Erwin Franse verlaat Feyenoord voor Goes 1 Moerland nooit meer hijgend de trap op ZEELAND 21 PZC FAMILIELOOP IWJni»»' Jjj den op Hawaii en daarna reisde hij door naar Turkije. In beide zonnige oorden schaafde hij met zijn Braziliaanse coach Wesley Pinheiro aan zijn spel. „Ik ben in die periode fysiek een stuk ster ker geworden." En hij vond een andere part ner, de Servische Amerikaan Ne- manja Komar. Al vrij snel op Ha waii klikte het tussen de relatief kleine Boehlé - hij is 1,85 meter - en de lange blokkeerder. Het is echter geen oplossing voor de lange termijn. Immers, wil je sa men internationale toernooien gaan spelen, dan moet je dezelf de nationaliteit hebben. „Maar we hebben wel besloten aan de competitie mee te gaan doen in de Verenigde Staten. We wilden er eigenlijk in de hoogste divisie gaan volleyballen, maar dat mocht niet. In een olympisch jaar zeggen ze: we houden die klasse alleen voor Amerikanen, we gaan geen buitenlanders hel pen. Vandaar dat we nu op het tweede niveau gaan spelen. Dat is ook nog pittig, hoor. Het is heel goed voor mijn persoonlijke ontwikkeling." Boehlé vertrekt op 15 juni naar de Verenigde Staten. In een maand tijd speelt hij vijf toer nooien. „Het is jammer dat het zo'n korte competitie is. Die in de hoogste divisie duurt veel lan ger. Misschien kunnen we daar volgend jaar wel samen in uitko- Kijk, het gaat nu niet gebeuren. Maar ik ben pas 23 men, als ze minder streng zijn voor buitenlandse spelers." Voor het zoeken naar een Ne derlandse partner neemt de Hul stenaar de tijd. Hij wil niks over haasten. „Het was natuurlijk een optie om met iemand te gaan sa men te werken en aan de eredivi- sietoernooien te gaan meedoen. Maar het past beter bij mijn ambi tie om in Amerika te gaan spe len. Als ik terugkom, wil ik wel nog wat gaan spelen in Neder land, maar dan met gelegenheids partners. Daarbij ligt dan steeds de focus op mezelf." Tussenjaar Alles is in 2016, dat door over macht een soort tussenjaar wordt, gericht op een nieuwe start in een later stadium. „Kijk, het gaat nu niet gebeuren", zegt hij eerlijk. „Maar ik ben pas 23. Reinder Nummerdor is al bijna veertig en behoort nog altijd tot de wereldtop. Ik wil maar zeggen: ik heb waarschijnlijk best nog wel even." En hij komt, zo denkt hij, ster ker terug dan ooit. „Ik heb al flink wat tegenslagen meegemaakt. Op persoonlijk vlak met het overlij den van mijn vader. Op sportief gebied met het nét mislopen van het WK in eigen land en de breuk met Steven. Maar ik geloof erin dat tegenslagen je vormen. Daar word je alleen maar beter van." Erwin Franse (18) uit Kwaden damme speelt volgend voetbalsei zoen bij zondag-eersteklasser Goes. De buitenspeler komt over van Feyenoord A2, waar hij moest vertrekken. Mocht er nog een profclub concrete interesse in hem tonen, dan kan de over eenkomst met Goes ongedaan ge maakt worden. Zes jaar lang droeg Erwin Fran se het shirt van Feyenoord. Dit seizoen kreeg de buitenspeler te horen dat er geen toekomst meer voor hem lag bij de Rotterdam mers. „Ik zag het al vroeg aanko men. Als de club je wil behou den, krijg je meestal als B-junior een contract aangeboden. Dat was bij mij niet het geval. Ook was ik de enige tweedejaars in de Ai." Toch kijkt Franse positief te rug op het afgelopen voetbaljaar. „Ik heb het dit seizoen naar mijn zin gehad en heb het best goed gedaan. Vandaar dat diverse BVO's interesse in me toonden." De buitenspeler liep onder meer stage bij SC Cambuur, FC Den Bosch, RKC Waalwijk en Achilles'29. „Dat liep helaas op niets uit. Ik kreeg telkens één wedstrijd de kans om me te laten zien. Dat ging prima, maar je moet in die duels echt uitblinken om uitgekozen te worden." Hoek, Kloetinge en Goes toon den interesse in de jongeling. Zijn keuze viel op de laatstge noemde club. „Goes speelt het voetbal dat me ligt. Ze spelen aan vallend met veel druk op de bal. Op deze manier komt mijn spel het beste tot z'n recht." Met de komst van Franse is de selectie van Goes zo goed als rond. „Maar als een buitenkansje zich voordoet, zullen we daar na tuurlijk serieus naar kijken", al dus Hugo Baarends, hoofd techni sche commissie. Yvonne Moerland won vorig jaar de halve marathon tijdens de PZC Familieloop. foto lex de meester Ze loopt pas twee jaar hard, maar snelt nu al over de Zeeuwse wegen. Yvonne Moerland heeft zich in korte tijd ontwikkeld tot een atlete om re kening mee te houden. Vorig jaar won ze de halve marathon in de PZC Familieloop, in de edi tie van dit jaar wil ze op 25 juni vlammen op de 10 kilometer. „Twee jaar terug liep ik nog te hijgen als ik een trap op moest, nu loop ik met een snelheid van 15 kilometer per uur rond", ver telt de 34-jarige Yersekse. Het was na de bevalling van haar dochtertje dat Yvonne Moer land besefte dat ze wat aan sport moest gaan doen. Ze bezocht voor de geboorte van haar kind wel eens de sportschool, maar daar bleef het dan ook bij. Op haar 32e gooide Moerland het roer om. „Ik ben met een vrien din begonnen met hardlopen en via-via kon ik een startnummer voor de Ladiesrun van de Kust- marathon overnemen. Daarin werd ik meteen vierde. Vanuit het niets eigenlijk. M'n pa zei dat ik ermee door moest gaan." Dat Moerland aanleg had voor hardlopen, werd bevestigd door Remy Vasseur, die al snel haar trainer werd. „Hij heeft me tips gegeven waardoor m'n loophou ding is verbeterd. Ik ben ook op de baan gaan trainen en sche ma's gaan volgen. M'n eerste 10 kilometer ging nog in 46 minu ten, zondag liep ik 'm in de La diesrun van Rotterdam onder de veertig minuten. Een Dafne Schippers zal ik nooit worden, maar ik wil wel kijken hoe ver ik kan komen", zegt Moerland. In de PZC Familieloop hoopt de inwoonster van Yerseke, die in een kapsalon werkt, opnieuw rond de 40 minuten te lopen. Haar man René doet ook mee, net als haar broer Robert. „Ik heb het parkoers al verkend", vertelt Moerland. „Ik hoorde dat het een nieuw rondje werd, dus ik was nieuwsgierig. Er zit een aantal tricky stukken in, zoals kinder kopjes, scherpe bochten en klim- metjes. Het zal pittig worden, maar daar hou ik wel van. Ik vind het wel een uitdaging als je op kracht moet lopen. Of ik kan winnen? Geen idee, en daar ben ik ook niet zo mee bezig." De top zal ze nooit halen, zegt ze. „Ik probeer vooral leuke loop jes mee te pikken. De PZC Fami lieloop is er zo één. Dat mijn broer nu ook meedoet, maakt het extra speciaal. Hij loopt nog maar sinds kort, maar onlangs in de Strandloop in Vlissingen fi nishte hij al net achter me. Toen zei ik: dan kun je ook wel mee doen aan de PZC Familieloop." VRIJWILLIGERS Dat mijn broer nu ook meedoet, maakt het extra speciaal zaterdag 4 juni 2016 vormen je' Dirk Boehlé, beachvolleyballer Len Wolters Kwadendamme Maurice Steketee Yvonne Moerland won vorig jaar de halve marathon tijdens de PZC Familieloop. Op 25 juni wil ze vlammen op de 10 kilometer. „Het zal pittig worden, maar daar hou ik wel van." De organisatie van de PZC Familieloop is op zoek naar vrijwilligers. Ze wor den op zaterdag 25 juni, de dag van het evenement, in gezet bij het uitdelen van drank en medailles, bij het beveiligen van de route en bij andere voorkomende werkzaamheden. 1 Geïnteresseerden kun nen zich opgeven via antonvael@zeelandnet.nl Informatie over de PZC Fa milieloop is te vinden op www.pzc.nl/familieloop Via deze pagina kunnen atleten zich ook inschrijven. Dirk Boehlé neemt de tijd óm te zoekerrnaar een nieuwe vaste partner, fotoangeloblankespogr/orangepictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59