemeente. „Binnen twee weken komt er één bij en dan kun nen ze net wat voortvarender te werk gaan. De wisseling van de wacht heeft even wat roet in het eten gegooid én we zitten nu pre cies in de tijd van het jaar dat het groeit als kool." In de praktijk leidt dat tot toenemende ergernis onder de inwoners verspreid over het eiland, valt af te meten aan de klachten. Braber en ook Leendert de Bruine (SGP) vinden dat Prop snel aan zijn prestatieafspraken moet worden gehouden. Het CDA is toch al ongelukkig met het feit dat het onderhoud is gegund aan het Brabantse groenbedrijf boven een bedrijvencombinatie van ei gen bodem. Overigens blijft het sociaal werkvoorzieningsbedrijf De Zuidhoek een deel van het groenonderhoud doen, maar dan in opdracht van de hoofdaanne mer. Ook bij de Burghse groente boer (en raadslid) Meublok neemt de ergenis over het onkruid in het straatbeeld toe. „Iedere inwoner heeft er wel mee te maken en dat maakt het ook een probleem van ons allemaal." Dat de gemeente zelfs haar eigen straatje niet schoon kan houden, is hem een doorn in het oog. „Op de trap naar het gemeentehuis zag ik zeker vijf tig veldboeketten staan." Maar wanneer alle burgers nu een hand je zouden bijsteken, kan uitgroei voortaan wellicht in de kiem wor den gesmoord, suggereert Meul blok. Hij stelt voor alle huishou dens een onkruidborstel te geven. Wethouder Van Burg kreeg don derdag van hem alvast het eerste exemplaar. „Voor 9 euro en 95 cent. Dus waar praat je over!" Onkruidbestrijding is net als voetbal", zegt raadscommissielid (CDA) Mariek Bra ber. „Iedereen heeft er verstand van." De wildgroei tussen de straatste nen, op trappen en stoepen heeft de afgelopen weken een enorme vlucht genomen op Schou wen-Duiveland. De veldboeketten reiken hoog langs de muren van toeristische trekpleisters als de Dikke Toren. Het plaveisel dat de historische contouren van de Nieuwe Kerk aangeeft, wordt een eind aan het oog ontrokken door oprukkend gras. Allerminst een vi sitekaartje voor Zierikzee. Braber en VVD-raadslid Dick Meulblok riepen wethouder Jaq- cueline van Burg donderdagavond in de commissie Openbare Ruim- ter ter verantwoording. Van Burg trok het boetekleed aan en wijt de overwoekering aan de nieuwe be- strijdingsmethoden. Sinds 31 maart geldt een verbod op het ge bruik van chemische middelen op harde ondergrond. En de over gang naar de 'milieuvriendelijke onkruidbeheersing' blijkt lastig, al dus de wethouder. De nieuwe aanpak bestaat uit borstelen, heet water en hetelucht- blazers. Van dat laatste apparaat heeft de (eveneens nieuw aange- Gerard Cobussen, eigenaar van camping Duin en Strand in Scha rendijke, heeft een dwangsom van duizend euro betaald voor vier re clameborden langs de kant van de weg. De provincie wil ze graag weg hebben. Cobussen weigert dat. „Ééntje heb ik verwijderd", legt Cobussen uit. „Dat was een span doek met ons actietarief erop. Dat kun je inderdaad als reclame aan merken. Maar die andere drie bor den zijn wegwijzers. Dat zijn ver- keersregelende borden. Die staan er voor de veiligheid van onze gas ten en voor onze interne bedrijfs voering." Het gaat om twee borden in de berm langs de weg en een groot bord bij de ingang van de cam ping, waarmee de gasten naar de receptie worden verwezen. Cobus sen: „Dat bord staat er al elf jaar in een aluminium frame. Ik heb nota bene een brief liggen van de pro vincie waarin plaatsing van het bord wordt goedgekeurd en nu is het ineens te groot. Dat noem ik schrijnend." De twee borden in de berm zijn volgens Cobussen eveneens on misbaar. „Als je op de wat oudere navigatiesystemen ons adres Kuijerdamsweg 39 intikt, kom je uit bij camping De Strandloper. Die borden zijn dus nodig om on ze gasten te laten weten waar ze moeten zijn. Bovendien voorko men ze dat mensen in de berm parkeren." Cobussen heeft - in de veronder stelling dat hij een akkoord had met de toezichthoudend ambte naar- de dwangsom van 250 euro per week laten oplopen tot 1000 euro. Die heeft hij onder protest betaald. Hij diende ook een be zwaarschrift in dat dinsdag 21 juni wordt behandeld in de adviescom missie Bezwaarschriften van de provincie. Zomertraining 2016 Meeuwse handelsonderneming bv Hof van Zeeland 106 Heinkenszand zaterdag 4 juni 2016 Onkruid ontsiert straatbeeld onkruidborstel geven in de strijd tegen onkruid, fotos dirk jan gjeltema Dick Meulblok wil inwoners een Dick Meulblok raadslid Marcel Modde Zierikzee De historische contouren rond de Nieuwe Kerk in Zierikzee zijn nauwelijks meer te herkennen. Ton van den Nouweland Scharendijke 8 sessies maandagavond (2,5u) 4 juli t/m 29 aug. 2016 Gapinge Joke de Vrieze psychosociaal therapeut Tel. 06-22868392 vvww.meditatiezeeland.nl Albert Plesmanweg 6 4462 GC Goes I Tel. 0113-212620 I Fax 0113-232214 Email: info@meeumse-goes.com M2makelaars.nl BTO Vanafprijs 105.000,- k.k. Goed rendement 3 slaapkamers Heerlijke achtertuin Groot zwembad aan wezig CV-ketel uit 2012 Riante woonkamer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70