Val nu op voordeel auping 5 Volgens advocaat levert verhoor oud-justitietopman weinig op Na jaren van beschuldigingen over kindermisbruik moest Joris Demmink gisteren voor het eerst publiekelijk onder ede getuigen. plaza Oud-justitietopman Joris Dem mink ontkent tijdens het getuigen verhoor in alle toonaarden. „Nee, Nee, Nee." Staccato beantwoordt Joris Demmink een spervuur aan vragen van advocaat Martin de Witte. Heeft u seks gehad met jon ge jongens? Heeft u weieens seks gehad op de achterbank van een dienstauto? Bent u in jongensbor delen geweest? „Nee." Na jaren van geruchten over kin dermisbruik moet de 68-jarige Jo ris Demmink zich vrijdagochtend voor het eerst publiekelijk voor de rechter verantwoorden. Hij is als getuige onder ede opgeroepen door Bart van Well (43), een voor malige jongensprostituee die stelt dat Nederland kinderprostitutie gedoogde. Het oproepen van getui gen is ter voorbereiding op een claim tegen de staat, omdat hij zich slachtoffer voelt van die ge doogsituatie. Het verhoor van Demmink trekt flink wat belangstelling. Bui ten de rechtbank wordt zelfs gede monstreerd. Een man en een vrouw hebben zich als baby ver kleed, met luier en al. 'Don't fuck with me,' staat op hun borst ge schreven. Op stukken karton voor de rechtbank prijken teksten als: 'Nederland bananenkindersexre- publiek.' De vijandige ambiance lijkt Jo ris Demmink - grijs pak, zwarte gaatjesschoenen, donkerbruine bril - nauwelijks te deren. Ont spannen zit hij in het getuigen- bankje in de afgeladen rechtszaal. Terwijl alle geruchten over kinder misbruik van de afgelopen jaren in sneltreinvaart de revue passe ren, tovert hij regelmatig zelfs een glimlach op zijn gezicht. Elke aantijging blijft Demmink ontkennen. Nee, beginjaren tach tig had hij géén contact met de Haagse kinderpooier Dick Wil- lard, waarvan het AD in 2012 ver schillende ooggetuigen aan het woord liet. Of hij kwam in de ho mosauna Caesar Sports, waar hij volgens een van die getuigen met Willard is gezien? „Ik ben daar slechts één keer geweest." Slechts een paar kleine punten bevestigt Demmink uiteindelijk. Zoals zijn vroegere relatie met de Tsjechische pornoacteur Libor Ctvrtlik, bekend van de film Das Fickende Klassenzimmer, waarin jon ge jongens het met hun leraar doen. „Voorafgaand aan onze rela tie heeft Libor in enkele films ge speeld." Dat hij met trots een kin derpornoband overhandigde aan zijn vriend Officier van Justitie Jan Wolter Wabeke, zoals politi cus Henk Krol zei te hebben aan schouwd, ontkent Demmink weer. De vraag is wat het verhoor nu eigenlijk oplevert. Niet veel, zal Bart van Wells advocaat Martin de Witte achteraf concluderen. „Het waren simpele ontkenningen. Ik vond zijn verklaring niet al te be trouwbaar overkomen." Voorafgaand aan onze relatie heeft Libor in enkele films gespeeld. De ontkenningen staan in schril contrast met de verklaringen van twee politiemannen eerder op de ochtend. Oud-zedenrechercheur Chris de Graauw vertelt onder ede dat Demmink wel degelijk 'subject' was in het Rolodexonder- zoek uit 1997 naar betrokkenheid van hooggeplaatste ambtenaren bij pedoseksualiteit. Iets dat oud-minister Ivo Opstelten twee jaar terug nog expliciet heeft ont kend. Voormalig CRI-chef Emile Broersma heeft een verklaring waarom Opstelten toen niet heeft gelogen. Als chef van een afdeling die observaties verrichte, zegt Broersma de opdracht te hebben gekregen om in 1998 Demmink te laten schaduwen, maar dat was in een ander onderzoek dan Rolodex „Demmink was verdachte in een gerechtelijk vooronderzoek, maar ons onderzoek vloeide voort uit het Rolodexonderzoek en heette dus anders." Na twintig minuten is de muni tie van Martin de Witte op en kan Joris Demmink zich een weg naar buiten banen. Begeleid door bevei ligers passeert hij de actievoer ders. „Viezerik", wordt hem toege roepen. „Schoft!" Kom naar Auping Plaza voor professioneel slaapadvies Poortvliet: Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) zaterdag 4 juni 2016 Demmink blijft stug ontkennen Koen Voskuil Amsterdam —Joris Demmink Wist je dat er alleen al in Nederland jaarlijks zo'n 1,2 miljoen matrassen worden weggegooid? Dat noemen wij weggegooid geld, want bij inlevering van je oude matras(sen) ontvang je nu tot 500,-* voordeel op de nieuwe matrassen van Auping. En dat is niet alleen voordelig voor je portemonnee; doordat we je oude matrassen recyclen sparen we ook het milieu. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op auping.nl/retouractie. *De actie geldt van 5 mei t/m 5 juni 2016. Kijk op auping.nl/retouractie voor de voorwaarden. Kijk voor onze koopzondagen op auping.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5