boJdsi/ffJzJfJ, fjJ m 4 NI Ik zag letterlijk de stenen van het hoekhuis door de lucht vliegen Terwijl de brandweer stond te blussen viel een van de gevels om Urk Ze kijken naar dikke rookpluimen en kunnen hun ogen nauwelijks geloven. Hier stond gistermiddag nog hun huis. Nu staat alleen de boom in de voortuin nog over eind. In een woeste vlammenzee is het dak nog te zien, maar verder is er van de woning van de familie Koffeman niets meer over. Het is moeilijk om naar te kij ken. En toch haalt Femmie Koffe man opgelucht adem. Ze hebben elkaar tenminste nog. En dat al leen maar omdat ze op de cam ping waren en niet thuis, zoals ze normaal gesproken rond zes uur in de avond zeker waren geweest. Via Facebook vernamen ze hoe het er in hun straat aan toeging. „De hele familie is gelukkig oké", zegt een onthutste Femmie, die er verder niets over kwijt wil. Volgens burgemeester Pieter van Maaren is de gasexlosie het ge volg van rioolwerkzaamheden aan de Grote Fok, zoals de straat heet. Bij die werkzaamheden is waar schijnlijk gas opgehoopt in het riool dat even na zes uur tot ont ploffing kwam. Daarbij is vermoe delijk een gasleiding geraakt. Bij de explosie die volgt zijn drie mensen lichtgewond geraakt, weet burgemeester Van Maaren te vertellen. De buurt wordt geëvacu eerd, getroffen burgers kunnen te recht in het gemeentehuis waar de crisisopvang plaatsvindt. De hulpdiensten uit Flevoland en Zwolle rukken uit, terwijl de politie probeert het toegestroom de publiek op afstand te houden in verband met explosiegevaar. Want het duurt even voor de gasnetbeheerder het gas naar de straat heeft afgesloten. Hoewel het rond etenstijd is tij dens de ramp, zijn er weinig men sen thuis. In één huis zijn wel veel mensen, maar die verlaten de woning na de eerste ontploffing. Bij de tweede ontploffing zijn ze net weg. Dat de familie van Femmie Kof feman op de camping was tijdens de explosie, en niet thuis, mag een wonder heten. Ze hadden het er vermoedelijk niet best vanaf ge bracht, denkt ook overbuurvrouw Van Lenten. Zij is wél thuis en zit aan de koffie als ze een enorme knal hoort: „Ik zag letterlijk de ste nen van het hoekhuis door de lucht vliegen." Later ontploft ook het huis er naast. „Ik zit nog te trillen op mijn stoel. Het vierde huis staat ook al in brand. Het is vreselijk om te zien." Buurtbewoner Sjoerd Kramer staat net onder de douche als hij de dreun hoort: „Ik heb er nog de zenuwen van in m'n buik." Een andere buurman, Evert Hak voort, ziet vanuit zijn woning de gasvlam gaandeweg de avond groeien. Van de woningen is op dat moment al niet veel meer over. „De brandweer was er bin nen zeven minuten", zegt Hak voort. „Terwijl ze stonden te blus sen viel een van de gevels om." Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! www.bolderman.nl 12 dagen Makarska Riviera en Dubrovnik 12 dagen Tirol en Istrië, Gerlos en Opatija 12 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 10 dagen Balatonmeer en Boedapest 10/12 dagen Kust van Dalmatië RR. Dalmatische kust zaterdag 4 juni 2016 Explosie verwoest zes huizen in Urk Een gasexplosie, waarschijnlijk veroorzaakt door gasophoping in het riool, zorgde gisteren voor een vuurzee in Urk. foto ginopress/anp Een gasexplosie in Urk heeft gis teren een enorme ravage aange richt. Twee woningen werden compleet verwoest, drie andere brandden grotendeels uit. Een zesde pand raakt zwaar bescha digd. Drie mensen raakten ge wond. De explosie is vermoede lijk veroorzaakt door werkzaam heden aan het riool in de straat. Herre Stegenga Gerald Meijer —Overbuurvrouw Van Lenten —Evert Hakvoort, buurman v.a. slechts ÜHWttff, Vertrekdata: 27jun 11 juli 22 aug 5,19 sept/3 okt Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 20 juni 4, 18 juli 15, 29 aug 12, 26 sept/10 okt Brochure en (0318)58 09 58 hnalrinaon' boekingen: Vertrekdata: 13, 27juni11,25 juli 8,29 aug 12, 26 sept Vertrekdata: 13,27 juni 11, 25 juli 8, 22 aug 5,19 sept Vertrekdata: 27juni11, 25 juli 22 aug 5,19 sept 3,17 okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4