Zwartepieten helpt Sluis niet Dollemansrit door Zierikzeese straatjes Staten gokken niet op beste stroomnet 2 ZEELAND Opvoeding Continurooster of rooster met vijf gelijke dagen op steeds meer basisscholen. 'Het brengt rust.' SCHOOLTIJDEN PAUZE THUIS Commentaar Het heeft weinig zin te zwartepieten over de communicatie rond het plan voor de opvang van asielzoekers in Breskens. Nu het voornemen tot huisvesting van honderden vluchtelin gen aan de Nolletjesdijk onder flinke druk van de verontruste bevol king naar de prullenmand is verwezen, kan de gemeente Sluis zich beter richten op krachtiger bestuur. Want of het Centraal Orgaan op vang Asielzoekers duidelijk is geweest of niet speelt eigenlijk geen rol meer. Of Sluis heeft zitten slapen ook niet. Bestuurders moeten zich nooit verstoppen achter 'communicatie fouten'. Want het komt hoe dan ook heel zwak over als je op het mo ment dat de burgerij begint te morren de handen ten hemel heft en zegt dat je door het COA wordt verrast. Door naar anderen te wijzen heeft het gemeentebestuur van Sluis gezag verloren. Herstel zal niet gemakkelijk zijn. Toch is dat nodig. Juist in deze kwestie, die onherroepelijk terug op de agenda komt, moeten burgemeester en wethouders klip en klaar stelling nemen. Ze moeten hun nek uitsteken. Het tijdig en uitgebreid informeren van de burgers over opvang- plannen is goed. Maar op geen moment mag de indruk ontstaan dat de burgerij dan direct mee beslist. Dat is vragen om moeilijkheden. Dan krijgen sentimenten te gemakkelijk de overhand. Dan regeert de emotionele waan van de dag in plaats van het gezond verstand. In dit verband zijn de eerste uitkomsten van onderzoek naar de ac ceptatie van asielzoekers in Middelburg zeer interessant. Daar heeft de bevolking het gevoel dat er weinig inspraak was, maar dit heeft geen negatieve invloed op de mening over de opvang. In Middelburg zijn heel weinig wanklanken te horen. Het komt altijd zwak over als je je achter het COA verstopt Een dollemansrit over de N59, tussen Moriaanshoofd en Zierik zee, zal een motormuis uit Vlaar- dingen duur komen te staan. De motorrijder, een man van 42 die nog een man achterop had, trok de aandacht van surveilleren de politieagenten toen hij meerde re malen auto's inhaalde over een dubbele doorgetrokken streep. Op het moment dat de agenten hem een stopteken gaven, remde hij niet, maar gaf gas en spurtte in volle vaart weg. Onder het voeren van licht- en geluidssignalen zetten de agenten de achtervolging in, waarbij snel heden werden gemeten van 170 tot 180 kilometer per uur. Bij de verkeerslichten ter hoogte van Zie rikzee wurmde de verdachte zich tussen de stilstaande auto's door, negeerde het rode stoplicht en reed keihard door. De man ver volgde zijn rit over het fietspad richting Zierikzee. Na een wilde toer door het oude deel van het stadje eindigde de snelheidsduivel Na een wilde rit eindigde de snelheidsduivel in de doodlopende Slabberswerf in de doodlopende Slabberswerf. Daar konden agenten hem en zijn bijrijder te pakken krijgen en mee nemen naar het bureau. De be stuurder heeft rijbewijs en motor moeten inleveren en zal voor de rechter moeten verschijnen. Almanak Dolenthousiast was Blanche (7) uit Hulst thuisgekomen met een emmertje vol kikkervisjes. Of ze die mocht houden („Ah, toe?!") en verzorgen tot het kik kers waren. Natuurlijk was het mam die uiteindelijk de bak steeds moest verschonen en ze moest voeren, maar ze had er ook wel schik in, zoals die dik- kopjes echte kikkertjes werden. Maar het noodlot sloeg toe. De ene na de ander legde het lood je. Blanche was er opmerkelijk rustig onder. „Gelukkig ben je beter in mij opvoeden, mam." Bakkerij in de Meelstraat Midas Dekkers zoekt zeeslak IN HET BELANG VAN DREISCHOR NIEUWE POST IS NOODZAKELIJK DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBURG KOOPZONDAG 5 JUNI GEOPEND Markt 1* Kaai 53* Domburg Veere De leerlingen van De Kameleon in Ter- neuzen blijven sinds drie weken al lemaal over in de klas. De school voerde - als eerste en enige in Zeeuws-Vlaan- deren - een continurooster in. De middagpauze is korter, en dus gaat de school ook eerder uit. Alle kinderen eten om twaalf uur hun boterhammen samen met de leerkracht op. In groep 3 leest juf Debby Vermuë deze middag het boek van Dolfje Weerwolfje voor. „In de pauze zijn we twintig minuten educa tief bezig: we besteden ook aan dacht aan godsdienst of we kij ken het schooltv-weekjournaal. Daarna mogen de kinderen naar het schoolplein", legt ze uit. Ter wijl de leerlingen buiten zijn, houdt Vermuë lunchpauze. Me dewerkers die niet voor de klas staan houden toezicht op het plein. De Kameleon is een integraal kindcentrum, waar ook kinder opvang en peuterspeelzaal onder gebracht zijn. Kinderen van nul tot twaalf jaar kunnen er de hele dag terecht. Een continurooster past daar goed bij, zegt directeur Ronald Audenaerd. Maar de over stap werd versneld, omdat de school niet langer aan genoeg ge certificeerde vrijwilligers kon ko men om overblijvers tussen de middag te begeleiden. Daar moest een oplossing voor ko men. Peiling De medezeggenschapsraad hield een peiling onder ouders: 96 pro cent was voor de invoering van het continurooster. „De nieuwe lestijden brengen rust in de school", zegt Audenaerd. „Als kinderen in de lunchpauze naar huis gingen, moesten ze daarna weer in het ritme komen. Ze wa ren druk, afwezig, namen gedoe van thuis mee. Sommigen kwa men te laat. Nu zit om tien voor één iedereen in de klas en kun nen ze meteen beginnen met le ren. Daarnaast is er niet vier maar twee keer per dag verkeers drukte bij de school. Dat is veili ger." Juf Debby Vermuë vreesde vooraf voor extra werkdruk. „Ik bereidde tussen de middag vaak dingen voor. Ik was bang dat die tijd opgesnoept zou worden. Maar ik vind het nieuwe rooster prettig. Net als de kinderen blijf ik ook in de flow. En na school tijd heb ik meer tijd voor overleg en voorbereiding. Nu kan ik ook eens om vijf uur naar huis." Zeeland gaat liever voor een half ei dan een lege dop. De vergelij king was van Statenlid Anton van Haperen (PvdA). De provin cie heeft er goede hoop op dat bij de aanleg van een nieuwe 38okV-stroomverbinding een deel van de huidige isokV-lijn tussen Kapelle en Rilland onder gronds gaat. Dat is een hele ver betering ten opzichte van het tra ject van hoogspanningsmasten dat minister Henk Kamp (Econo mische Zaken) heeft voorgesteld. Nog mooier zou zijn als bij Ka pelle en Krabbendijke een deel van de nieuwe 38okV-lijn ook ondergronds kan, maar volgens gedeputeerde Carla Schönknecht is dat 'overvragen'. Dan dreigt de lege dop. Op de SP na gingen de Staten fracties gisteren mee in die rede nering. Wel bleef er twijfel over de leveringszekerheid van stroom voor Zeeuws-Vlaande- ren. Besloten werd daarover nog een keer apart te vergaderen. Kapelle steunt het voorstel van de provincie, Borssele vindt het plan van Kamp wel best. Dins dag blijkt of Reimerswaal nog een andere variant wil. zaterdag 4 juni 2016 cl Wendy Wagenmakers Zierikzee Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE In het pand waar voorheen fietsenzaak Centerpoint zat, is een bakkerij neerge streken. De Man Die Bakt heet de winkel in de Zierik zeese Meelstraat. De bak ker belooft 'puur, oorspron kelijk en robuust brood'. De zaak wordt nu nog gron dig verbouwd, maar gaat binnenkort open. Via Face- book worden toekomstige klanten alvast lekker ge maakt met knapperige cia- batta's en focaccia's. ZIERIKZEE Bioloog Midas Dekkers (r) is voor zijn documentaire reeks 'Het Ei van Midas' in de Oosterschelde bij Zierik zee op zoek gegaan naar de schaalhoren. De zeeslak heeft volgens de lokale on- derwaterdeskundige Freek Titselaar (I) van natuurstich- ting De Oosterschelde 'een formidabel gebit met gi- ga-sterke tanden die een enorme druk kunnen weer staan'. In de nieuwe serie onderzoekt de bekende bio loog wat de mens van de na tuur kan leren en of dat al tijd wenselijk is'. De afleve ring wordt na de zomer op televisie uitgezonden. Leefbaar Schouwen-Duive- land en de Christenunie hou den vast aan opening van een brandweerpost in Nieu- werkerk. Die kan straks ook Dreischor bedienen. 12.00- 17.00 uur iedere zondag geopend www.depagterantiekeninterieur.nl 's Middags meteen weer alert Cornelleke Blok Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68